منابع و ماخذ پایان نامه اتوماسیون اداری، خطوط تلفن، کسب و کار الکترونیک

دانلود پایان نامه ارشد

دو مرحله ای است که از یک چرخ پره برای شتاب دادن به هوا و یک پخش کن برای افزایش فشار مورد نیاز بهره میبرد.کمپرسور جریان محوری یک واحد چند مرحله ای است که از ردیف هایی از تیغه های گرنده به نام تیغه های گردا و پره های ثابت به نام پره های ایستا برای شتاب دادن و پخش کرده(دیفیوژ) هوا تا رسیدن به افزایش لازم بهره میبرد.
27- هوا در هنگام ترک چرخ پره از بخش دیفیوژر یا پخش کن عبور میکند. این بخش دارای گذرگاه هایی به شکل شیپوره واگرا است که بیشتر انرژی جنبشی هوا را به انرژی فشاری تبدیل میکند. در این قسمت از سرعت هوا کاسته شده و فشار استاتیکی آن به طور قابل ملاحظه ای زیاد میگردد. یعنی در این مجراها سیال پخش می شود به همین دلیل به آنها دیفیوژر یا پخش کن میگویند .
28- میله (شفت) انتقال قدرت از توربین به کمپرسور .
29- توربین های رانشی .
30- تربین گرداننده کمپرسور .
31- دستگاهی در توربین های گاز که سوخت موتور را بر حسب فرمان خلبان، شرایط محیط و محدودیت های موتور، تعیین و تنظیم میکند .
32- اولین مرحله در توربوفن ها برای مکش هوا به داخل به کار میرود .
33- محوطه ای هواپیما در آن از زمین بلند میشود، فرود می آید و یا پارک میکند .
34- خزشراه خروجی فرودگاه برای ترک سریع هواپیمای فرود آمده .
35- راه رسیدن اتومبیل ها به فرودگاه .
36- راه رفت و آمد هواپیما با نیروی خود ، تاکسی وی .
37- ساختمان های بارگیری برای ایستادن هواپیما و تخلیه مسافرین و بار .
38- محوطه سرویس رسانی به مسافران .
39- در فرودگاههای ایران این نوع راه وجود ندارد .
40- محوطه ای برای بارگیری و تخلیه بار از هواپیما، سوار یا پیاده کردن مسافر، سوخت گیری، پارک کردن یا انجام تعمیرات لازم .
41- جاده سرویس رسانی به مسافران .
42- تاکسی وی ، راه رفت و آمد هواپیما با نیروی خود .
43- دفتر رزرو اتاق در هتل .
44- پیشخوان (دفتر)فروش بلیط .
45- دفتر تحویل بار مسافران (چمدان ها و غیره) .
46- پیشخوان بازرسی و تحقیق پلیس از مسافران .
47- مراکز تجاری ای که اجناس بدون گمرک میفروشند، مراکز خرید معاف از مالیات گمرکی.
48- وسیله انتقال مسافران به هواپیما .
49- علامت منطقه تماس چرخها با زمین .
50- وسیله انتقال مسافران به هواپیما .
51- روتور یا ملخ یا پروانه دم،حول محور افقی در قسمت دم هلیکوپتر میچرخد و گشتاور حاصل از چرخش روتور اصلی (که به بدنه وارد میشود) را خنثی میکند و از چرخش بدنه هلیکوپتر ممانعت میکند .
52- بالک دمی ، دم عمودی، یک سطح عمودی ثابت در قسمت دم، پره دمی .
53- شفت انتقال دهنده نیرو، میل گردان، شفت متحرک .
54- توپی ملخ، توپی روتور .
55- دکل ملخ، دکل روتور، محور گردنده ملخ .
56- تیغه ملخ، تیغه روتور، تیغه متحرک، پره روتور، پره گردنده .
57- سر ملخ، سر روتور هلیکوپتر، سرچرخان .
58- اهرم کنترل پرواز .
59- ارابه فرود لوله ای ثابت، که گاهی دارای چرخهای کمکی کوچکی که به منظور سهولت حرکت روی زمین نیز میباشد .
60- چراغ نشان دهنده موقعیت هلیکوپتر .
61- محافظ پره دم .
62- بار اصلی، بار مفید یا خرج موشک محموله ای است که میخواهیم آنرا به مقصد برسانیم و در واقع هدف از ایجاد موشک همین قسمت بوده و مأموریت موشک توسط آن مشخص میشود.
63- یک جزء کامل پیشرانه ی چند مرحله ای که با تمام شدن سوخت از رسانگر جدا شده و پرتاب میشود .
64- سیستم پیشرانش که در بخش انتهایی موشک قرار دارد، جهت ایجاد نیروی جلوبرنده بکار رفته و مجموعه ای از چند موتور میباشد .
65- افشانک، شیپوره، مجرایی که سوخت از درون آن به هوا پاشیده میشود .
66- سیستم کنترل که در بخش ابزار دقیق میباشد و وظیفه کنترل عملکرد موشک را به عهده دارد.

حمل و نقل فضايی

Almored-AL Mareeiحمل و نقل فضایی
(برای مشاهدهی تصویر صفحات دکمهی Ctrl را فشار داده و چپ کلیک کنید)

2-1-4-1. پی نوشت
1- رسانگر فضایی قابل استفاده مجدد که مانند هواپیما پرواز می کند .
2- بوستر پیشران جامد .
3- کابین کنترل، اتاق پرواز .
4- درب مخزن محموله .
5- محل استقرار دستگاه های علمی .
6- سطوح فرامین روی بال که سکان های افقی متحرک و شهپرها را توأما با هم انجام می دهند . در بعضی از هواپیماها این سطوح هواپیما را حول محورهای طولی و عرضی دوران می دهند .
7- هر دو نیم تنه لباس در وسط به یکدیگر متصل میشوند .

بخش تجهيزات اداری و دفتری

Almored-AL Mareeiتجهیزات اداری و دفتری
(برای مشاهدهی تصویر صفحات دکمهی Ctrl را فشار داده و چپ کلیک کنید)

2-2-1. پی نوشت
1- این نوع مداد، در خیاطی نیز کاربرد دارد که برای کشیدن خط های ظریف بر روی پارچه استفاده می شود. در طرف دیگر این مداد، برس پاک کننده خط های کشیده شده وجود دارد .
2- کلید کم کردن مقدار نمایش داده شده از حافظه .
3- کلید اضافه کردن مقدار نمایش داده شده به حافظه .
4- این کلید برای محاسبه ریشه دوم عدد وارد شده می باشد .
5- غلتک تغذیه کاغذ، استوانه ای که کاغذ در آن پیچیده شده و در مقابل ضربه های مکانیزم چاپ قرار می گیرد .
6- هِد چاپ؛ قسمتی از چاپگر که در حقیقت تصویر را روی کاغذ قرار می دهد و چاپ می کند. نام دیگر آن عنصر چاپ است .
7- درجه تراکم کاراکترها روی خط چاپ شده که معمولا بر حسب تعداد کاراکتر در هر اینچ بیان می شود. برای مثال ده pitch به معنای آن است که در هر اینچ ده کاراکتر چاپ می شود.
8- در ماشین های تحریر باید یک کلید برای آزاد کردن حاشیه و یک کلید برای برگشت تعبیه شود. کلید آزادکردن علاوه بر آنکه حاشیه را آزاد می کند، برای آزاد کردن بازوهای چاپ نیز به کار می رود. بدین معنی که وقتی دو یا چند بازوی چاپ روی هم قرار می گیرند، با فشار این کلید می توان آنها را آزاد کرد و به جای خود برگرداند .
9- کلید شکل دادن به داده ها به صورت یک جدول .
10- ایجاد فضای خالی در ابتدای نخستین خط یک پاراگراف. حاشیه های تورفته برای آرایش نقل قول های طولانی نیز به کار می روند .
11- کلید قفل چاپ حروف بزرگ، کلیدی که هنگام فشار داده شدن، باعث چاپ حروف بزرگ به جای حروف کوچک شده و چاپ کاراکتر های خاصی را مجاز می سازد. این کلیدها همانند کلید قفل کننده عمل کرده و برای برگشتن به حروف کوچک باید دوباره فشرده شوند .
12- کلیدی که اطلاعات نوشته شده را در وسط خط قرار می دهد .
13- کلیدچاپ حروف بزرگ، کلید شیفت که هنگام فشرده شدن، باعث چاپ حروف بزرگ به جای حروف کوچک شده و چاپ کاراکترهای مخصوصی را مجاز می سازد.
14- مجموعه ای از قوانین که نحوه نمایش داده را مشخص می کند .
15- کلیدی که وظیفه ی آن ایجاد فاصله بین کاراکترها است .
16- کلید تعویض سطر، کلیدی که به چاپگر اعلام می کند به ابتدای سطر بعدی برود .
17- سیستم اتوماسیون اداری یک سیستم اطلاعاتی مبتنی بر کامپیو‌تر است که وظیفه جمع‌آوری، ذخیره و توزیع مستندات، پیام‌های الکترونیک و سایر فرم‌های ارتباطات اداری را بین افراد، گروه‌های کاری و سازمان‌ها بر عهده دارد. نرم افزارهای متنوعی که برای ایجاد، جمع آوری، ذخیره و تغییر اطلاعات اداری مورد نیاز برای انجام کارهای اصلی سازمان به صورت الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ذخیره سازی داده‌های خام، انتقال الکترونیک و مدیریت اطلاعات کسب و کار الکترونیک، فعالیت‌های اصلی یک سیستم اتوماسیون اداری را تشکیل می‌دهند .
18- واحدی که برای وارد کردن داده به کامپیوتر به کار می رود .
19- دستگاه ورودی اولیه کامپیوتر برای داده های الفبای عددی .
20- دستگاه ورود کامپیوتر با حرکت در اطراف میز کامپیوتر و فشار یک یا دو دکمه به کار می رود. با حرکت دادن ماوس، یک مکان نما بر روی صفحه نمایش حرکت می کند .
21- جوی اِستیک، دسته ی الکترومکانیکی ای است که به هنگام عمل، مکان نمای نمایش را حرکت می دهد. این وسیله برای بازی های کامپیوتری به کار می رود و با یک کابل به قسمت پورت بازی کامپیوتر وصل شده و حرکت اشیای نمایش داده شده بر روی صفحه کامپیوتر را کنترل می کند .
22- تِرَک بال؛ دستگاهی که برای حرکت دادن مکان نما در اطراف یک صفحه نمایش کامپیوتر به کار می رود و متشکل است از یک پایه که یک گوی در آن قرار داده شده است. با چرخاندن گوی، مکان نما به سرعت و در جهت حرکت گوی حرکت می کند.
23- دیجیتایزر یا رقمگر، یک دستگاه ورودی است متشکل از سطحی که در زیر آن شبکه باریکی از سیم ها قرار دارند و اطلاعات گرافیکی، پلان ها و نقشه ها را به کامپیوتر وارد می کند .
24- دیسک های فقط خواندنی یا سی دی رام ، نوعی دیسک نوری مانند دیسک فشرده ی صوتی که دارای داده کامپیوتری است. سی دی رام ها رایج ترین وسیله ی تحویل صدا، تصویر و نمایش چند رسانه ای می باشد.
25- از مودم برای ارسال داده های دیجیتال از طریق خطوط تلفن استفاده می شود. مودم دستگاهی است که سیگنال هایی را که کامپیوتر می فهمد را به سیگنال هایی تبدیل کند که می تواند به دقت به روی خطوط تلفنی منتقل شوند. همچنین می تواند دوباره سیگنال های آنالوگ از تلفن را به پالس های دیجیتالی قابل درک توسط کامپیوتر بازگرداند.
26- دیسک نرم؛ دیسک مغناطیسی قابل انعطاف و جابه جا پذیری که برنامه ها و داده های کامپیوتری بر روی آن ذخیره می شوند. دیسکت 25/5 اینچی معمولا فلاپی دیسک نامیده می شود زیرا تمام دیسکت قابل انعطاف است .
27- دیسک سخت گردان ، هارد دیسک درایو، گرداننده ی دیسک سخت، دیسک سخت نوعی وسیله برای ذخیره ی داده ها ست که از دیسک های آلومینیومی سخت با پوشش اُکسید آهن استفاده می کند. این دیسک ها ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به دیسکت ها دارند .
28- دِرایو فلاپی دیسک، دیسکِت درایو ، گرداننده ی دیسکت . دیسکِت گردان، درایو فلاپی دیسک، فلاپی دیسک گردان ، گرداننده ی فلاپی دیسک .
29- نوارگردان، گرداننده ی نوار.
30- دِرایو کارتریج ، گرداننده ی کارتریج، کارتریج گردان .
31- دیسک نوری گردان ، گرداننده ی دیسک نوری .
32- دستگاهی که حاوی نرم افزار دائمی ذخیره شده در یک رام (rom) می باشد.
33- دستگاهی برای ذخیره با ظرفیت بسیار بالا که اطلاعات را به وسیله ی لیزر به صورت شیارهای باریک در یک پلاستیک شفاف ذخیره می کند .
34- دستگاه هایی که نتایج کار کامپیوتر را نشان داده، چاپ کرده و یا ارائه می دهد .
35- یکی از چاپگرهای غیر ضربه ای که در آن از پرتو لیزر جهت چاپ استفاده شده است. این نوع چاپگر از طریق پیمایش یک استوانه حساس به نور با اشعه ی لیزری تصویر را تولید کرده و سپس به کمک تونر الکترواستاتیک به کاغذ منتقل می کند .
36- چاپگری که کاراکترها را به صورت الگوهایی از نقاط شکل می دهد. شکل دهی کاراکترها به وسیله ی فشار پین ها بر روی یک ریبون (نوارسیاه) انجام می شود .
37- فیلم نگار؛ دستگاهی برای ضبط تصاویر کامپیوتری بر روی فیلم یا کاغذ عکاسی .
38- یک دستگاه خروجی کامپیوتر که معمولا نقشه ها و یا تصاویر را به حرکت یک یا چند قلم رسم می کند .
39- واحد پردازش مرکزی، سی پی یو (cpu) کامپیوتر، مدار مجتمعی که تمام سی پی یو کامپیوتر را بر روی یک تراشه دارد (عناصر اساسی ریاضی، منطقی و کنترلی مورد نیاز برای پردازش). به طوری که فقط باید حافظه و دستگاه های ورودی –خروجی به آن وصل شود.
40- بخش رَم (ram)، حافظه با دسترسی اتفاقی، حافظه ای که استفاده کننده می تواند، اطلاعات و دستورالعمل ها را درون آن وارد کرده (نوشتن) و از آن بازیابی کند (خواندن).حافظه رَم کامپیوتر در حافظه اصلی آن قرار دارد و می تواند اطلاعات را ذخیره کند. اندازه رَم (به کیلوبایت یا مگابایت) شاخص مهم ظرفیت کامپیوتر است .
41- مدار جداگانه ای در درون یک کامپیوتر که کارکردهای بیشتری به واحد پردازش مرکزی (cpu) اضافه می کند، یا هنگام مشغول بودن سی پی یو، کار اضافی دیگری را اداره می کند .
42- بخش رام (rom)، بخش حافظه فقط خواندنی ، حافظه ثابت، نوعی حافظه کامپیوتر که دستورالعمل های غیر قابل تغییر در آن قرار می گیرند. در واقع

پایان نامه
Previous Entries منابع و ماخذ پایان نامه آتش خاموش، حمل و نقل هوایی، کنترل حرکت Next Entries منابع و ماخذ پایان نامه فلاپی، دیسکت، دیسک،