پایان نامه ارشد رایگان درمورد دورکاری، تحلیل داده، پذیرش فناوری

دانلود پایان نامه ارشد

م مرتبط با متغییرهای مذکور را امکان پذیر می سازد .

مرحله سوم : طراحی ابزار و روش های گردآوری داده

پس از تعریف عملیاتی متغییر ها می توان اقدام به طراحی ابزار گرداوری داده نمود . این ابزار باید قادر باشد داده های کافی و معتبر را برای اهداف تحلیلی گردآوری نماید .قسمت دوم این کار مرحله مربوط به طراحی روش گرد آوری داده یا طرح نمونه گیری و روش تحلیل داده هاست . بخش اعظم فصل سوم تحقیق اختصاص به تشریح ابزار گردآوری و روش تحلیل داده ها دارد .

اجرای طرح تحقیق
پس از تهیه طرح تحقیق نوبت به اجرای طرح تحقیق می رسد .در این مرحله با استفاده از ابزارهای گرد آوری داده و روش نمونه گیری داده های مورد نیاز گرد آوری میشود .سپس داده ها ی گردآوری شده با استفاده از روش های تحلیل داده تحلیل شده و به سوالات و فرضضیات تحقیق پاسخ داده میشود .

انتقال
تحقیق زمانی مفید خواهد بود که دانش تولید شده به وسیله آن در اختیار افراد قرار گیرد .بر این اساس زمانی تحقیق کامل شده محسوب میشود که دانش آن در جامعه تسری پیدا کند .برای این کار گزارش این تحقیق در مرحله آخر و پس از انجام تمامی مراحل تهیه و منتشر میشود .

محدوده تحقیق
محدوده این تحقیق حاکثر شش ماه پس از تصویب نهایی تحقیق بوده است که از اردیبهشت 1390 تا آبان 1390 ادامه داشته است .محدوده مکانی این تحقیق شهر تهران است .مشتریان و مخاطبانی که این تحقیق مورد استفاده آنان است تمام کسانی است که صاحبان کسب و کار اعم از دولتی و خصوصی است که خواستار راه اندازی دورکاری و بهره مندی از مزایای این فناوری نوین هستند .محدوده موضوعی این تحقیق بررسی پذیرش دورکاری است .
محدودیت های تحقیق
محدودیت موضوعی : در این تحقیق کوشیده ایم تمامی عوامل موثر بر پذیرش ملموس را در مدل در نظر بگیریم علاوه بر این مولفه ها عوامل متعددی بر پذیرش دورکاری موثر است اما در محدوده تحقیق امکان بررسی همه عوامل وجودنداشته است . با به جریان افتادن دورکاری و متداول تر شدن آن در جامعه عوامل جدیدی موثر بر پذیرش دورکاری بروز خواهد کرد مانند احساس ایزوله شدن که هم اکنون در جامعه قابل سنجیدن نیست .
محدودیت زمانی :‌با توجه به گستردگی عملیات گردآوری داده های میدانی و زمان بر بودن آن عامل زمان به عنوان یک محدودیت اساسی در اجرای این تحقیق مطرح بوده است .

فصل دوم

ادبیات موضوع

مقدمه

فصل دوم این پژوهش اختصاص به مبانی نظری دارد.هدف از تدوین این فصل ایجادبستر نظری و تئوریک لازم در زمینه دورکاری و پذیرش آن بطور خاص است .بخش اول به معرفی دورکاری اختصاص دارد .تعاریف و مزایا و مشکلات پیش روی دورکاری و انواع دورکاری در این بخش بررسی شده است .همچنین در این بخش تاریخچه و روند رشد و توسعه دورکاری بررسی شده است .بخش دوم به مدل های پذیرش فناوری اختصاص دارد.
مفاهیم

“دوركاري” روشي براي كار كردن به روشي مستقل از محيط جغرافيايي اداره يا شركت است. با استفاده از ابزارها و تجهيزات انفورماتيكي، مخابراتي و متدهاي انعطاف پذيرسازي كه از سوي سازمان مربوطه ارائه مي شود مي توان در اين شيوه كار كردن تسهيل ايجاد كرد. “دوركاري”، مفهومي است كه به شدت با تكامل فناوريهاي انفورماتيكي و توسعه شبكه هاي اينترنت و اينترانت گره خورده است.دوركاري، تكنيكي براي كاركردن در محيطي خارج از اداره است. اين شيوه به شاغل اجازه مي دهد كه كار را در محيطهاي مختلف در حركت و يا در خانه به صورت آزادانه انجام دهد و در نتيجه به افراد اجازه مي دهد كه در كجا و چگونه كار كنند.دوركاري انواع مختلفي دارد كه شامل دوركاري از خانه، دوركاري از مركز ماهواره اي، دوركاري از مركز راه دور و دوركاري موبايل مي شوند.ابزارهايي به طور عادي براي دوركاري استفاده مي شوند شامل پست الكترونيك (ايميل)، چت، اتصال مستقيم به شبكه هاي شركتي، VOIP (تلفن از راه اينترنت از طريق سرويس اسكايپ) و سرويسهاي ويديوكنفرانس مي شوند. پديده دوركاري مواردي از قبيل ساختار فناوري، فرهنگ كار، شرايط بازار، گسترش ICT (فناوري ارتباطات و اطلاعات)، فرهنگ نوآوري، سياستهاي دولتي و الگوهاي آموزشي را تحت تاثير قرار مي دهد.
تعریف دورکاری

دوركاري كه هنوز گاهي اوقات با واژه “ارتباط از راه دور” مي‌آيد به طور مفهومي نوعي كار “هرجا- هر وقت” تداعي شده است. در اصل اين تعريف شامل كار در مراكز دوركاري (جايي نزديك به خانه به نسبت مكان معمولي) كه كاركنان آن فرصت انجام كار از خانه را دارند.روشن است كه همه كاري مناسب دوركاري نيست براي مثال وظايفي كه نيازمند ارتباط رو در رو است و يا در تعامل با تجهيزاتي است كه در محل كار وجود دارد. هر چند با رشد تكنولوژي‌هاي براساس كامپيوتر وظايف بيشتري قابليت اجراي دوركاري دارند. وظايفي مثل كار با پردازشگرهاي متني – حسابداري – برنامه نويسي كامپيوتري – طراحي – سرويس سنتري – كنترل كيفيت – مراقبت سلامتي مي‌تواند از خانه انجام شود.
همچنين به خاطر توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات و كاهش هزينه‌ها به همراه مزاياي بي شماري كه دوركاري داشته، تا سال 2006 تعداد آمريكاهايي كه به كاركنان اجازه حداقل يك روز از ماه كار در خانه را مي‌داند از 9.9 ميليون به 12.4 ميليون رسيده است. با احتساب كاركنان قراردادي حدوداٌ 5 درصد كاركنان كل آمريكا دوركار هستند.[17] بسياري شركت‌ها مخصوصاٌ در بخش مالي – آي تي و بخش هاي ارتباطي فرصت دوركاري را پيشنهاد مي‌دهند.
برخي از سازمان‌ها رويكردي برون سپاری داشته و بر اساس مدل ” كار در خانه” عمل مي‌كنند گاهاٌ به نام‌هاي كار مجازي يا كار از راه دور اطلاق مي‌شود. با افزايش رقابتي شدن سرمايه انساني و موج بازنشستگي دوركاري سبك كاري جديدي براي كاركنان سن و كاركنان جواني كه به دنبال كار منعطف هستند ارائه مي‌كند.[18] مفهوم استخدام كاركنان مسن‌تر در طرح دوركاري توسط رئيس برنامه دوركاري آمريكا ارائه شد و با اقبال عمومی مواجه شد. هر چند اكثريت كارها فرصت دوركاري را به كاركنان پيشنهاد نمي‌دهند و وقتي هم پيشنهاد مي‌شود در اهداف زماني كه بايد از خانه كار كند بسيار محدود هستند (Potter 2003)
تعاریف متعددي از دیدگاههاي مختلفی براي دورکاري ارائه شده که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم:
دوركاري توافقي كاري براساس تكنولو‍ژي اطلاعاتي و ارتباطي است كه توسط كامپيوترها – پراسسورها – ترمينال‌ها – تلفن و فكس و ايميل و مودم و … امكان پذير شده است.دوركاري استفاده از كامپيوترها و تكنولو‍‍‍‍‍ژي ارتباطي را با انعطاف مكان كاري فراهم آورده است.همانطور كه مرزهاي جغرافيايي و سازماني محل‌هاي كاري متمركز را برداشته است.[19]
تعریف دورکاری به بیان دیگر در بیانیه فدرال آمده است :توافق کاری که کارکنان وظایف اداره ای خود را در خانه و یا دیگر مکان های کاری از لحاظ جغرافیایی که راحت و مناسب می دانند انجام دهند.کارکنانی دورکار محسوب می شوند که حداقل دو روز در هفته از 48 هفته کاری در سال را دورکار باشند[20]

“جک نیلز” كه به عنوان ” پدر دوركاري” از او ياد مي شود دورکاري را هرگونه شکلی از به کارگیري فناوري هاي اطلاعاتی به جاي مسافرتهاي مربوط به کار و حرکت کار به سمت کارکنان، به جاي حرکت کارکنان به سوي کار تعریف می کند [21]
لغت دوركاري به عنوان كار در خانه ترجمه مي شود هر چند كه انواع ديگري از دوركاري وجود دارد. عنصر معمول براي مفهوم دوركاري خانه نيست . استفاده از كامپيوتر و ارتباطات الكترونيكي معني شكل و هدف كار را تغيير داده است.تعريف از دوركاري به دو دسته تقسيم مي شود:از يك طرف آن هايي كه به موقعيت مكاني دوركاران توجه دارند از طرف ديگر آن هايي كه به استفاده از كامپيوتر و وسايل ارتباطي تكيه مي كنند. در گروه اول تاكيد بر برداشت شخص از اداره سنتي است. از ديد موقعيت مكاني كاركنان و تاكيد بر اين كه در دوركاري مهم اين است كه از مكاني كه ديگر كاركنان كار مي كنند دور باشند . گروه دوم يعني آن هايي كه به استفاده از كامپيوتر و ابزارهاي ارتباطي به عنوان ابزاري براي شخص دوركار تاكيد دارند.اين گروه معتقدند وقتي مي توانيم صحبت از دوركاري كنيم كه يك ارتباط انتقال داده اي بين واحدهاي از راه دور و واحدهاي شركت داشته باشيم[22]

دورکاري شیوه اي انعطاف پذیر در کارکردن است که طیف وسیعی از فعالیتهاي کاري و همه کسانی که امکان کارکردن در بخش مهمی از زمان کاري، در مسافتی دور از کارفرما یا دور از مکان مرسوم کار را دارند، در بر می گیرد. نباید به اشتباه تصور کرد که افرادي که دورکاري انجام میدهند ضرورتاً باید جزو افرادي باشند که براي خودشان کسب و کاري دارند و فقط در صورت داشتن کسب و کار خودشان میتوانند از راه دور کارهایشان را انجام دهند. دورکاري همیشه شامل استفاده از ارتباطات راه دور براي برقراري ارتباط میان کارفرما و کارمند می باشد[1]

دور کاري در مکانی مستقل از مکان کارفرما انجام می گیرد، مکانی که بنابر تمایل فردي شخص دورکار یا سازمانی که او برایش کار می کند، می تواند تغییر کند و نیز کاري است که اساسا متکی بر فناوري ارتباطات است و نتایج کار به صورت از راه دور براي کارفرما ارسال میشود. لازم به ذکر است که که برقراري تماس ممکن است از طریق مخابراتی نباشد بلکه می توان از طریق خدمات پستی یا پیک نیز به این کار اقدام کرد . [1]
دورکاري پدیده اي است که در جوامع اطلاعاتی رونق یافته و محدودیت زمانی و مکانی در اجراي وظایف شغلی را با بهره گیري از فناوري ارتباطات و اطلاعات از بین می برد لذا خروجی یا نتیجه کار بیش از هر عامل دیگر موردتوجه است[23]
دورکاري رویکردي از کار است که در آن کارکنان می توانند دور از محل اداره، در زمان دلخواه خود، با استفاده از فناوري هاي پیشرفته ارتباطات راه دور و رایانه کار کنند و سپس نتایج کار را به صورت الکترونیکی،به اداره یا محل دیگري منتقل کنند[24]
از ديد ما اگر مي خواهيم به مفهوم دوركاري بپردازيم بايد هر دو بعد را در نظر بگيريم. از يك طرف فاصله فيزيكي لازم است و از طرف ديگر استفاده از كامپيوتر و ديگر سخت افزارها در كنار ارتباط انتقال داده اي كه معاشرت دوركار را با ديگر هم كاران و روئسايش امكان پذير مي سازد. دریک جمع بندي از تعاریف قبل می توان گفت:دورکاري روشی براي سازماندهی کار بر مبناي ایجاد انعطاف زمانی و مکانی در انجام کار، بااستفاده از قابلیت هاي فناوري اطلاعات است.
دورکاري در مقابل Telecommuting

Telecommuting در واقع شکلی از دورکاري است. به عبارت دیگر اگر شما مسافت سفر کاري را به چند صد مایل افزایش دهید به آن دورکاري می گویند. بنابراین عملکرد اصولی Telecommuting و دورکاري یکسان است. به عبارت بهتر می توان گفت Telecommuting نوعی از دورکاري در مقیاس کوچک تر است و در حالت کلی Telecommuting زیر مجموعه اي از دورکاري محسوب می شود.[3]

حضور از راه دور

حضور از راه دور اصطلاحي است كه در عرصه علمي انجام عملكردهاي گسترده اي را از راه دور و از طريق يك تداخل رايانه اي، شبكه ماهواره اي و سيستمهاي از راه دور امكانپذير مي كند و به كاربر اجازه مي دهد كه از راه دور در محل ديگري حضور داشته باشد.
همكاري از راه دور

همكاري از راه دور شيوه اي است كه به كارمندان و مديران اجازه مي دهد كه از فواصل دور در جلسات كاري شركت كنند و در جهت توسعه كارها به صورت حضور از راه دور با يكديگر تشريك مساعي كنند.
“همكاري از راه دور” يك تشريك مساعي بصري به صورت حضور از راه دور است كه با استفاده از يك “مولتي نمايشگر”، “سيستم حضور از راه دور اشتراك گذاري تصاوير با وضوح بالا” و يك “سكوي همكاري داده ها” از طريق اتصال به اينترنت مي تواند يك شبكه تصويري خصوصي بسيار ايمن را براي شركتها ايجاد كند. اين سيستم همكاري از راه دور تنها از طريق يك مرورگر و بر روي اينترنت عمل مي كند.
از ديدگاه تقسيم بندي مي توان گفت كه “دوركاري” زيرمجموعه “حضور از راه دور” و “همكاري از راه دور” زيرمجموعه “دوركاري” است.
انواع دورکاری
دورکاري انواع

پایان نامه
Previous Entries پایان نامه ارشد رایگان درمورد دورکاری، فناوری اطلاعات، پذیرش فناوری Next Entries پایان نامه ارشد رایگان درمورد دورکاری، توسعه منطقه، سوانح طبیعی