منابع مقاله درباره منابع طبیعی، تستوسترون، نقش تنظیمی

دانلود پایان نامه ارشد

کند (47). اسید بوریک به عنوان محلول شستشو و در درمان بعضی از انواع عفونتهای گوش و محلول رقیق آن برای شستشو واژن جهت درمان بیماریهای باکتریایی استفاده میشود. علاوه بر موارد فوق الذکر اسید بوریک برای درمان آکنه و از پودر آن به عنوان گندزدا در کفش ورزشکاران برای حفظ سلامت پا استفاده میشود (48).

شکل 1-19: اسید بوریک

در سال 1948 در آمریکا از اسید بوریک به عنوان حشره کش43 برای کنترل سوسک حمام44، موریانهها45 و تعداد زیادی از حشرات استفاده شد. اسید بوریک برای معده این حشرات سمی بوده و منجر به اختلال در متابولیسمشان گشته و همچنین پودر خشک آن باعث تخریب اسکلت خارجی آنها میگردد (49). اسید بوریک در جلوگیری از تخریب و فساد الوارهای خشک و مرطوب نیز کاربرد دارد و در ترکیب با اتیلن گلیکول، سطح چوب را در مقابل آلودگی به قارچ و حمله حشرات محافظت مینماید. همچنین اسید بوریک مانع از رشد لجن، میسلیوم و جلبک در محیطهای مرطوب میشود (48). اسید بوریک در ساخت مونوفیلامنت فایبرگلاس صفحات الکترونیکی کامپیوتر کاربرد دارد و در ساخت شیشه نمایشگرهای LCD استفاده میگردد. در صنعت جواهرسازی در جریان گداختگی و لحیم کاری، اسید بوریک در ترکیب با الکل منجر به کاهش سطح اکسیداسیون و زنگزدگی میشود (50) و همچنین به همراه بوراکس در جوشکاری استفاده میگردد (51).
ب) بورنیترید(Boron nitride):
ترکیب شیمیایی با فرمول BN شامل تعداد مساوی اتمهای بورون و نیترید است. بورنیترید در ساخت وسایل آرایشی، دندانپزشکی ، نقاشی و مداد کاربرد دارد . بور نیترید در وسایل آرایشی نقش کاهنده سطح تماس46را ایفا میکند و با توجه به گزارش مدیریت غذا و دارو آمریکا (FDA) در سال 2012 بور نیترید در تهیه 485 مورد وسیله آرایشی مورد استفاده قرار میگیرد. این ترکیب به میزان 25% در فرمولاسیون وسیله آرایشی چشم، 2%رژلب، بیش از16%در پودر آرایشی و بیش از 9/0% در محصولات عطری استفاده می شود (52).
پ) بورون کاربید:
این ترکیب با فرمول شیمیایی B4C دارای سختی بسیار زیادی است. از این ترکیب به عنوان پوشش تانک و جلیقه ضد گلوله47 استفاده میشود (53).
ت) بوراکس (Na2B4O7.10H2O):
بوراکس، فرم هیدراته سدیم بورات است که از تبخیر دریاچههای نمک یا ذخیره معدنی بورات به وجود میآید. این ترکیب در صابون و پودرهای لباسشویی، ماده ضدعفونی کننده ملایم و سفیدکننده دندان استفاده میشود. سدیم بورات در آزمایشگاه های بیوشیمی و شیمی در بافرهایی چون TBE(Tris-Borate-EDTA)، SB(Sodium Borate or Sodium Boric Acid) یا BBS (نمک بافری بورات) وجود دارد که در تکنیک الکتروفورز DNA کاربرد دارد. بافر بورات معمولا در PH 8 به عنوان محلول متعادل کننده در دترجنت (DMP)48استفاده میشود. ترکیبات بوراکس در تهیه شیشههای بورسیلیکات (پیرکس) کاربرد دارد. همچنین از ترکیبات بوراکس در لعاب دادن و میناکاری، در تولید ظروف چینی و تهیه کودها و علفکشها در کشاورزی استفاده میکنند (54). در دباغی کردن چرم (قهوهای کردن چرم)، کنترل خوردگی، در پاک کنندهها، صابونها، شویندهها و مواد آرایشی استفاده میشود. و همچنین پوششی از بور در راکتورهای هستهای به عنوان حفاظ در برابر تابشهای هستهای استفاده میشود (55).

1-7-2 فراوانی عنصر بور:
عنصر بور در پوسته زمین به میزان 001/0 درصد یافت میگردد. ذخیرهی تجاری بور تقریبا ۱۰ میلیون تن است که کشورهای ترکیه و آمریکا بزرگترین تولیدکننده‌های آن در سطح جهان میباشند. ترکیه به تنهایی ۷۲٪ از مخازن بور جهان را در اختیار دارد (56).
1-7-3 تاریخچه مصرف بور:
از هزاران سال پیش ترکیبات بور در صنایع مختلف مورد استفاده بوده است. استفاده از بور به بیش از 2000 سال در چین می رسد. مارکوپولو در سدهی۱۳ میلادی مقداری لعاب بور را از چین با خود به ایتالیا برد. در سال ۱۷۷۷، اسید بوریک در فلورانس ایتالیا شناخته شد، آن‌ها به آن نام salsedativum را دادند و در پزشکی از آن استفاده میکردند. کانی کمیاب ساسولیت که نخستین بار در ساسو در ایتالیا پیدا شد، از سال ۱۸۲۷ تا ۱۸۷۲ منبع اصلی بورهی اروپا بود ولی پس از آن منابع آمریکایی جانشین آن شد. بور را به عنوان یک عنصر شیمیایی نمی‌شناختند تا اینکه هامفری دیوی، ژوزف لویی گیلوساک و لویی ژَک تِنارد در سال 1808 توانستند این عنصر را از دیگر ناخالصی‌ها جدا کنند (57).
1-7-4 منابع طبیعی بور:
براساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی (WHO)49 میزان بور که روزانه توسط انسان مصرف میگردد شاملµg/day 44/0 از طریق هوا، mg/day 6/0-2/0 توسط آب و mg/day2/1 از غذا تامین میشود (58). از منابع گیاهی این عنصر میتوان برگ سبزیجات،50میوههای غیرمرکباتی،51 آجیل چون بادام زمینی، پسته و حبوبات (جدول 1-2)، سبزیجات دریایی52را نام برد (59). افراد مصرف کنندهی محصولات با مقادیر بالای بور، mg 6-2 از این عنصر را بصورت روزانه دریافت میکنند. غلظت بور در گوشت و ماهی بالا نیست و همچنین مقدار این عنصر در قهوه و شیر کم است (60).

بور(mg/100gr)
منبع
بور(mg/100gr)
منبع
mg/100gr)
منبع
74/0
35/0
25/0
25/0
52/0
92/1
32/0
51/4
عدس
زیتون
پیاز
پرتقال
هلو
بادام زمینی
گلابی
کشمش
34/0
30/0
50/0
08/1
50/0
77/2
50/0
18/1
کلم بروکلی
هویج
کرفس
خرما
انگور قرمز
فندق
عسل
آلو
82/2
32/0
11/2
06/2
16/0
40/1
32/0
18/0
بادام
سیب قرمز
زردآلوخشک
انبه
موز
نخود
گندم
سیب زمینی
جدول1- 2: منابع طبیعی بور (59).
1-7-5 اثرات بور برفلزات ضروری برای متابولیزم در جانوران:
عنصر بور برخلاف عناصر ديگر مانند آهن، روي و مس كه براي متابوليسم طبيعي جانوران ضروري هستند، مورد نياز نيست (61). مکملهای بور سطح مس و آنزیمهای وابسته به مس مانند سوپراکسید دسموتاز و سرولوپلاسمین را در انسان افزایش میدهند (62). مطالعه هانت 53درسال 1989 نشان داد که فقدان همزمان بور و منیزیم منجر به تغییرات ناخوشایندی در استخوان حیوانات میشود و مصرف مکمل بور غلظت منیزیم پلاسما را بالا برده و رشد را افزایش میدهد (63). به دلیل این که بور از طریق ادرار و عرق از بدن دفع میگردد، میزان این از دست رفتگی با انجام فعالیت ورزشی افزایش مییابد به طور مثال در زنان غیر ورزشکار نسبت به زنان ورزشکاری که مکمل بور مصرف کرده بودند غلظت منیزیم سرم افزایش داشت. همچنین مصرف مکمل بور در رژیم غذایی با میزان پایین منیزیم، دفع ادراری فسفر را کاهش میدهد (64).

1-7-5-1 تاثیر بور بر فیزیولوژی بدن:
توانایی عنصر بور به عنوان یک اسید لویس در تشکیل کمپلکس با ترکیبات هیدروکسیل دار منجر به دخالت این عنصر در سنتز هورمونهای استروئیدی چون تستوسترون، 17بتا استرادیول و 1و25 دی هیدروکسی کوله کلسیفرول که نیازمند دریافت گروه هیدروکسیل هستند میشود. مصرف 25/0 تا 25/3 میلی گرم بور، غلظت 17بتا استرادیول پلاسما را به بیش از 50%، که تقریبا دو برابر سطح تستوسترون در زنان یائسه است افزایش داده و این افزایش سطح هورمون زمانی که میزان منیزیم غذا پایین باشد، بیشتر مشخص میگردد (59). در پرندگانی که با رژیم نامناسب ویتامین D تغذیه شده بودند، نتایج نشان داد که غلظت کلسیم سرم و فعالیت آنزیم آلکالین فسفاتاز کاهش و غلظت گلوکز، بتا هیدروکسی بوتیرات، تری گلیسرید، تری ایدوتیرونین (I3) و کلسترول در سرم افزایش پیدا کرده است، که به دنبال مصرف بور این اثرات به حالت طبیعی درآمد (65).
عنصر بور سیستم دفاعی انسان و جانوران را به واسطه تاثیر بر بیان رسپتور FC، IL-6،TNF-α و غلظت دی آدنوزین فسفات (ApnA) تحت تاثیر قرار داده و تب را مهار میکند (47).

شکل 1-20 : کمپلکس دی آدنوزین فسفات با بور (47).

تمام سلولها با توانایی سنتز پروتئین دارای مولکولهای دی آدنوزین فسفات (ApnA) هستند که این مولکولها عملکردی مشابه با نوکلئوتیدهای سیگنالی در مسیر تجمع پلاکتی و پاسخ عصبی دارند. این مولکولها ( Ap6A,Ap5A ,Ap5A ,Ap4A و Ap3A) که تنظیم کننده تکثیر سلولی و تعمیر DNA هستند (شکل1-20)، تمایل بالایی به بور دارند. در مطالعه ای نشان داده شد که بیان رسپتور FC روی ماکروفاژهای کشت داده شدهی موش در حضور رامنوگالاکتورونانII (GL-4IIb2) که از برگ گیاه پانکسا جین سنگ سی ای میر 54استخراج میگردد و دارای غلظت نسبتا بالا (% 09/0) بور است، افزایش مییابد. علاوه بر این غلظت ماده پیش التهاب سیستمیک اینترلوکین6 (IL-6) که تنظیم کنندهی مهمی در سیستم ایمنی و تمایز B-cellها و T-cell ها و همچنین تحریک کننده فعالیت NK-cell (سلو لهای کشنده) است، در حضور RG-II ها (هردوGL-4IIb2و GL-RIII) افزایش می یابد (66). بور با ایفای نقش مشابه با عوامل ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) فعالیت آنزیمهای سیکلواکسیژناز (COX) و لیپواکسیژناز (LOX) در مسیر تولید پروستاگلاندینها(PGE2) و لوکوترینهای ایجادکننده التهاب را مهار میکند. PGE2ها و لوکوترینها موجب تب و بیماریهایی چون آرتریت (التهاب مفاصل) و استئوارتریت و بیماری عصبی چون آلزایمر میشوند (67).

1-7-5-2 تاثیر بور بر روی سرین پروتئازها:
عنصر بور فعالیت حداقل 26 آنزیم را به شیوه مهاری تحت تاثیر قرار میدهد (68). سرین پروتئازها گروه اصلی آنزیمهای پروتئولیتیک مثل الاستاز و کاتپسین G هستند. این آنزیمها توسط لکوسیتهای فعال شده آزاد میگردند و با افزایش تجزیه پروتئینهای ساختاری در التهاب طبیعی که شامل کنترل سیستم فیبرینولیتیک (ترومبین) خون و سیستم انعقاد (فاکتور Xa) است، نقش تنظیمی مهمی را ایفا میکنند (69). بور با نیتروژن خاصی در جایگاه فعال این آنزیمها اتصال کوالان برقرار کرده و با تشکیل فرم تتراهدرال با آنالوگ حالت انتقال فعال، فعالیت این آنزیمها را کاهش میدهد (شکل 1-21). بورات یا مشتقات بور به فرم مهارکننده رقابتی با کوفاکتورهای آنزیمهایی چون اکسیدوردوکتاز که نیازمند NAD+ یا NADP+ و فلاوین نوکلئوتیدازها (کوفاکتورFAD+) هستند، رقابت میکند (70 ,71).

شکل1- 21: میانکنش بور با جایگاه فعال آنزیم سرین پروتئاز (47).

1-7-6 کاربرد بور در دارو:
بورومایسین آنتی بیوتیکی حاوی بور که توسط باکتری استرپتومایسز آنتی بیوتیکوس55 تولیدمیشود. بورومایسین با باکتریهای گرم مثبت و قارچها مبارزه میکند و بر روی باکتری گرم منفی تاثیری ندارد. این دارو منجر به از کارافتادگی کانالهای یون پتاسیم میگردد (47).
تارترولون B (Tartrolon B) آنتی بیوتیک دیگر حاوی بور که مشابه بورومایسین است، این آنتی بیوتیک توسط باکتری میکسو باکتریوم سورانگیوم سلولوزوم56 تولید شده و با باکتری گرم مثبت مقابله کرده و تاثیری بر روی سلولهای انسان ندارد. ترکیب سوم حاوی بور آپلامایسین57 است، که توسط استرپتو مایسز گریسوز58 تولید شده و در مقابله با باکتری گرم مثبت در آزمایشگاه و پلاسمودیوم در بدن استفاده میشود (شکل 1-22) (47).

شکل1- 22: آنتی بیوتیک تارترولون (47).

1-7-7 سرطان:
اسید بوریک از طریق مهارآنزیمهای پپتیدازها، پروتئازها، پروتئوزومها، آرژیناز، نیتریک اکسید سنتاز و ترانس پپتیدازها تکثیر سلولهای سرطانی را کنترل میکند (,7273). توانایی اسید بوریک در مهار سرین پروتئازها و دهیدروژنازها به توانایی اتصال آن به گروههای OH ترکیبات NAD+ و اسید آمینه سرین در جایگاه فعال این آنزیمها ارتباط دارد (68). در سرطان رحم که دومین سرطان رایج در زنان بوده و تحت تاثیر فاکتورهایی چون محیط، ژنتیک، عفونت و مهمتر از همه پاپیلوماویروس انسانی (HPV) ایجاد میشود با مصرف آب آشامیدنی حاوی بور سرین پروتئازها مهار و علاوه بر این مصرف مقادیر بالا بور منجر به مهار ترانسفورماسیون HPV میشود (74). اسید بوریک از طریق کاهش بیان 5 گروه اصلی پروتئینهای سیکلین ,B1 ,C ,D1،A ,E رشد سلولها را در سرطان پروستات کاهش میدهد و همچنین به واسطه کاهش قدرت چسبندگی و مهاجرت، توانایی متاستاتیک سلولهای سرطانی را تحت تاثیر قرار میدهد (,7475). علاوه بر این

پایان نامه
Previous Entries منبع مقاله درمورد عرفان و تصوف Next Entries منبع مقاله درمورد سليمان، تسخير، كوه