پایان نامه ارشد رایگان درباره بیمارستان

دانلود پایان نامه ارشد

اسیر جنگی باشد.
اشخاص ذیل را ممکن است در کشور بی طرف در بیمارستان بستری کرد:
1- زخمداران و بیمارانی که علاج آنان در ظرف یکسال از تاریخ وقوع جراحت یا شروع بیماری تصور می شود، مشروط به اینکه با معالجه درکشور بی طرف علاج سریعتر و مطمئن تری پیش بینی شود.
2- اسیران جنگی که سلامت فکری یا جسمانی آنان طبق پیش بینی های طبی با ادامه اسارت در معرض مخاطره جدی است ولی بستری شدن در بیمارستان کشور بی طرف ممکن باشد آنها را از این خطر برکنار سازد407.- کلیه اسیران جنگی مجروح که در اسارت قابل علاج نباشند ولی در صورت بستری شدن در کشور بی طرف بتوان آنها را معالجه نمود یا بهبودی مهمی بحالشان بخشید.
2- اسیران جنگی که مبتلا به هر نوع سل در هر عضو بدن باشند و معالجه آنها در کشور بی طرف احتمالاً موجب علاح آنان خواهد شد باستثنای سل درجه اول که قبل از اسارت معالجه یکی از اعضای جهاز تنفسی – دوران دم – هاضمه- اعصاب – تناسلی و میزراه – محرکه و غیره باشدو معالجه آ« ظاهراً در کشور بی طرف مؤثرند از حالت اسارت باشد.
4- اسیران جنگی که در اسرت به علت درد کلیه غیر سلی کلیه آنها برداشته شده و یا مبتلا به اوتومیلیت Osteomyelitn در حال علاج یا در حال کمون ویا مبتلا به دیابت قندی باشند که مستلزم معالجه با انسولین نباشد و غیره.
5- اسیران جنگی مبتلا به نوروز Nevrose که بر اثر جنگ یا بر اثر اسارت پیدا شده باشد.
نوروزهای اسارتی که پس از سه ماه بستری شدن در بیمارستان کشور بی طرف معالجه نشود یا بعد از سه ماه به طور وضوح رو به بهبودی قطعی نرود مبتلایان آن به میهن خود اعاده خواهند شد.
6- کلیه اسیران جنگی که مبتلا به مسمومیت مزمن شده باشند (گازها- فلزات- مواد غلیایی و غیره) و احتمال معالجه آنها در کشور بیشتر باشد.
7- کلیه اسیران جنگی از طائفه نسوان که حامله یا تازه زا باشند باتفاق باشند کودکان شیرخوار و اطفال کوچک آنها.
.

پایان نامه
Previous Entries پایان نامه ارشد رایگان درباره کنوانسیون ژنو، اسرای جنگی، فقهی و حقوقی، بررسی فقهی Next Entries پایان نامه با کلمات کلیدی امر به معروف، اعمال مجرمانه، حقوق جزا