منابع و ماخذ پایان نامه فلاپی، دیسکت، دیسک،

دانلود پایان نامه ارشد

اطلاعات آن دائمی بوده نمی تواند تغییر کند. کامپیوتر می تواند دستورالعمل ها را از (رام) بخواند ، ولی نمی تواند داده جدیدی در آن بنویسد .
43- درگاه (پورت) دیسک درایو .
44- مدار الکترونیکی ای که روی یک ورقه عایق مسطح چاپ شده، در خلأ شیاربندی و یا آب فلز داده شده است .
45 – دیسک سخت گردان، هارد دیسک درایو، گرداننده ی دیسک سخت، دیسک سخت (حافظه دائم) نوعی وسیله برای ذخیره ی داده هاست که از دیسک های آلومینیومی سخت با پوشش اُکسید آهن استفاده می کند. این دیسک ها ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به دیسکت ها دارند.
46- دِرایو فلاپی دیسک، دیسکِت درایو ، گرداننده ی دیسکت . دیسکِت گردان، درایو فلاپی دیسک، فلاپی دیسک گردان ، گرداننده ی فلاپی دیسک .
47- مسیری که در اختیار سی پی یو (cpu) می باشد و توسط این مسیر، اطلاعات می توانند بین دستگاه های ورودی، سی پی یو و یا حافظه اصلی منتقل شوند و یا پس از پردازش به دستگاه های خروجی ارسال شوند .
48- فیلتری نوری که میزان روشنایی صفحه نمایش کامپیوتر را کنترل می کند. این فیلتر تمام ناحیه ی تحت پوشش خود را تاریک یا روشن می کند و ممکن است با فیلترمیزان درخشندگی ترکیب شود زیرا هردو فیلتر بر هم اثر می گذارند .
49- طیفی از درجات روشنایی و تاریکی در یک تصویر. تصویر با کنتراست بالا بیشتر سفید است، اما تصویر با کنتراست پایین تفاوت کمی بین تیره ترین تیره ها و روشن ترین روشن ها دارد .
50- دیسک نرم، دیسک مغناطیسی قابل انعطاف و جابه جا پذیری که برنامه ها و داده های کامپیوتری بر روی آن ذخیره می شوند. دیسکت 25/5 اینچی معمولا فلاپی دیسک نامیده می شود زیرا تمام دیسکت قابل انعطاف است .
51- محفظه ای پلاستیکی (پلاستیک قابل انعطاف با روکش اُکسید آهن) که فلاپی دیسک را نگه می دارد. دیسک نمی تواند از این محفظه برداشته شود.
52- پنجره خواندن اطلاعات دیسک؛ با قرار دادن هِدهای خواندن – نوشتن در محل مورد نظر و مناسب بر روی سطح دیسک، عملیات خواندن از روی دیسک و یا نوشتن اطلاعات بر آن آغاز می شود .
53- سوراخ شاخص؛ سوراخی که درون فلاپی دیسک منگنه شده و توسط یک سیستم الکتریکی در گرداننده ی دیسک می تواند خوانده شود تا دقیقا شروع قطاع (سکتور) صفر روی دیسک جستجو گردد .
54- محافظت در برابر نوشتن به معنای تنظیم دیسک یا نوار به طوری که کامپیوتر نتواند روی آن اطلاعاتی را بنویسد یا پاک کند. این امر موجب نفوذناپذیری ویروس های کامپیوتری در آن می شود .
55- نوعی رسانه ذخیره سازی اطلاعات که همانند رسانه های دیگر اطلاعات به صورت ارقام صفر و یک ذخییره می شود. داده های روی دیسک در چندین دایره ی هم مرکز به نام شیار ذخیره می شوند. هر شیار به چندین قطاع تقسیم شده که کوچکترین واحد قابل انتقال به حافظه کامپیوتر در یک مرحله است .
56- پنجره خواندن اطلاعات دیسک؛ با قرار دادن هِدهای خواندن – نوشتن در محل مورد نظر و مناسب بر روی سطح دیسک، عملیات خواندن از روی دیسک و یا نوشتن اطلاعات بر آن آغاز می شود .
57- دیسک سخت گردان، هارد دیسک درایو، گرداننده ی دیسک سخت، دیسک سخت (حافظه دائم هارد دیسک) نوعی وسیله برای ذخیره ی داده هاست که از دیسک های آلومینیومی سخت با پوشش اُکسید آهن استفاده می کند. این دیسک ها ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به دیسکت ها دارند .
58- نوک خواندن/ نوشتن، هِد خواندن / نوشتن، یک قطعه الکترومغناطیسی که برای خواندن، نوشتن یا پاک کردن داده از دستگاه ذخیره ی مغناطیسی مانند نوار یا دیسک استفاده می شود
59- دستگاه ورودی اولیه کامپیوتر برای داده های الفبای عددی.
60- کلید (tab) که برای درج چند فاصله ی خالی در متن استفاده می شود. همچنین برای انتقال مکان نما بر روی گزینه های مختلف یک نرم افزار و بردن به یک نقطه مشخص شده استفاده می شود .
61- کلید چاپ حروف بزرگ، کلیدی که هنگام فشار داده شدن، باعث چاپ حروف بزرگ به جای حروف کوچک شده و چاپ کاراکتر های خاصی را مجاز می سازد. این کلیدها همانند کلید قفل کننده عمل کرده و برای برگشتن به حروف کوچک باید دوباره فشرده شوند .
62- کلیدهایی که ردیف بالای صفحه کلید قرار دارند و بااسامیF1 تا F12 مشخص شده اند.یک از این کلیدها، به نرم افزاری بستگی دارد که در حال اجراست و در محیط عملیاتی کار خاص را انجام می دهند .
63- کلید ( Delet) که با هر بار زدن آن یک کاراکتر که در جلوی مکان نما قرار گرفته، حذف می شود هر نوع عمل حذف مانند حذف فایل، حذف فهرست و .. توسط این کلید انجام می شود .
64- کلید RETERN ) (که انتهای یک خط را به کامپیوتر بیان می کند. در اکثر صفحه کلیدها، این کلید به صورت (اینتر) علامت زده شده است .
65- کلید( ENTER ) یکی از کلیدهایی که برای ایجاد فرامین در محیط سیستم عامل و ایجاد یک خط جدید در محیط ویرایشگر و واژه پردازها استفاده می شود .
66- کلیدی که وظیفه ی آن ایجاد فاصله بین کاراکترها است .
67- کلید) (alt کلید بدل، کلید دگرساز، این کلید در زمره ی کلیدهای ترکیبی قرار دارد و باید همراه کلید یا کلیدهای دیگر به کار می رود تا کار خاصی انجام دهد .
68- کلید (ctrl)، کلید مهار، کلید مخصوصی در بسیاری از صفحه کلیدها که وقتی به همراه کلید دیگری فشار داده شود، معنای جدیدی به این کلید می دهد و کار خاصی انجام می دهد که به نرم افزار در حال استفاده بستگی دارد .
69- کلید( Shift) که هنگام فشرده شدن، باعث چاپ حروف بزرگ به جای حروف کوچک شده و چاپ کاراکترهای مخصوصی را مجاز می سازد .
70- چاپگری که کاراکترها را به صورت الگوهایی از نقاط شکل می دهد. شکل دهی کاراکترها به وسیله ی فشار پین ها بر روی یک ریبون (نوارسیاه) انجام می شود. چاپگر به هنگام حرکت نوک چاپ در زمان های معین در عرض کاغذ، از چکش های نازکی برای ضربه زدن به یک سوزن روی کاغذ استفاده می کند .
71- سیم فلزی متحرکی که بر روی ریبون (نوارسیاه) چاپگر ماتریس نقطه ای تحت کنترل کامپیوتر، فشار می آورد تا نقاطی را روی کاغذ ایجاد کند و کاغذ را به درون چاپگر بکشد .
72- نورد، استوانه ای که کاغذ در آن پیچیده شده و در مقابل ضربه های مکانیزم چاپ قرار می گیرد .
73- محفظه ی پلاستیکی که حاوی یک ریبون (نوارسیاه) چاپگر است .
74- هِد چاپ، قسمتی از چاپگر که در حقیقت تصویر را روی کاغذ قرار می دهد و چاپ می کند. نام دیگر آن عنصر چاپ است .
75- تغذیه تک برگ دستی .
76- سینی های تغذیه چند برگ .
77- تغذیه تک برگ اتوماتیک .
78- سینی دسته بندی و جداکردن کپی ها هنگام خروج از دستگاه .
79- کلید سورتِر کپی، کپی ها و رونوشت ها را هنگام خروج از دستگاه، دسته بندی و مجزا می کند.
80- طیفی از درجات روشنایی و تاریکی در یک تصویر. تصویر با کنتراست بالا بیشتر سفید است، اما تصویر با کنتراست پایین تفاوت کمی بین تیره ترین تیره ها و روشن ترین روشن ها دارد .

بخش موسيقی

Almored-AL Mareeiموسیقی
(برای مشاهدهی تصویر صفحات دکمهی Ctrl را فشار داده و چپ کلیک کنید)

2-3-1. پی نوشت
1- ساز ملی جنوب آلمان و اتریش .
2- سیم هایی که در حالت پنجه باز بدان ضربه می زنند .
3- سیم های آهنگ .
4- ساز ملی روسی، متعلق به خانواده گیتار. زهی و زخمه ای با مضراب .
5- یکی از سازهای زهی عهد باستان .
6- از سازهای زهی- ضخمه ای با مضراب سه گوش، جدیدترین عضو رده ی لوت یا عود و تنها سازی از این رده که امروزه در غرب رواجی عامیانه دارد .
7- سازی زهی و زخمه ای با یک گردن دراز و شکمی مدور .
8- وسیله زخمه زدن به سازهای زهی مضرابی که از فلز، چوب، عاج و استخوان در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شود .
9- رجیستر ملودی، رجیستر صدای زیر .
10- ردیف کلید های صدای زیر .
11- دستگاه تولید باد در ارگ که هوا را به پشت دریچه های لوله های صوتی می فرستد و در نتیجه لوله ها را به صدا در می آورد .
12- رجیستر باس، رجیستر صدای بم .
13- ردیف کلید های صدای بم .
14- سازی بادی مرکب از یک یا چند لوله صوتی با زبانه ساده یا مضاعف که به انبانی وصل شده و باد از آن می گیرند .
15- لوله نوای یک نواخت در نی انبان .
16- لوله ای که برای اجرای ملودی مورد استفاده نوازنده قرار می گیرد .
17- چنگ یهود؛ سازی کوچک و ساده به شکل نعل اسب که از فولاد یا برنز ساخته می شود .
18- نوتاسیون موسیقی ، نوشتن قطعات موسیقی .
19- فاصله ی موسیقی ، تعداد نُت های مابین دو صوت .
20- علامت های عارضی یا تصادفی .
21- دیاپازون دو شاخه ای به شکل Uبرای کوک سازها .
22- مکانیزمی که سبب میشود تا چکش های ضربه زننده پس از کوبش بلافاصله به حالت اولیه بازگردانده شوند .
23- صفحه تقویت کننده ی صدا .
24- چِک برگشت .
25- مکانیزم انتقال حرکت در ارگ که حاصل آن تولید صدا می باشد .
26- هریک از سیم ها در ناحیه پنجه به دور یک گوشی می پیچند .
27- گریف؛ نواری چوبی که روی دسته ی ساز کشیده می شود و سیم ها از روی آن عبور می کنند .
28- شکم ساز، صفحه تقویت کننده صدا .
29- باریکه ی حاشیه ای .
30- قطعه ای که سیم های ساز از روی آن عبور کرده و بالاتر از صفحه ی رویی نگه داشته می شود .
31- سوراخ های موجود در بدنه سازهای سیمی که جهت خروج صدا تعبیه شده اند .
32- باریکه ی حاشیه ای .
33- دستان؛ رشته هایی از چوب که روی دسته گیتار بسته می شوند و محل هایی را که نوازنده باید انگشت گذاری کند، تعیین می کنند .
34- نام قطعه‌ای در سازهای الکتریک زهی که ارتعاش ایجاد شده از سیم‌ها را دریافت کرده و به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند تا از طریق تقویت‌کننده‌های صوتی و بلندگو قابل پخش شود و یا توسط دستگاه‌های ضبط صدا ذخیره شود .
35- گریف؛ نواری چوبی که روی دسته ی ساز کشیده می شود و سیم ها از روی آن عبور می کنند .
36- کلیدی که صدای ساز را زیر و بم می کند .
37- فنر ارتعاش .
38- ساز برقی؛ ترکیب‌کننده؛ سینث‌سایزر ،ابزار الکترونیکی است که قادر به تولید انواع مختلف صدا و ترکیب سیگنال‌های با فرکانس متفاوت است. سینث‌سایزر به جای تولید صدای مستقیم طبیعی سیگنال‌های الکتریکی می‌سازد که می‌تواند متعاقباً از داخل بلندگو و یا هدفون پخش شود . سینث‌سایزر می‌تواند طیف گسترده‌ای از صداها را تولید نماید همچنین می‌تواند همانندسازی سازهای دیگری مانند فلوت یا گیتار را به خوبی انجام دهد یا نواهای نامتعارف تولید کند .

بخش سرگرمی های خلاقانه

Almored-AL Mareeiسرگرمی های خلاقانه
(برای مشاهدهی تصویر صفحات دکمهی Ctrl را فشار داده و چپ کلیک کنید)

2-4-1. پی نوشت
1- ماشین دوخت اهرمی .
2- میله ماسوره پرکن، دوک ماسوره پیچ .
3- در ماکویی، صفحه پوشش ماکو .
4- صفحه دندانه دار زیر سوزن است که پارچه را رد و به حرکت در می آورد .
5- موتور چرخ خیاطی با تسمه به حرکت درمی آید و سرعت تسمه را پدال پایی کنترل می کند .
6- بالابرنده دندانه های کار پیش بر برای جلودادن پارچه در ماشین چرخ خیاطی .
7- در ماکویی، صفحه پوشش ماکو .
8- پیچ نگهدارنده سوزن .
9- برای جلوگیری از خراشیدگی انگشت وسط دست راست و بالابردن سرعت عمل در کار استفاده می شود .
10- وسیله ای ضروری جهت جمع کردن سوزن از محیط کار است .
11- رولِت مخصوص انتقال طرح از روی الگو بر روی پارچه می باشد. با توجه به ضخامت پارچه، رولت در سه نوع بدون دندانه (مخصوص پارچه لطیف و رسم خطوط ممتد)، با دندانه تیز و بلند ( برای پارچه های ضخیم) و با دندانه های کند و کوتاه ( برای پارچه های یا ضخامت متوسط) یافت می شود .
12- این نوع خط کش، در وسط دارای درجه متحرک است و برای اندازه گیری فواصل درزها، سنجاق ها، لبه ها، پیلی ها و غیره استفاده می شود .
13- پیچ و مهره چرخشگاه .
14- قیچی دندانه دار، تیغه این نوع قیچی به شکل دالبر و زیگزاگ است و برای پارچه هایی که زود ریش می شوند و برش توری، بکار رفته و از ریشه شدن آنها جلوگیری می کند و همچنین تمیز کردن جادرزها کاربرد دارد .
15- لایی گذاشتن لای جامه

پایان نامه
Previous Entries منابع و ماخذ پایان نامه اتوماسیون اداری، خطوط تلفن، کسب و کار الکترونیک Next Entries منابع و ماخذ پایان نامه دریافت توپ، ظروف سفالی