پایان نامه ارشد با موضوع خدمات بیمه، صنعت بیمه، کارکنان بانک، خدمات بیمه ای

دانلود پایان نامه ارشد

حساب با سهامداران داخلي و خارجي بر اساس مصوبه سال 1360 فعاليت بيمه دانا و10 شركت ملي شده ديگر متوقف گردید.
در آذر ماه سال 1367 به موجب(( قانون نحوه اداره امور شركتهاي بيمه)) تعداد 9 شركت بيمه ملي شده (آريا، اميد، پارس، تهران، توانا، حافظ، ساختمان و كار، شرق و ملي) در شركت سهامي بيمه دانا ادغام شده و به موجب همين قانون مقرر شد اين شركت ضمن بررسي حسابها و تسويه ديون دولت و سهامداران شركتهاي ادغامي، به عنوان يك شركت بيمه تخصصي در رشته بيمه هاي اشخاص شروع به فعاليت نمايد. هدف از تاسيس مجدد بيمه دانا تشكيل يك شركت بيمه تخصصي اشخاص خصوصاً بيمه هاي عمر در كشور بود . به دليل محدوديت حوزه فعاليت و نبود امكان رقابت با ساير شركتهاي بيمه در سال 1375 با تصويب ماده واحده اي توسط مجلس شوراي اسلامي به بيمه دانا اجازه داده شد همچون ساير شركتهاي بيمه اي فعاليت نمايد . فعاليتهاي عمومي بيمه دانا عملاً از ابتداي سال 1376 آغاز و گسترش يافت.

بیمه دی:
شرکت بیمه دی ( سهامی عام ) در سال 1383 با اخذ مجوز رسمی از بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه ، با شماره ثبت 241511 در ادراه ثبت شرکتهای تهران به منظور ارایه خدمات بیمه ای در رشته های مختلف به ثبت رسید.
این شرکت در حال حاضر به ارائه خدمات بیمه ای زیر مشغول است:
بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه اشخاص
بیمه باربری
بیمه خودرو
بیمه مسئولیت
بیمه آتش سوزی
بیمه خاص
بیمه مهندسی

بیمه سینا:
شركت بيمه سينا (سهامي عام) با سرمايه اوليه 140 ميليارد ريال در 10 آبان 1382 تاسيس و فعاليت بيمه گري خود را رسماً از 28 آبان ماه 1382 آغاز نمود. با توسعه فعاليت و رشد عمليات بيمه گري، شركت در سال 1385 با افزايش سرمايه 50 درصدي ابتدا سرمايه خود را از 140 به 210 ميليارد افزايش و سپس با 90 درصد افزايش در سال 1388 سرمايه خود را به 400 ميليارد ريال افزايش داد. هم اكنون شركت بيمه سينا با سرمايه پرداختي 400 ميليارد ريال علي رغم فعاليت در تمامي رشته هاي زندگي و غير زندگي در زمينه پذيرش و قبولي بيمه اتكايي از ساير شركتهاي بيمه فعال در بازار بيمه ايران، به عنوان يكي از شركتهاي خصوصي مشغول به فعاليت مي باشد. شركت بيمه سينا در سال 1391 با داشتن 51 شعبه و بيش از 400 نمايندگي حقيقي و حقوقي در سراسر كشور مشغول ارائه انواع خدمات بيمه اي مي باشد.
بیمه سامان:
شركت بيمه سامان در تاریخ 27/11/1383به منظور ارائه خدمات بیمه های بازرگانی در رشته بيمه‌هاي اموال، مسئوليت و اشخاص با سرمايه 200 ميليارد ريالي منقسم به 200 ميليون سهم با ارزش اسمي يك هزار ريالي در سازمان ثبت شرکتها ثبت شد و در تاریخ 11/12/1383مجوز فعاليت خود را در رشته های زندگی ، غیر زندگی و بیمه های اتكايي از بيمه مركزي دریافت نمود و به عنوان ششمين عضو گروه مالی سامان فعاليت خود را آغاز کرد.
بانك سامان، شركت سرمايه‌گذاري بانك سامان، شركت سرمايه‌گذاري مس سرچشمه ، صندوق بازنشستگي شركت ملي صنايع مس ايران و مؤسسه صندوق حمايت و بازنشستگي كاركنان فولاد به همراه جمعي از اشخاص حقيقي و حقوقي اعضاي هيأت مؤسس شركت بيمه سامان را تشكيل مي‌دهند.
سرمایه فعلی شرکت طی مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ آذر 1391، به مبلغ 400,000,000,000 ريال افزایش یافت.
بیمه سرمد:
در راستای سیاست خصوصی سازی در صنعت بیمه کشور و با حمایت مجموعه‌ای از گروه ‌های مالی، اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور شامل بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و کارکنان بانک صادرات ایران به واسطه موسسه همیاری غدیر در اوایل سال90 تاسیس شرکت بیمه سرمد آغاز گردید.
به فاصله زمان کوتاهی از تشکیل تیم موسسین و ارائه درخواست به بیمه مرکزی، در مورخ 8/6/1390، موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت بیمه جدید از بیمه مرکزی ایران اخذ و نهایتا با طی مقدمات لازم، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز و پروانه فعالیت شرکت بیمه سرمد را طی مراسمی در مورخه 1/8/1392 اعطا نمود.
بیمه سرمد به مانند تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام است، بنابراین پذیره نویسی سهام عمومی آن در مورخه 24/11/1392 آغاز گردید. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر از بزرگترین و خوشنام‌ترین گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، وارد جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد گردیدند که به همین سبب بیمه سرمد تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور است که دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر را بعنوان سهامدار اصلی در کنار خود دارد.
با توجه به جایگاه بیمه سرمد در صنعت بیمه و بر طبق اساسنامه مصوب موضوع فعالیت شرکت بیمه سرمد عبارت‌است از:
انجام عملیات بیمه‌ای در انواع رشته‌های بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی
تحصیل پوشش بیمه اتکایی از داخل یا خارج از کشور
قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی
سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی

بیمه کارآفرین:
شركت بیمه كار آفرین نخستین شركت بیمه خصوصی است كه در چارچوب قانون تأسیس بیمه مركزی ایران و بیمه گری ، قانون تأسیس مؤسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت در تاریخ 28/12/1381 به ثبت رسیده و با اخذ مجوز از بیمه مركزی ایران فعالیت خود را در سطح كشور آغاز نموده است.
موضوع شرکت:
– انجام عملیات بیمه ای مستقیم در انواع بیمه های اشخاص، اموال و مسئولیت
– تسهیل پوشش اتكایی مورد نیاز از داخل و خارج در خصوص بیمه های صادره
– قبول و پذیرش بیمه های اتكایی از صندوق های بیمه اتكایی خارج از شركت به صورت متقابل
– سرمایه گذاری از محل سرمایه و ذخایر و تحصیل پوشش اتكایی در خصوص بیمه نامه های صادره

بیمه کوثر:
شرکت بیمه کوثر، به استناد قانون تاسيس موسسات بيمه غيردولتي و قانون تاسيس بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران در تمام امور بيمه‌هاي بازرگاني اعم از اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی آغاز به‌کار نموده است. سرمايه شرکت درحال‌حاضر 1400میلیارد ریال  می باشد. بیمه کوثر در حال حاضر دارای 31 شعبه و بیش از700 نمایندگی در سراسر کشور می باشد
بیمه میهن:
شركت بيمه ميهن (سهامي عام) در تاريخ 18/6/1387 در اداره ثبت شركتهاي تهران به ثبت رسيده و پروانه فعاليت آن توسط بيمه مركزي ايران مورخ 16/11/1387صادر گرديده است.
فعاليت شركت ارائه كليه خدمات بيمه اي در موارد زير مي باشد:
1-انواع بيمه هاي اشخاص (عمر، حادثه و درمان)
2- انواع بيمه هاي اتومبيل(بدنه ، شخص ثالث و حوادث سرنشين اتومبيل)
3- انواع بيمه هاي آتش سوزي (اماكن مسكوني، اداري، تجاري، توليدي و صنعتي)
4- انواع بيمه هاي باربري (داخلي، وارداتي و صادراتي)
5- انواع بيمه هاي هواپيما
6- انواع بيمه هاي كشتي
7- انواع بيمه هاي تمام خطر مهندسي
8- انواع بيمه هاي مسئوليت مدني

بیمه ما:
شركت بيمه  ما در تاريخ 04/13/ 1390 به ثبت رسيده است و پروانه فعاليت خود را در انواع بيمه هاي اموال ، اشخاص و مسئوليت از بيمه مركزي ايران دريافت كرده است..شركت بيمه “ما” هم اكنون با بيش از20 شعبه و 1000 نماينده در سراسر كشور در انواع رشته هاي بيمه فعاليت مي كند.

موسسان و سهامداران عمده شركت بيمه ” ما ” عبارتند از :
شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت 
شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت
شرکت تعاونی خردمندان صابرعصر
بانك ملت
شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان
شرکت گروه مالی ملت
شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان
شركت پالايشگاه نفت جي
سایر سهامداران حقیقی و حقوقی
بیمه ملت:
شرکت بیمه ملت در تاریخ 4/9/1382 براساس قانون تاسیس بیمه گری تاسیس گردید. این شرکت بزرگترین بیمه خصوصی کشور با سرمایه پرداخت شده 2000 میلیارد ریال می باشد.
زمينه هاي فعاليت:
– صدور انواع بيمه نامه ها
– بيمه اتكايي
– آموزش
– صدور بيمه نامه مشترك با همكاري شركتهاي بزرگ بين المللي بيمه
بيمه الكترونيك
– ارزيابي و مديريت ريسك
– ارزيابي خسارت
بیمه معلم:
بیمه معلم با عنوان اولیه “شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری” در سال ۱۳۷۳ با مشارکت نظام بانکی و به منظور توسعه فعالیتهای صادراتی و ارائه پوششهای بیمه های اعتباری در مقابل ریسکهای موجود، تأسیس گردید. در تیرماه سال ۱۳۸۶، پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت و بر اساس تصمیم سهامداران جدید، نام شرکت به « بیمه معلم » تغییر یافت.
این شرکت توانست به تدریج دامنه فعالیتهای خود را توسعه داده و موفق به اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کلیه رشته های بیمه زندگی و غیر زندگی و اتکائی گردد. هم اکنون شرکت بیمه معلم در بازار بیمه کشور به عنوان قدیمی ترین شرکت بیمه خصوصی، در عرضه کلیه خدمات بیمه ای فعال می باشد.

بیمه نوین:
شركت بيمه نوين به عنوان هجدهمين شركت بيمه در كشور جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 20/10/1384 به ثبت رسيده و پس از اخذ مجوز فعاليت از بيمه مركزي ايران در تاریخ 14/12/84 فعاليت خود را آغاز کرد.
مؤسسان شركت شامل سه گروه: بانكي و مالي (بانك اقتصاد نوين و شركت‌هاي وابسته)، صنعتي (شركت توسعه صنايع بهشهر و شركت‌هاي وابسته) و ساختماني (شركت سرمايه‌گذاري ساختمان ايران و شركت‌هاي وابسته، شركت پيمانكاري بين‌المللي استراتوس و شركت‌هاي وابسته) هستند.
سرمايه شركت مبلغ 400 ميليارد ريال است. بيش از 80% سهام متعلق به سهامداران حقوقي و حدود 20% سهام متعلق به سهامداران حقيقي است.
موضوع شركت عبارتست از:
الف) انجام عمليات بيمه‌اي در تمامي رشته‌هاي بيمه‌اي اعم از اشخاص، اموال، مسئوليت.
ب) سرمايه‌گذاري از محل سرمايه، اندوخته‌ها و ذخائر.
ج) انجام بيمه‌هاي اتكائي واگذاري (تحصيل پوشش اتكائي) حسب نياز.

فصل دوم
مروری بر مبانی نظری

1-2. مقدمه
تا كنون مدل ها و تئوري هاي متفاوتي از رهبري ارائه شده است كه در اين ميان رهبري خدمتگزار از جمله تئوري هايي به شمار مي رود كه با شرايط فعلي تناسب و سازگاري زيادي داشته و مي تواند راهنمايي عملي براي مديران و رهبران سازمان ها باشد و راه حل هاي مناسبي براي مشكلاتي كه سازمان ها با آن روبرو هستند ارائه دهد. تئوري رهبري خدمتگزار براي نخستين بار توسط رابرت گرين ليف مطرح شده است. بر اساس نظر گرين ليف، رهبر نخست بايستي به دنبال برآورده كردن نيازهاي پيروانش بوده و انگيزه اساسي رهبر در درجه اول بايستي تمايل و انگيزه به خدمت باشد (لیدن و همکاران، 2008؛163). رهبر خادم براي حقوق كاركنان احترام قائل است و زمينه هاي لازم براي مشاركت و همكاري آنها را در امور سازمان فراهم مي آورد. اگرچه در سال هاي گذشته تحقيق و پژوهش در زمينه رهبري خدمتگزار افزايش چشمگيري داشته و مدل هاي مفهومي و پرسشنامه هاي بسياري نيز در اين زمينه ارائه شده است ولي همچنان در متون مديريتي دانش كمي در زمينه شرايط و پيش زمينه هاي ظهور رهبران خدمتگزار وجود دارد.
در محیط رقابتی و بازارهای جهانی یکی از عوامل موفقیت سازمان ها خلاقیت و نوآوری می باشد بنابراین داشتن کارکنان خلاق می تواند باعث پیشرفت سازمان ها شود. هدف از عملکرد خلاقانه، حل مشکلات، تولید محصولات و خدمات جدید، استفاده بهینه از فرصت ها و بهبود کارایی سازمان می باشد (رگو و همکاران،2012؛429). یکی از عوامل موثر در خلاقیت کارکنان رهبری می باشد. تحقیقات زیادی در این مورد با تأکید بر شناسایی نقش رفتارهای رهبری و ویژگی های رهبر در حمایت، سرکوب، تسهیل و یا ممانعت از خلاقیت انجام گرفته است. رفتار ها شامل رهبری تحول، هوش عاطفی، نظارت دقیق بازخورد توسعه ای، نظارت حمایتی، نظارت کنترلی، رهبری خیرخواه، انگیزش الهام بخش رهبر، رهبری توانمند و تشویق رهبر به خلاقیت می باشد.
در این فصل به تعریف رهبری، سیر تکاملی نظریات رهبری و بررسی ویژگی های رهبری خدمتگزار از دیدگاه محققان مختلف پرداخته شده است. همچنین روانشناسی مثبت نگر و ابعاد سرمایه روانشناختی، تعاریف خلاقیت و موان

پایان نامه
Previous Entries پایان نامه ارشد با موضوع بیمه ایران، رهبری خدمتگزار، سرمایه روانشناختی، خودکارآمدی Next Entries پایان نامه ارشد با موضوع سبک رهبری، سیر تکاملی، انسان گرایی، سبک های رهبری