پایان نامه با موضوع نقض حقوق، حقوق بشر

دانلود پایان نامه ارشد

الله از اين اقدام هوگو چاوز قدرداني کرد و سران کشور هاي عربي را توصيه کرد که از مردم مظلوم فلسطين حمايت کنند و در پي آن و چند روز بعد قطر و موريتاني نيز با رژيم صهيونيستي ارتباط خود را قطع کردند. در اين بين جمهوري اسلامي ايران در راستاي کمک به جنگ زدگان يک کشتي حامل کمک هاي انسان دوستانه به سواحل غزه ارسال کرد که مصر و رژيم صهيونيستي اجازه ندادند اين کمک به مردم فلسطين برسد.در پي ادامه ي کشتار مردم غزه و همچنين ادامه ي محاصره محکوميت هاي بين المللي بيش از پيش بر ضد اسرائيل زياد شد.مردم کشورهاي اسلامي و مخصوصاً مردم و جوانان مصري شاهد بودند که زنان و کودکان مسلمان در همسايگي شان مورد کشتار قرار مي گيرند اما سران کشور هاي عربي نه تنها اقدامي در جهت کمک به آنها نمي کنند بلکه در هماهنگي با رژيم صهيونيستي و با بستن مرز رفح مانع رسيدن کمک ها ي انسان دوستانه از جمله کمک هاي ايران به مردم فلسطين مي شوند که همين امر باعث شد که ملتهاي منطقه بيش از گذشته از حاکمان خود و رژيم صهيونيستي متنفر شوند. از سوي ديگر با اقدام رژيم صهيونيستي در استفاده از بمب هاي فسفري عليه مردم بي دفاع فلسطين و پخش صحنه هاي اين بمباران از رسانه هاي دنيا ،باعث شد که اين وضع بوجود آيد که اکثر افراد کشورهاي مختلف حتي در کشور هاي غير مسلمان به اين موضوع واکنش نشان دهند و آن را اوج وحشي گري و نقض حقوق بشر توسط صهيونيست ها بدانند.
جمهوري اسلامي ايران در راستاي محکوميت منطقه اي و بين المللي رژيم صهيونيستي در طي جنگ غزه فعاليت هاي بسياري از خود نشان داد و سرانجام توانست علي رغم مخالفت کشورهايي چون مصر و عربستان اجلاس دوحه را برگزار نمايد . در اين اجلاس ?? کشور عربي قطر ،سوريه ، سودان ،الجزاير، کومور، لبنان ، موريتاني در سطح سران و کشورهاي عراق، ليبي ، عمان ،مغرب،جيبوتي و سومالي در سطح پايين تر به همراه ? کشور اسلامي ايران و سنگال در سطح رئيس جمهور ترکيه معاون نخست وزير واندونزي فرستاده ي رئيس جمهور به همراه رهبران گروه هاي مقاومت فلسطيني مستقر در دمشق و در رأس آنها خالد مشعل ،رئيس دفتر سياسي حماس ، رمضان عبدالله دبير کل جنبش جهاد اسلامي و احمد جبريل دبير کل جبهه خلق براي آزادي فلسطين و نماينده اي از سوي ونزوئلا شرکت نمودند.
اين اجلاس مصوباتي داشت که مهمترين آنها عبارت است از :((
1. محکوميت شديد تجاوز وحشيانه ي اسرائيل به غزه
2. درخواست توقف فوري تجاوز به غزه و عقب نشيني فوري و بدون قيد وشرط نيروهاي اشغالگر از غزه
3. اسرائيل مسئول نسل کشي و جنايات بشري است و بايد غرامت آن را بپردازد.اين امر از طريق محاکم قضايي بين المللي و ملي پيگيري مي شود.
4. تأکيد بر تعليق ابتکار صلح عربي
5. تاکيد بر ضرورت رفع محاصره ي غزه از جمله تردد اشخاص و اموال و بازگشايي گذرگاه ها و فرودگاه و بندر غزه
6. دعوت از تمامي کشورها براي اهداف کمک هاي انسان دوستانه به غزه
7. دعوت از کشور هاي عربي و کشورهاي صلح دوست براي راه اندازي خط دريايي براي ارسال کمک هاي انسان دوستانه
8. ايجاد صندوق بازسازي غزه
9. دعوت از گروه هاي فلسطيني براي توافق و تحقق منافع ملي فلسطين
10. دعوت از کشورهاي عربي براي تعليق روابط با اسرائيل و توقف تمامي اقدامات در اين زمينه از جمله روابط سياسي و اقتصادي
11. قدر داني از تمامي کشورهايي که مواضع مثبتي در حمايت از غزه در برابر تجاوز و مسئله ي فلسطين اتخاذ کرده اند که قطر و موريتاني اعلام کردند روابط خود را با اسرائيل قطع کرده اند و همچنين نخست وزير قطر اعلام کرد دفتر تجاري اسرائيل در دوحه را بسته ، روابط اقتصادي با اسرائيل قطع شده و قطع روابط اقدامي بدون بازگشت است.))?208
با توجه به چنين اوضاعي کابينه ي رژيم صهيونيستي پس از ?? روز جنگ به طور يک جانبه اعلام آتش بس کرد. رژيم صهيونيستي اهدف خود را از جنگ توقف راکت پراني از سوي حماس و همچنين آزادي سرباز اسير خود ” گيلعاد شاليت ” اعلام کرده بود اما پس از ?? روز تلاش به هيچکدام از اين اهداف نرسيد و درست در هنگامي ايهود اولمرت در طي سخناني آتش بس يک جانبه را اعلام مي کرد همزمان با سخنان وي گروه هاي مقاومت مبادرت به شليک چندين موشک به شهرک هاي صهيونيست نشين کردند تا شکست اهداف اسرائيل را به همه ي جهانيان اعلا م کنند .
شايان ذکر است که مي توان دلايل مهمتري را براي حمله ي اسرائيل به نوار غزه مي توان برشمرد که عبارتند از :
1. جبران شکست جنگ ?? روزه (احياي بازدارندگي اسرائيل)
2. تأثير گذاري بر افکارعمومي در جامعه ي اسرائيل و ايجاد اميد به آينده در بين آنها
3. تقويت جايگاه محمود عباس و تلاش براي تقويت جبهه ي سازش با اسرائيل در بين کشورهاي عربي
4. نابودي کامل جنبش حماس به عنوان بازوي اجرايي و اهرم فشار جمهوري اسلامي ايران در فلسطين

پایان نامه
Previous Entries پایان نامه با موضوع باراک اوباما، محاصره غزه Next Entries دانلود پایان نامه درمورد عدالت سازمانی، استان مازندران، عدالت رویه ای، عدالت توزیعی