منبع پایان نامه ارشد درمورد كاهش اضطراب

دانلود پایان نامه ارشد

از گياهانخيلي سمي هستند) به كار مي رود.(جانزاده، 1379). در چين از ميوه عناب و مغز هسته ان استفاده دارويي ميشود.گلهاي عناب چيني داراي مقدار زيادي شهد با كيفيت هستند وبرگهاي آن به صورت چاي مصرف مي شوند. ژائو و همکاران35، 2008)عناب اثر و طعم داروهاي محرك را كاهش مي دهد. با اين توضيح هر وقت از نظر دارويي لازم باشد كه از گياه اكونيت و ژانسيانا خورد بهتر است كه تواما با عناب خورده شود زيرا اثر سمي و تحريكي آنها را حتي در حد مجاز مقدار مصرف مي كاهد و باعث ميشود كه آثار مفيد دو داروي فوق بدون خطر در بدن منعكس شود . عناب به عنوان داروي آرام كننده اعصاب و مقوي عمومي ،مقوي معده ، آرام بخش ،ملين ، ضد سرفه بكار ميرود. عناب باعث از بين رفتن بي خوابي ميشود. و خواب آور است. عرق شبانه را قطع ميكند وبراي ضعف عمومي و به طور كلي احساس خستگي و ضعف شديد بسيار نافع است. از برگ ،ريشه و پوست درخت عناب براي قطع بعضي از انواع تب ، تسريع رشد موي سر و تهيه مايع شستشوي چشم استفاده ميشود. عناب خون را تصفيه مي كند و مولد خون صالح است يعني از داروهاي خون ساز مي باشد. التهاب ، تشنگي ، حدت خون ، درد كليه ،كبد و مثانه را تسكين مي دهد. ماليدن آن به تنهاييي يا با هسته آن التهاب و ورم چشم را تسكين مي دهد. آشاميدن آب خيس كرده آن يا دم كرده آن مخلوط با عرق كاسني يا سكنجبين براي تسكين حدت صفرا و خون مفيد است.مقدار خوراك ميوه عناب تا 50 عدد است . جوشانده مخلوط عناب ،انجير ، كشمش و خرما به عنوان دارويي مفيد براي درمان بيماري هاي سينه ،در طب عوام استفاده به عمل مي آيد . مصرف عناب هيچ گونه تحريكي در دستگاه هضم ايجاد نمي كند از اين جهت براي اشخاصي كه دستگاه هضم حساسي دارند مناسب است. عناب نا رس و سبز بي مزه و گس و لعاب دار است و قابل خوردن نمي باشد زيرا سنگين و خيلي دير هضم است به همين دليل خيلي سفارش شده كه قبل از رسيدن مصرف نشود. علاوه بر خاصيت خنكي مادهاي در عناب است كه خلط آور بوده و براي درمان سرفه از قديم مصرف مي شده است. در مداواي بيماري سينه ،كبد، مثانه و رفع التهابات نافع است. جوشانده عناب بلغم را دفع ميكند و براي رفع سوزش گلو مفيد است. گرفتگي صدا را از بين مي بردف خون را صاف مي كند و براي شش ها و كمر درد مفيد است(قهرمان ،1362).
اگر عناب را زياد بخورند دير هضم است و مصلح آن مويز و شكر است. 10 تا 15 دانه عناب خشك يا تازه براي خوراك در چند روز مداوا كافي است .براي درمان كلسترول خون ، كوبيده عناب خشك كه يك شب در آب سرد خيس بخورد و صبح ناشتا آنرا بخورند براي شستشوي كليه مفيد است.
عناب را با هسته مي سايند ، گرد بدست آمده زخم روده را مداوا ميكند. از محل شكستگي شاخه درخت عناب يا ترك ها يي كه به علتي روي تنه پيدا ميشود شيره درخت به صورت صمغ ترشح ميشود اين صمغ همراه با كمي سركه براي تقويت عمومي بدن خيلي مفيد است. چوب درخت عناب داراي تانن فراوان است و اثر قابض دارد و در مداواي اسهال مفيد است . عناب به دليل داشتن لعاب فراوان نرم كننده سينه است. عناب ملين خوبي است و اگر آنرا با شير وآب بجوشانيم بهتر است.ادرار را زياد مي كند. عناب آرام كننده اعصاب است . خون را تميز ميكند. ضد سرفه است. جوشانده پوست درخت عناب داروي ضد اسهال است. آسم و تنگي نفس را بر طرف مي كند. رشد موي سر را زياد ميكند. حافظه را تقويت مي كند. هر گاه كه احساس غمگيني كرده و گريه مي كنيد يك فنجان دم كرده عناب لبخند را به لبهاي شما مي آورد. برايدرمان سرطان آب عناب را با كاهو بخوريد. و بالاخره جوشانده برگ عناب را براي رفع گلو دردو خونريزي لثه ها غرغره مي كنند و اگر آنرا به صورت موضعي بماليد درد مفاصل را بر طرف ميكند.(اميدبيگي،1376).

و مي توان از ديگر خواص دارويي عناب اشاره كرد به :
ضد آلرژي، آرامبخش، ضد بد خلقي است ونيز كمك به افزايش وزن بدن مي كند و كم اشتهايي را بر طرف ميكند. در طب سنتي چين و كره از آن به عنوان دارويي كه سبب كاهش اضطراب ميشود وتقويت كننده معده و طحال و سيستم گوارشي است مي كنند. همچنين عناب باعث روشني پوست ميشود و از بروز مشكلات قلبي جلوگيري مي نمايد.استفاده از مغز ميوه در زخم ها و بريدگي ها سبب سرعت بخشيدن به بهبود آنها ميشود.(بيگي،1376) عناب همچنين دندانها را در برابر پو سيدگي مقاوم مي سازد،چاي عناب داراي ماده ضد سرطاني ساپونينز است. اين چاي باعث ترميم بافت هاي آسيب ديده و تقويت عضلات بدن مي شود. (رضايي وجايمند ،1381) . ودر درمان نازايي هم موثر است. دانه عناب خاصيت دارويي مسكن را دارد. اگر با كره خورده شود از حالت تهوع و استفراغ جلوگيري مي كند. مصرف آن در دوران بارداري به كاهش دردهاي شكمي معروف است. ضمن اينكه در كاهش دردهاي روماتيسمي نيز مفيد است. خواص آنتي اكسيداني عناب همچنين به جلوگيري از سرطان كمك مي كند. البته به ياد داشته باشيد كه اين ميوه علاوه بر اينكه خون را تصفيه ميكند موجب ازدياد ويتامين كا ميشود يعني خون را سفت مي كند و مصرف زياد آن براي افرادي كه دچار غلظت خون هستند توصيه نمي شود. مخلوط عناب با فلفل و نمك در بيماران مبتلا به سو هاضمه و حتي بيماري هاي صفراوي سودمند است. (جانزاده،1379).

1-20عناب در طب سنتي :
عناب تازه از نظر طبيعت طبق راي حكماي طب سنتي معتدل در حرارت و برودت و مايل به رطوبت و طبق نظر شيخ الرييس بو علي سينا كمي سرد است و از نظر خشكي در رطوبت معتدل است. در مورد خواص آن معتقدند كه عناب از عوامل ملين و نرم كننده سينه است ويكي از 4 ميوه سينه اي مي باشد. (عناب ، انجير، مويز ، خرما ) (بيگي، 1376).
1-21مضرات عناب :
عناب در اشخاص سرد مزاج توليد گاز و نفخ مي كند. اين گونه اشخاص بايد عناب را با مويز بخورند.به علاوه عناب ترشح اسپرم را كاهش مي دهد ودر مردان نيروي جنسي را كم مي كند و براي پرهيز از اين عوارض بايد عناب را مخلوط با داروهاي محرك نظير عسل خورد. اگر برگ عناب در دهان جويده شود تا چند دقيقه موجب بي حسي ذائقه مي شود و طعم درك نمي شود.(زرگري ،1371).

1-22عصاره گيري از عناب :
گياهان دارويي مانند گياه عناب اگر چه از دير باز براي آدميان آشنا و در بسياري از مواقع مرهم دردهاي بشري بوده است . اما پيشرفت هاي علمي و فن آوري طي سه دهه اخير اهميت و نقش سازنده گياهان دارويي را در تامين نيازهاي بشر به ويژه در حيطه دارو و درمان دو چندان ساخته است. امروزه به مدد بهره گيري از روشها و فنون تخصصي ، تركيبات موثره اين گياهان شناسايي واستخراج شده ودر ساخت انواع داروها وتركيبات شفابخش به كار گرفته مي شود. بشر در حال حاضر در جستجوي داروهاي برتر و موثرتر براي درمان بيماري هايي همچون سرطان با استفاده از عصاره گياهان دارويي مي باشد. با توجه به مراجع علمي نزديك به 70 درصد داروهاي شيميايي موجود از اجزاي گياهي و نباتات هستند و غالب اسانس هاي خوراكي و صنعتي ، رنگ ها و عصاره هاي مورد استفاده در صنايع غذايي داراي منشا گياهي هستند.(ميرحيدر ،1372).
1-22-1عصاره آبي عناب :
عصاره هاي آبي فراورده هايي هستند كه از تكه هاي خرد شده عناب تهيه شده و جهت مصرف فوري به كار برده مي شود. بر حسب روش تهيه اين عصاره ها انواع مختلف دم كرده ،انفوز وخيسانده شرح داده شده اند. اگر دستورالعمل هاي ديگري توصيه نشده باشد اين عصاره ها را از يك قسمت عناب و ده قسمت آب تهيه مي نمايند. فقط بايد بانسبت ذكر شده در مراجع دارويي مربوطه تهيه گردد. علاوه بر اين ظروفي كه براي تهيه اين عصاره ها به كار برده مي شود بايد از مواد اوليه خنثي تهيه شده باشد. عصاره هاي آبي به علت غير مطمئن ميزان ماده موثره و همچنين به دليل ميزان بالاي ميكروارگانيسم هاي تكثير شونده نمي توانند با استانداردهاي ذكر شده در GMT مطابقت نمايد.
1-23شربت عناب :
عناب رسيده به صورت تازه و خشك قابل مصرف است. از آن شربت عناب نيز مي سازند كه در پزشكي استفاده مي شود . 800 گرم عناب خشك را در 4 ليتر آب مي جوشانيم تا بپزد سپس عناب ها را له مي كنند مايع به دست آمده را صاف كرده و 3 كيلو شكر در آن مي ريزند ودوباره كمي مي جو شانند ، شربت عناب بدست مي آيد . هنگام نياز نيم استكان از اين شربت را در يك ليوان آب خنك حل مي كنند و مي آشامند تمام خواص دارويي عناب در اين شربت موجود مي باشد .

1-24تهيه جوشانده عناب :
امروزه روش دم كردن يا جوشاندن استعمال چنداني در زمينه استخراج مواد متشكله گياهان دارويي ندارد. اين روش را در گذشته براي موادي بكار مي بردند كه معمولا در آب محلول بودند. حلال مورد مصرف آب بوده كه ممكن است از آب سرد و يا جوشيده باشد. مشكل اساسي در اين مورد هجوم باكتريها و قارچها مي باشد كه باعث آلوده كردن عصاره و در نتيجه تغيير مواد متشكله گياه مي گردد. به همين دليل زمان عصاره گيري بيش از 12 ساعت توصيه نمي شود .
براي تهيه دم كرده يا جوشانده عناب ،عناب را با توجه به اندازه ذره اي در آبي كه بالاتر از 90 درجه سانتي گراد حرارت داشته باشد ، وارد مي نمايند. سپس ظرف محتوي عناب را بر روي حمام بخار قرار داده و ضمن هم زدن هاي مكرر مدت نيم ساعت در اين حرارت باقي نگه داشته وسپس آن را به صورت گرم صاف مي نمايند. اگر بعد از فشار دادن مختصر باقي مانده گياهي وزن جوشانده تكميل نگردد، آن را بر روي باقي مانده صاف شده گياهي آب جوش ميريزند تا پس از فشار دادن مختصر حجم كلي مايع حاصل به وزن تعيين شده قبلي برسد. در روش ديگر براي تهيه جوشانده عناب به طريقه زير اشاره مي شود :
ده دانه ميوه خشك شده را مي شكنند و همراه با يك قاشق سوپ خوري تخم گشنيز مي جوشانند ، سپس دم مي كنند پس از ساعتي آ ن را صاف مي كنند به مايع به دست آمده كه به اندازه يك ليوان معمولي بيشتر نيست كمي شكر قرمز مي افزايند. شربت خوش طعم و مطبوع حاصل مي شود كه تب بر مي باشد، رفع عطش مي كند و ناراحتي هاي صفراوي را بر طرف مي كند. ميزان مصرف آن سه بار در يك هفته كافي است و معمولا آن را ناشتا يا (بين دو غذا ) عصر مي آشامند ،جوشانده و شربت عناب براي كساني كه از غذاهايي چون سير ،پياز ، خرما ، سرخ كردني ها ، غذاهاي پر روغن و ادويه دار بيشتر استفاده كرده باشند داروهاي طبيعي ، خوب و موثري است در گذشته به دليل نبودن داروهاي آرام بخش تفاله هاي جوشانده عناب را خشك مي كرده اند و همراه با كوكنار ( گرز خشخاش ) و كمي تفاله چاي خشك شده به جاي تنباكو در غليان دود مي كردند و براي تسكين دندان درد از آن استفاده مي كردند. از جوشانده قسمت چوبي ريشه براي رفع احساس سيري مفرط و كمك به هاضمه مي خورند و اگر با گوشت بپزند وبا سوپ يا آش بخورند براي افزايش شير و قطع خروج اختلاط خوني توام با سرفه از ريه نافع است . جوشانده شاخ و برگ عناب خارش و جوش هاي روي پوست بدن را رفع مي كند. كمي شاخه جوان همراه با برگ تازه با خشك را بجوشانند و آب آن را بتدريج بنوشند ،خارش بدن بر طرف خواهد شد ولي خاصيت جنبي دارد و حس چشايي را از بين مي برد ،پرزهاي چشايي را از كار مي اندازد و تشخيص مزه ها غير ممكن مي شود ولي موقتي است و به تدريج به حال اول بر مي گردد . (باباخانلو،1377).

1-24-1جوشانده عناب :
آب به مقدار كافي ،جو پوست گرفته 5/2 گرم ،14 دانه عناب را خرد كرده و با جو مخلوط نمايند و بجوشانند تا شكفته شود مقدار آب بايد آنقدر باشد كه پس از جوشيدن 1500 گرم جوشاننده به دست آيد و مي گذارند ته نشين شود و صاف مي كنند ، روي آنرا با انحراف ظرف بر مي دارند و در تب هاي شديد يك فنجان از آنرا بنوشند.
1-24-2جوشانده نوع ديگري از عناب :
عناب 15 دانه ،تخم ختمي 4 گرم ،گل بنفشه 7 گرم ،گل نيلوفر 3 تا 5 عدد ، پرسيا وشان 5 گرم ، رازيانه نيم كوفته 3 گرم با هم تركيب كرده و بعد اين دارو را شب در آب خيسانده وصبح جوشانيده ، بگذارند تا خنك شود و پس از صاف كردن قدري شكر سرخ به تدريج بنوشند براي تسكين سرفه و نرم كردن سينه و اخلاط خيلي نافع است .
1-25خيس كرده عناب :
براي تهيه خيسانده ،عناب را به اندازه ذرهاي ذكر شده در دستورالعمل در آورده ، و به اندازه مورد

پایان نامه
Previous Entries منبع پایان نامه ارشد درمورد استان خراسان، استان فارس، استان لرستان، استان مازندران Next Entries منبع پایان نامه ارشد درمورد امام صادق