منبع مقاله درمورد افغانستان، رژیم صهیونیستی، صهیونیستی، خلیج فارس

دانلود پایان نامه ارشد

ظرفیت نفت (تولید عربستان) به 12 هزار بشکه افزایش پیدا خواهد کرد.
– ایران مجبور می شود نفت خود را به قیمت بسیار پائین تر به چین و دیگر کشورها بفروشد.
11-5- یک روز قبل از اجلاس اتحادیه اروپا ، وزیر امور خارجه فرانسه از دیگر کشورها خواسته موضع مشترکی در قبال ایران داشته باشد.
کشورهای اروپایی باید با آمریکا و انگلستان همگام شوند.
12-5- مقامات ایران نسبت به شیوع ایدز در ایران هشدار دادند.
– غلامحسین اسماعیلی ( رئیس سازمان زندان ها ) در روز جهانی مبارزه با ایدز : هشدار نسبت به فاجعه ایدز در زندان های ایرانی در صورت عدم مراقبت های لازم پزشکی و تامین کادر پزشکی لازم و تجهیزات در زندانها.
– عباس صداقت ( رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت) :
ایدز درایران به شدت روبه افزایش است وزنان بیشترین قربانیان موج سوم ایدز در ایران هستند.
– 23 هزار نفر شناسایی شده
– 60 هزار نفر شناسایی نشده
– 5/91 درصد مردان و مابقی زنان
– 8/79 اعتیاد ، 10 درصد روابط جنسی و مابقی دیگر عوامل از جمله خون تزریقی و …
– یکی از مقامات: ایدز در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی در ایران است.
6- پنج شنبه 17 / 9 / 90 ( 8 دسامبر 2011 )
1-6- وزیر کار : نرخ بیکاری ایران تک رقمی می شود
– دراین وضعیت هیچ بعید نیست که تا اسفند ماه رئیس جمهور و وزیر کار به مردم شادباش بدهند که 5/2
میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده اند(با توجه به ارقامی که توسط مرکز آمارایران منتشرمی شود )
2-6- سوال از احمدی نژاد: آیا واردات گوشت و مرغ قانونی است؟
– این روزها سوالی که از احمدی نژاد می شود این است که آیا واردات گوشت و مرغ قانونی است؟
-پس از کشمکش بین وزارت کشاورزی و وزارت بازرگانی در مورد واردات میوه بازهم این کشمکش این بار درباره واردات غیر قانونی گوشت و مرغ است.
-وزارت کشاورزی می گوید مجوز واردات گوشت و مرغ را صادر نکرده و واردات آن توسط وزارت بازرگانی غیر قانونی است.
– در این بین محمود احمدی نژاد کاملا سکوت کرده است.
– وزارت کشاورزی : واردات غیر قانونی گوشت و مرغ ، تولید کنندگان و دامداران و کشاورزان را تباه می کند.
3-6- سرطان خون بین کودکان تهرانی افزایش پیدا کرده است .
به گفته صدرالدین علی پور ( رئیس ستاد معاینه فنی خودروهای تهران) : سرطان خون بین کودکان تهرانی افزایش پیدا کرده است .
به دلیل افزایش آلودگی ، تعداد کودکانی که مبتلا به سرطان خون می شوند دراین شهر افزایش پیدا کرده ، بدون آنکه مقامات جمهوری اسلامی کوچکترین حمایتی از خود نسبت به این قضیه نشان دهند.
– تعداد کشته های حوادث خودرویی در جاده ها ، به سادگی قابل پیشگیری است.
4-6- بشار اسد در مصاحبه ای نادر، دیروز گفت :
– هیچ دولتی مردم خودش را بی دلیل نمی کشد مگر آنکه رهبری دیوانه داشته باشد.
– مقامات آمریکا می گویند : در این صورت بشاراسد یا دیوانه است یا بازیچه قرارگرفته است.
– واشنگتن : بشار اسد یا بازیچه شده است یا دیوانه
– بشاراسد : من اصلا دستور تیراندازی و کشتار مردم را ندادم. من کنترل روی ارتش ندارم و ارتش خطا کرده و دولت ارتش را کنترل می کند.
– بشار اسد با این حرف ها نمی تواند از زیر کشتن 4 هزار نفر در برود.
5-6- حامد کرزای ( رئیس جهمور افغانستان ) : خواستار ارائه توضیح از سوی پاکستان شد.
– کرزای از مقامات پاکستان درباره پناه دادن به عاملان سوء قصدها و تروریستها در افغانستان خواستار توضیح شد.
– چرا پاکستان به گروههای تروریستی اجازه فعالیت می دهد و به آن ها اقامت داده است.
– تنش دوباره بین پاکستان و افغانستان
– گروه اسلامگرای لشگر جنگاوی در پاکستان ، مسئولیت انفجارها و عملیات تروریستی در روز عاشورا را به عهده گرفته است.
6-6- نخست وزیر جدید مصر و موفقیت اسلامیون درانتخابات
– ادای سوگند نخست وزیر جدید مصر ( کمال الگنزوری) در مقابل مارشال تنطاوی
– از سال 1996 تا 1999 نخست وزیر حسنی مبارک هم بوده – اقتصاد دان – 78 ساله
جراید مصری : از 168 کرسی پارلمان ، 113 کرسی در اختیاراسلامگرایان قرار گرفته است . (80 کرسی اخوان المسلمین ، 33 کرسی سلویست ها )
– درانتخابات پارلمانی مصر، نرخ مشارکت در مرحله اول 52 درصد و درمرحله دوم 39 درصد
– ارتش مصر قول داده پس از ژوئن آینده و تشکیل دولت جدید ، قدرت را به نظامیان تحویل دهد.
– مجلس آینده ، وظیفه تشکیل کمیسیون ویژه برای تدوین قانون اساسی جدید مصر را برعهده دارد.
7-6- ایجاد پلیس مشترک میان کشورهای عربی خلیج فارس
– توافقات امنیتی میان 6 کشورعضو شورای خلیج فارس – مقابله با قاچاق مواد مخدر ، اسلحه و قاچاق انسان و… – آمادگی برای مقابله با توان هسته ای ایران
8-6- مخالفان دریمن علیه حکومت اسلامی جدید تظاهرات کردند.
– مردم مخالف حضور نیمی ازکابینه قبلی علی عبد الله صالح درکابینه جدید یمن هستند.
– بسیاری از جوانان ، خواستار برکناری عبدالله صالح هستند ولی بر طبق توافقنامه ریاض ، تنها در صورتی عبدالله صالح برکنار خواهد شد که مصونیت سیاسی برای خود و خانواده اش داشته باشد.
9-6- پوتین آمریکا را متهم به ایجاد آشوب در روسیه می کند
– هشدار پوتین به مقامات آمریکایی – صحبتهای پوتین درمیان طرفدارانش : مقامات آمریکا علی الخصوص هیلاری کلینتون ، برای آشوب در روسیه برنامه ریزی می کنند.
10-6- ناتو : روسیه با یک دشمن خیالی روبرو است
– دبیر کل ناتو : یکی ازانگیزه های استقرار سپرموشکی ناتو در اروپای مرکزی ، مقابله با تهدیدات موشکی ایران است ؛ البته ایران تنها کشوری نیست که ناتو به خاطر آن سپر موشکی خود را راه اندازی کرده است.

3-4- تحلیل مقایسه ای اخبار مشترک دو شبکه
1- مقدمه :
شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه من و تو 1 ، در روزهای یکشنبه 15/8/90 ، دوشنبه 23/8/90 ، چهارشنبه 9/9/90 و پنج شنبه 17/9/90 با یکدیگر در بخشهای خبری متفاوت ، یک خبر مشترک داشتند و فقط در روز دوشنبه 23/8/90 در بخش خبری ساعات 14 دو خبر مشترک بین دو شبکه وجود داشت .با مشاهده و بررسی اخبار ضبط شده روزهای شنبه 7/8/90 و سه شنبه 1/9/90 هیچ خبر مشترکی که هر دو شبکه به آن پرداخته باشند یافت نشد.
شبکه یک در تمامی روزهای ذکر شده در هر دو بخش خبری 14 و 21 با شبکه من وتو (1) دارای خبر مشترک بود و فقط در روز پنجشنبه تنها در بخش خبری ساعت 14 بین دو شبکه مورد مطالعه خبر مشترک وجود داشت.
2- یکشنبه 15 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
8-3- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : اطلاع رژیم صهیونیستی از محتوای گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از انتشار آن
– رئیس جمهور آمریکا سه روز قبل در کن فرانسه ودر کنفرانس خبری مشترک با سارکوزی ( رئیس جمهور فرانسه ) ، حمایت خود و سارکوزی را از گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برای فشاربرایران اعلام کرد. همزمان رژیم صهیونیستی و بطور مستقیم شیمون پرز ، نیز نتوانست خوشحالی خود را از محتوای گزارش جدید آمانو برعلیه ایران پیش از انتشارآن ، پنهان کند.وی گفت درمحتوای این گزارش مواردی هست که نشان می دهد ایران در فعالیت های هسته ای خود به دنبال ساخت سلاح اتمی است.
-آمانو هفته پیش درآمریکا آخرین رایزنی ها را با اوباما درباره گزارش جدید آژانس درباره موضوع هسته ای ایران ، به انجام رساند.آمانو قصد دارد درگزارش جدید خود با انتشار یک ضمیمه 12 صفحه ای به عنوان اسناد، باردیگر ادعاهایی را که ایران سه سال پیش به آنها پاسخ 117 صفحه ای داده بود ، مطرح کند.
– صالحی وزیر امور خارجه ، دیروز با انتقاد شدید از گزارش جدید آمانو ، آنرا غیرحرفه ای و تکراری و تنظیم شده تحت فشار آمریکا خواند. صالحی گفت : در زمان البرادعی ، خود آژانس اعلام کرده که از اصالت این اسناد مطمئن نیستیم اما با عوض شدن مدیرکل ، مثل اینکه آژانس تغییر رویه سیاسی داده و ضمن اینکه این عبارت را برداشته اند مدعی هستند که می خواهند اسنادی را منتشر کنند. خوب اسناد را منتشر کنند ، ما که می دانیم حقایق امور چیست و این خود آنها نیستند که بعدا زیرسوال خواهند رفت که به عنوان یک آژانسی که تحت فشار یک عده ای قدرتهای خارجی عمل می کنند.
1-2- اتاق خبر ، شبکه من و تو (1) : شیمون پرز درباره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران هشدار داد.
– شیمون پرز نسبت به محتوای گزارش آژانس واکنش نشان داده و به جامعه جهانی برای حمله قریب الوقوع به تاسیسات اتمی ایران هشدار داده است . وی در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی اسرائیل گفته است که چشم انداز حمله به تاسیسات اتمی ایران نزدیک تر می شود.
– صحبتهای شیمون پرز ، واکنش های متعددی را درپی داشته است . از جمله آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه گفته که جنگ با ایران ، خاورمیانه را دچار بی ثباتی می کند و ماباید تمام تلاشمان را برای اجتناب از این وضعیت انجام دهیم و برای اینکار باید فشارهای بین المللی و تحریم ها را علیه ایران افزایش داده و شدید تر کنیم.
– شیمون پرز ، ضمن آگاهی از متن گزارش آژانس می گوید : آژانس برخلاف ادعاهای ایران معتقد است که ایران درپی دستیابی به سلاح اتمی است. آژانس تاکنون دراینباره تردید داشت که با این گزارش جدید این تردید از بین می رود .
– به هرحال احتمال حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران دوباره قوت گرفته است. ایهود باراک هم در روزهای گذشته گفته بود که ممکن است شرایطی پیش بیاید که اسرائیل ناچار شود بدون هماهنگی با قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای از منافع خودش دفاع کند. اخباری وجود دارد که اسرائیل روزهای گذشته موشکهای بالستیک و آمادگی خود را در برابر حملات احتمالی موشکی به تل آویو ، مورد آزمایش قرار داده است.
– لئون پانتا ( وزیر دفاع آمریکا ) در سفر یک ماه پیش خود به اسرائیل از نتانیاهو ( نخست وزیر اسرائیل ) و ایهود باراک ( وزیر دفاع اسرائیل ) درباره اینکه آیا اسرائیل در صورت تصمیم به حمله به تاسیسات اتمی ایران ، آمریکا را در جریان خواهد گذاشت یا نه ، با پاسخ های مبهم از جانب این دو نفر روبرو شده است !
– از طرف ایران هم وزیر امور خارجه ( علی اکبر صالحی ) واکنش نشان داده و محتوای گزارش را تکذیب کرده و گفته که این گزارش براساس اسناد ساختگی تهیه و تنظیم شده است .
– سه شنبه یا چهارشنبه همین هفته قرار است گزارش جدید آژانس درباره ایران منتشر شود که گفته می شود گزارش بسیار محکم و شدیدی است . ابتدا قرار بود گزارش آزانس 17 نوامبر انتشار یابد اما اکنون آژانس بین المللی انرژی اتمی ، هیچ توضیحی درباره انتشار پیش از موعد گزارش نداده است .
اطلاعات وگفته های فوق نمونه هایی از اخبار و اطلاعات پیرامون خبر انتشار پیش از موعد گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران است که از جانب شبکه یک سیما و شبکه من وتو (1) مطرح شده است . با مروری برمطالب عنوان شده فوق به خوبی نمایان است که هر دوشبکه مذکور ، به نوعی بر تخلف انجام شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در انتشار پیش از موعد گزارش جدید خود در رابطه با موضوع هسته ای ایران و همچنین اطلاع آمریکا و رژیم صهیونیستی از محتوای آژانس پیش از انتشار آن، اذعان دارند.
صحبتهاو ابراز شادی آشکارشیمون پرز و غرب در رابطه با گزارش جدیدآژانس درباره ایران، واکنش علی اکبر صالحی نسبت به محتوای گزارش و انتشار پیش از موعد گزارش آژانس ، از موضوعات مشترکی است که هر دو شبکه مذکور مشترکا برآن تاکید و تقریبا با یک لحن به آن پرداخته اند. در خبر عنوان شده از شبکه یک سیما ، هیچ اشاره ای به صحبتهای مطرح شده مبنی بر احتمال

پایان نامه
Previous Entries منبع مقاله درمورد بانک مرکزی، تحریم نفت، سازمان ملل، شورای امنیت Next Entries منبع مقاله درمورد اتحادیه عرب، رژیم صهیونیستی، صهیونیستی، برنامه هسته ای ایران