منبع پایان نامه درباره مواد غذایی، رژیم غذایی، ایالات متحده، ایالات متحده آمریکا

دانلود پایان نامه ارشد

نیازمنديهاي محیطی کینوا
کینوا گیاهی است مقاوم به شرایط نامطلوب محیطی و در برابر تنشهاي زنده و غیرزنده مقاومت بالایی را از خود نشان میدهد، از نظر نیازهاي رشدي گیاهی است کم توقع که در خاکهایی با حاصلخیزي کم هم به خوبی محصول میدهد. دوران رشد گیاه در طول روز کوتاه و هواي مناسب موجب رشد و تولید محصول مناسب گردید. کینوا در اوایل رشد به دماي حدودا ً25 درجه سانتیگراد در طول روز و 12 ساعت روشنایی نیاز دارد ولی براي مراحل زایشی و رسیدگی موفق به طول روز کوتاه حدود 8 ساعت و دماهاي پایین نیازمند است که بسته به رقم متفاوت است. گیاه کینوا مقاومت بالایی در برابر خشکی دارد از نظر مواد غذایی مورد نیاز هم یک گیاه کم توقع است. بهترین اسیدیته برای رشد آن 6 تا 7 است، اما قادراست دررنج اسیدیته اسیدی یعنی 5/5 تا قلیایی بالا یعنی 9/5 رشد کند. این نشان میدهد که به سمیت آلومینیوم نیز متحمل است. نیاز آبی آن 400 تا 800 میلیمتر بوده و با 250 میلیمتر نیز نتیجه ایده آل داده است.
میزان بذر در هکتار 15 تا40 کیلوگرم است. قادر به رشد در زمینهای سبک تا خشن است. جهت افزایش عملکرد در هکتار میتوان میزان بذر مصرفی در هکتار را بالا برد اما این بستگی به شرایط محیطی و تغذیهای گیاه دارد. دوره رشدی گیاه 4 تا 7 ماه است. کینوا قادر است در تمام شرایط آب و هوایی از سرد یعنی 4 درجه تا گرم یعنی40 درجه را تحمل کند. معمولاً خودگشن است اما گرده افشانی در میزان 10 تا 15 درصد رخ میدهد دانه در خوشههای بزرگ بر روی یک خوشه که شبیه سورگوم است تولید میشود گیاه مناطق خشک و نیمه خشک است و کاملاً به شرایط کم آبی مقاوم است. جوانه زدن 24 ساعت پس از کشت که رطوبت کافی باشد شروع میشود و در سه تا پنج روز گیاه نمایان میگردد. از اردیبهشت تا مردادماه میتوان کشت نمود. بهترین زمان کشت برای برداشت بهینه مرداد ماه است. در شرایط مزرعه در مرداد ماه در کرج با وجود رطوبت کافی در طی 48 ساعت بعد از کشت جوانه زده و طی3 -5 روز ظاهر شدند. دانهها در عمق 5/1-2 سانتیمتری خاک لومی شنی کاشته شدند. کینوا در ایستگاه تحقیقات کشاورزي بمپور، ایرانشهر و برازجان در اوایل آذر ماه کشت شد. کینوا  قادر است شوری، خشکی طولانی مدت، یخبندان و تگرگ را تحمل نماید و همچنین  این گیاه، یک گیاه شور زیست اختیاری است و قادر است شوری سطح دریا نیز را تحمل کند که حدودا 350 میلی مول نمک است .
1-4-10-3 اهمیت اقتصادی گیاه کینوا
سازمان ملل با توجه به اهمیت و ارزش غذایی که گیاه کینوآ دارد، سال 2013 را سال بین المللی این گیاه نامگذاری کرده است. هم اکنون درکشورهاي دیگر آمریکاي جنوبی مثل کلمبیا و آرژانتین کشت میشود. این گیاه از سال 1987 براي اولین بار در ایالت کلرادو آمریکا به صورت تجاری کشت شد و یک محصول مناسب براي کشاورزان اکثر مناطق آمریکاي شمالی محسوب میشود.
پرو و بولیوی تولید کنندگان عمده این گیاه هستند. بولیوی سال گذشته بیست و شش هزار تن از این گیاه را صادر کرد که این میزان 46 درصد مصرف گیاه کینوا در جهان را تشکیل میدهد. مشتریان اصلی این گیاه نیز فرانسه و آمریکا هستند. با توجه به افزایش مصرف این گیاه خوراکی، قیمت آن طی چهل سال اخیر بیست برابر شده است. از طرفی با توجه به ارزش بالاي قیمت این محصول در بازارهاي اروپا و آمریکا در صورت صادرات آن نیز موجب کسب درآمد ارزي خواهد شد. عملکرد گياه كينوا مشابه گندم بین 3 تا 5 تن در هکتار است اما برخي ارقام اصلاح شده آن حتي تا 11 تن در هكتار نیز عملکرد داشته است. هم برگ و هم دانه آن براي غذاي انسان و دام قابل استفاده است اما دانه اولویت بیشتری دارد، در شرایطی که قیمت جهانی گندم 350 دلار در هر تن است، کینوا 3 هزار و 200 دلار قیمت دارد و در برخي ارقام قيمت آن به 8 هزار دلار می رسد با اين وجود كه هزينه‌هاي توليد در واحد سطح اين گياه در ايران كمتر از گندم خواهد بود زيرا كشت اين گياه نياز به آب، كود و عمليات زراعي بسيار كمتري نسبت به گندم دارد. توسعه و ترویج کشت و تغذیه کینوا باعث تنوع بخشی به محصولات غذایی در کشور و تأمین بخشی از نیاز غذایی جامعه خواهد شد. این گیاه که به‌عنوان دانه طلایی در بین بومیان کوه آند نامیده می‌شود، منبع ارزشمند غذایی طی هزاران سال بوده است. کینوآ نه‌تنها به‌دلیل خصوصیات تغذیه‌ای و رژیم غذایی شناخته شده است، بلکه به‌دلیل اینکه با شرایط مختلف زراعی و زیست‌محیطی تطابق می‌یابد نیز مورد توجه است. همچنین این گیاه مزایای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی برای جوامع محلی به همراه دارد.
1-4-10-4 ارزش غذایی کینوا
کینوا یک گیاه سنتی است که قدمت ۵۰۰۰ ساله دارد. کینوا بسیار سبک‌تر و خوش هضم‌تر از دانه‌های برنج و منبع غنی پروتئین، منیزیم، فیبر، فسفر، ویتامین ب، پتاسیم و دیگر مواد معدنی مانند‌ آهن است. مخصوصاً برای کسانی که رژیم غذایی دارند و همچنین گیاهخواران توصیه می‌شود. کینوا سرشار از کربوهیدرات‌های مفید برای تامین انرژی بدن است. کربوهیدرات‌ها برای متراکم کردن عضلات لازم است. دانه کینوا با داشتن ۳ گرم فیبر و ۶ گرم پروتئین در هر یک‌چهارم فنجان دارای فیبر و پروتئین بیشتری نسبت به دیگر غلات است. این بدان معناست که این دانه در ثابت نگه داشتن سطح قند خون مؤثر است. مصرف این ماده احساس سیری به فرد می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود افراد دیابتی از این کربوهیدرات به جای برنج سفید و پاستا استفاده کنند. مصرف این ماده غذایی به همراه سبزی‌های تازه و مقدار کمی روغن زیتون یک وعده غذایی کامل به‌شمار می‌آید. از برگهاي جوان کینوا به عنوان سبزي تازه و یا به صورت پخته در ترکیب غذایی مانند آش استفاده میشود. ولی محصول اصلی این گیاه دانه آن است که داراي ارزش غذایی بالایی است. ارزش غذایی بسیار بالاي دانه یا بذر آن موجب مقایسه آن توسط سازمان خواروبار جهانی (FAO) با شیر خشک گردید. پروتئین کینوا از نظر کمی و کیفی بهتر از دانه غلات متداول است. بذر کینوا مقدار اسیدآمینه لیزین بیشتري از گندم دارد و از نظر میزان اسیدآمینهها تعادل بهتري نسبت به گندم براي تغذیه انسان و دام دارد. کینوا در ایالات متحده آمریکا براي تولیدآرد، سوپ، غلات صبحانه، تهیه غذا، سالاد و تولید الکل استفاده میشود. دانه کینوا در ایالات متحده آمریکا به طور جداگانه و یا مخلوط با برنج پخته مصرف میشود. آرد کینوا به خوبی به عنوان نشاسته کشدار در ترکیب با آرد و یا دانه گندم و ذرت براي تهیه نان، بیسکویت و یا فرآوري غذا استفاده میشود. دانه این گیاه مقدار سدیم کمتر ولی میزان کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، آهن، مس، منگنز و روي بیشتري از گندم، جو و ذرت دارد. دانه‌های کینوا دانه‌های گرد و ریزی مانند برنج و قدمتی بیش از 5000 ساله دارد. پرورش این دانه‌های گیاهی در آمریکای جنوبی بوده و بنیاد مواد غذایی مردم کلمبیا محسوب می‌شوند.
کینوا بهعنوان پروتئین گیاهی علاوه بر کمک به رشد ارگانیسم بدن، گرما و انرژی بدن را حفظ می‌کند و یک رژیم غذایی کامل و متعادل برای همه به خصوص برای گیاه‌خواران است و همچنین به علت دارا بودن فیتواستروژن از ایجاد سرطان سینه، بیماری‌های قلبی و پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. از برگهای جوان به عنوان سبزی تازه یا به صورت پخته در ترکیب غذایی مانند، خوراک سبزیجات، کوکو و آش استفاده میشود. ولی محصول اصلی این گیاه، دانه آن است که دارای ارزش غذایی بالایی است. کینوا در کشورهای آمریکای جنوبی به نامهای خاویار گیاهی و برنج ایندیکا هم معروف است.
کینوا سرشار از پروتئین و یک جایگزین عالی برای برنج محسوب می‌شود. این غله‌ی کامل باعث ایجاد سیری طولانی مدت می‌شود. یک فنجان کینوا حاوی حدود 4 میلیگرم آهن است. از این گذشته کینوا حاوی اسیدآمینه‌ای به نان لیزین lysine است که در ذرت، گندم یا غلات دیگر وجود ندارد. نوعی از حبوبات است که منشاً آن آمریکای جنوبی است و پر از کربوهیدرات‌های مفید است که بدن برای تأمین انرژی آنها را ترجیح میدهد. کربوهیدرات‌ها برای متراکم کردن عضلات بسیار لازم است، کمبود آن باعث می‌شود بدن برای انرژی همین مقدار کم را استفاده کند و چیزی برای نسوج جدید نماند. کینوا منبع مناسبی برای پتاسیم و دیگر مواد معدنی مانند آهن نیز هست. نصف فنجان کینوا را برای صبحانه همراه با میوه خشک و آجیل یا همراه با لوبیا یا سبزیجات و یا اضافه کردن شیر یا ریختن آن در سوپ و سالاد مصرف کنید.
1-4-10-5 تمرکز سازمان ملل برای افزایش کشت گیاه کینوا
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، گیاه کینوآ در کشورهای غربی مصرف خیلی زیادی دارد. این گیاه درهفت هزار سال پیش در کوههای آند کاشت و مصرف شده است.
کینوآ، گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود و شبیه غلات و مثل غلات نیز مصرف میشود اما یکی نیستند. این گیاه عضو خانواده چغندر و خانواده اسفناج است. سرشار از مواد پروتئینی است و کالری کمی دارد.
1-4-10-6 اهمیت و ضرورت کشت گیاه کینوا در ایران
ایران کشور وسیعی است با تنوع آب و هوایی فراوان که بخش اعظم آن داراي آب و هوایی خشک است و میزان بارندگی متوسط سالیانه 3/1 متوسط جهانی است. خاكهاي اغلب مناطق کشور از نظر بافت و ویژگیهاي فیزیکی و شیمیایی داراي محدودیت هستند. از آنجا که ایران کشوری با تنوع آب و هوایی فراوان و جمعیتی رو به رو رشد دارد. تأمین نیاز غذایی مردم به میزان کافی و با تنوع و کیفیت مطلوب با استفاده از پتانسیلهای تولید محصولات کشاورزی، از ضروریات و الزامات کشور است که وظیفهای سنگین بر دوش بخش کشاورزی و به خصوص تحقیقات است. از وظایف تحقیقات کشاورزی بررسی گیاهان جدید و مناسب برای تولید مواد غذایی با توجه به شرایط زراعی در کشور است. تعیین سازگاري، میزان تولید، مناطق مناسب با تولید اقتصادي و انتخاب رقم مناسب از جمله مواردي است که باید مد نظر قرارگیرد. امروزه مصرف کینوا درکشورهای دیگر جهان نیز بسیار مرسوم شده و ما امیدواریم این ماده‌ی غذایی نیز خیلی زود وارد برنامه‌ی غذایی ایرانیان شود. هم اکنون حدود 5 ميليون هكتار از زمین های کشور اعم از اراضی شور و خشک، دست نخورده هستند، که متوسط بارندگی در آنها گاهی حتی به میلیمتر نیز میرسد. در اكثر زمينهاي لم يزرع كشور كه تا 20 دسيزیمنس برمتر شوري در اطراف آن وجود دارد و هيچ گياهي كشت نميشود. میتوان این گیاه را که قابليت تحمل شوري تا 57 دسي زیمنس بر متر را دارد را در زمينهايی با شوري بالا كشت كرد. این گیاه کارایی بالایی در استفاده از آب دارد و میتواند خشکی بالا را تحمل کرده به طوری که عملکرد قابل قبولی در مناطقی با بارندگی 100 تا 200 میلیمتر را دارا است. در این شرایط با توجه به افزایش رو به رشد نیاز غذایی ایران و خشکسالیهای اخیر، لازم است تا بتوان همین مناطق کشت نشده و مستعد کشاورزی را به گیاه یا گیاهانی اختصاص داد که مناسب این شرایط باشند. گیاه کینوا با مناطق متعددی سازگار است، این گیاه با شرایط بیابانی، گرم و اقلیم خشک، یخبندانها نیز سازگار بوده و در مناطقی با رطوبت 40 تا 88 درصد میتواند رشد کند و همچنین دمای 4- تا 38 درجه سانتیگراد را نیز میتواند  تحمل کند. در کویر مرکزی ایران در اراضی که هیچ گیاهی به عمل نمیآید ولي مستعد کشاورزی هستند، کاشت کینوا به دليل نیاز آبی کم مي‌تواند گسترش یابد و به اشتغال‌زايي در اين مناطق كمك نمايد. با توجه به این که کینوا سرشار از پروتئین است، یک جایگزین عالی برای برنج محسوب میشود و پخت ترکیبی آن با برنج میتواند ایران را از واردات برنج بی نیاز و سالانه یک تا دو میلیارد دلار صرفه جویی ارزی ایجاد نماید.
1-4-10-7 تاریخچه کشت گیاه کینوا در ایران
کینوا گیاهی است که تا سال 1388 در ایرا ن سابقه کشت و تحقیق ندارد و از آن بهره برداري نشده است. پروژههاي تحقیقاتی زیادي در زمینه سازگاري کینوا، تاریخ کاشت کینوا در مناطق مختلف کشور و بررسی تنوع فنوتیپی و ژنتیکی مورفوتیپهاي حاصل از دو ژنوتیپ کینوا در مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در سال جاري در

پایان نامه
Previous Entries منبع پایان نامه درباره عدم قطعیت، مواد غذایی، عملکرد گندم، محصولات زراعی Next Entries منبع پایان نامه درباره توسعه کشاورزی، عناصر اقلیمی، استان لرستان، استان یزد