مقاله رایگان درباره اتحادیه عرب، رژیم صهیونیستی، صهیونیستی، برنامه هسته ای ایران

دانلود پایان نامه ارشد

حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران نشده است که این می تواند به دلیل مصلحت اندیشی مسئولین نظام برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی مردم ایران و بی اهمیت جلوه دادن ادعاهای اسرائیل در این زمینه باشد. همچنین در خبر اعلام شده از شبکه من و تو (1) اشاره ای به دستکاری آژانس و غرب در اسناد و گزارش چند سال پیش آژانس در زمان ریاست البرادعی ، نشده است ! که البته با توجه به سیاستهای کاری و مدیریتی شبکه ، این امر قابل درک است.
با بررسی دقیقتر اخبار منتشر شده و همچنین صحبتها و مذاکرات ردو بدل شده میان پانتا و باراک و نتانیاهو ، می توان به این نتیجه مهم نیز رسید که کنترل اعمال رژیم صهیونیستی از دست خود آمریکا نیز خارج شده است و آمریکا باید برای هماهنگ کردن کارها با اسرائیل ، به التماس بیافتد! اسرائیل خودسرانه و بدون هماهنگی با همدستانش تصمیم گیری می کند و هیچ ابایی نیز از هیچ کس ندارد!
در هنگام خواندن این خبر از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران ، نمای بسته از گوینده خبر به نمایش درآمد که علت این امر نیز در رابطه با اهمیت خبر و جلب توجه و تمرکز بیشتر مخاطب به خبر است. حالت چهره محمدرضا حیاتی ( گوینده خبر ) در هنگام خواندن خبر ، خنثی همراه با اندکی حالت تعجب تنها بر روی برخی واژگان خبر از جمله ” پیش از انتشار ” است که در هنگام ادای این واژگان نوعی مکث و تاکید مبنی بر کلیدی بودن این واژگان به خوبی در لحن و چهره گوینده نمایان است.
خبرنگاران شبکه من و تو (1) نیز در هنگام بیان خبر موردنظر ، بامکث بیشتر و تغییر حالت چهره ، برروی برخی واژگان تاکید بیشتری کرده و به نوعی این واژگان را به عنوان نکات کلیدی خبر به مخاطب معرفی کردند. ازجمله می توان به مکث برروی جمله ” احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران ” ویا ” دستیابی به سلاح اتمی توسط ایران ” اشاره نمود.
3- یکشنبه 15 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
8-4- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : اطلاع رژیم صهیونیستی از محتوای گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از انتشار آن
1-2- اتاق خبر ، شبکه من و تو (1) : شیمون پرز درباره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران هشدار داد.
این خبر عینا در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک مطرح شده واخبار و اطلاعات ارائه شده و تحلیلها نیز دقیقا به همان صورت است.
4- دوشنبه 23 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
4-5- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : شب خوش وزنه برداری ایران در جهان و کسب مقام دوم جهان ؛ رکورد سنگین وزن باز هم به دست یک ایرانی شکسته شد
– بهداد سلیمی در شب آخر وقتی رکورد دوضرب و مجموع را مسجل کرد بار دیگر قصد رکوردشکنی داشت ( اینبار رکورد مجموع فوق سنگین دنیا ) . او وزنه 260 کیلویی را انتخاب کرد اما در میانه راه از اینکار انصراف و تک ستاره رکوردشکن مسابقات جهانی پاریس ، با 264 کیلو به کار خود خاتمه داد.
– اما دیشب سجاد انوشیروانی ملی پوش دیگر کشورمان نیز خوش درخشید. این دلاور اردبیلی کشورمان با کسب دو مدال نقره و یک برنز نایب قهرمان جهان شد. این نخستین بار در تاریخ وزنه برداری بود که مقام اول و دوم جهان نصیب ایران شد.
– موفقیت دیگر ایران در این مسابقات ، کسب سهمیه کامل المپیک 2012 لندن بود.
9-3- اتاق خبرشبکه من و تو (1) : بهترین موفقیت تاریخ وزنه برداری ایران در رقابت های پاریس
– در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس بهترین موفقیت برای تاریخ وزنه برداری ایران بدست آمد.
– ایران ضمن راهیابی به مسابقات المپیک 2012 لندن با سهمیه کامل ، توانست با کسب 5 مدال طلا ، 2نقره و 4 برنز بعد از روسیه و چین برای اولین بار به مقام سوم جهان دست پیدا کند.
– تنها رکورد ثبت شده در مسابقات نیز ، شکستن رکورد سنگین وزن متعلق به حسین رضازاده توسط بهداد سلیمی است که توانست با 214 کیلو و یک کیلو بیشتر از رکورد رضازاده رکورد دوضرب جهان را بشکند.
– در شب آخر مسابقات پاریس ، بهداد سلیمی با 3 مدال طلا و سجاد انوشیروانی با 2 نقره و یک برنز سهم عمده ای در کسب مقام سوم جهان برای ایران داشتند.
– خبر موفقیت تیم ملی وزنه برداری ، بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشته است.
خبر موفقیت تاریخی وزنه برداری ایران ، تنها خبری است که هر دو شبکه مورد پژوهش بدون سوء گیری و کاملا بیطرفانه و هر دو با لحن افتخارآمیز آنرا بیان کردند و این موضوع نوعی احساس همدلی در چنین مواردی را به مخاطب القا می کند . این موضوع نشان می دهد که ورزش می تواند بدور از هرگونه سیاست و فریبکاری، باعث نزدیکی و همدلی شود. موفقیتهای ورزشی تیمها و ورزشکاران ایرانی درجهان ، موجبات شادمانی همه ایرانیان را در هر جای دنیا و با هر عقیده ای فراهم می آورد.

13-5- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : موضع ایران در خصوص اقدام اتحادیه عرب برعلیه سوریه
– سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ( مهمان پرست) در واکنش به اقدام اتحادیه عرب درتعلیق عضویت سوریه در این اتحادیه ، برعدم اتخاذ سیاستهای دوگانه و ممانعت از مداخله خارجی در کشورها تاکید کرد.
– مهمان پرست گفت : مردم سوریه باید برای ایجاد زمینه مناسب و موفقیت طرحهای اصلاحی بشار اسد و مقابله با مداخلات خارجی ، هشیار باشند.
11-3- اتاق خبرشبکه من و تو (1) : سوریه نگران از عواقب تعلیق عضویتش در اتحادیه عرب ( اتحادیه عرب تصمیم گرفته عضویت سوریه را به حالت تعلیق در آورد)
– ولید معلم ( وزیر امور خارجه سوریه ) گفت : تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب ، یک گام خطرناک است و کشورش تسلیم این فشارها نمی شود. این اقدام یک توطئه طرح ریزی شده و محکوم به شکست است.
– ولید معلم می گوید حمله نظامی در سوریه اتفاق نمی افتد . سوریه از روسیه برای پادرمیانی وآشتی کمک خواست.
– نببیل العربی ( دبیرکل اتحادیه عرب ) به مخالفان سوریه پیشنهاد داد که برسر یک طرح سیاسی به توافق برسند و طرح خود را به اتحادیه عرب پیشنهاد بدهند.
– اتحادیه عرب به علت خشونت های اتفاق افتاده در سوریه ، عضویت این کشور را در اتحادیه عرب به حالت تعلیق درآورده است.
با توجه به محتوای خبر هر دو شبکه این نتیجه حاصل می شود که هم ایران و هم اتحادیه عرب برسر موضوع وجود خشونت در سوریه تاکید دارند اما در نحوه برخورد با این مساله اختلاف نظر وجود دارد . به نظر می آید اتحادیه عرب ، تحت فشار برخی کشورهای عربی منطقه و غربی ، این حکم تعلیق را علیه سوریه صادر کرده و دربسیاری موارد مشابه در کشورهای عربی منطقه ،چشم خود را بر واقعیات موجود بسته اند و آنرا طبیعی دانسته و عکس العملی از خود نشان نمی دهندوحکمی در محکومیت آنها صادر نمی کنند. این خبر نیز از موارد نادری است که شبکه من وتو(1) در آن به عکس العمل و واکنشهای مقامات ایرانی در این خصوص، هیچ اشاره ای نکرده است .

5- دوشنبه 23 / 8 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
10-6- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : اذعان رئیس جمهورآمریکا ( در پایان نشست سران اپک درهاوایی ) به بی نتیجه بودن مذاکرات هاوایی
– اوباما در پایان نشست سران اپک در هاوایی گفت : در آینده مذاکرات بیشتری با روسیه و چین خواهیم داشت تا دیدگاهها درباره ایران به یکدیگر نزدیکتر شود. اوباما همچنین دیروزگفت که مواضع آمریکا و روسیه درباره ایران به یکدیگر نزدیک است.
– رئیس جمهور آمریکا از اینکه ملت ایران توانایی هسته ای داشته باشد به شدت اظهار نگرانی کرد و گفت تمام تلاش خود را برای افزایش فشار به ایران به کار خواهد گرفت. اوباما ایران را تهدید هسته ای برای منطقه و جهان خواند. وی گفت : ما هیچ گزینه ای را درباره ایران از روی میز حذف نخواهیم کرد زیرا ایران هسته ای نه تنها برای منطقه بلکه برای آمریکا هم یک تهدید امنیتی خواهد بود.
– اوباما همچنین در جواب نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از بی نتیجه بودن تلاشهای اوباما درباره ایران انتقاد کرده بودند ،گفت : آیا فکر می کنند که ایران مساله ساده ای است ؛ هرکسی که چنین ادعایی می کند یا سیاست باز است یا نمی داند درباره چه موضوعی صحبت می کند.
1-3- اتاق خبر شبکه من و تو (1) : اوباما در حاشیه اجلاس سران اپک در هاوایی گفت : روسیه و چین ، به خطر سلاح اتمی ایران واقفند ؛آمریکا هفته های آینده مذاکراتی را درباره سلاح اتمی ایران با چین و روسیه خواهد داشت .
– اوباما دیروز اظهار داشت : تحریم های اقتصادی علیه ایران ، ضربات جبران ناپذیری به ایران وارد می کند. وی همچنین گفت که جامعه جهانی درباره برنامه هسته ای ایران متحد و یکپارچه است و ایران در صحنه بین المللی منزوی است . ایران هسته ای یک تهدید برای آمریکا به حساب می آید و از اینرو ما هیچ گزینه ای را از نظر دور نمی داریم.

نکته مشترکی که در خبر هر دوشبکه به آن اشاره شد ، پافشاری زیاد اوباما بر این مساله است که نا امیدانه سعی دارد چین و روسیه را در رابطه با مساله هسته ای ایران با خود هم نوا و در یک جبهه مشترک نشان دهد . این در حالیست که موضع روسیه و چین در قبال مساله هسته ای ایران کاملا از آمریکا و غرب جداست و تاکنون نیز تمام تلاشها برای همپا شدن این دوکشور با غرب برعلیه ایران ، بی نتیجه بوده است.
مورد دیگری که اوباما در حاشیه اجلاس سران اپک به آن اذعان داشت اینست که وی ایران را تهدید هسته ای برای منطقه و جهان می داند ؛ وی همچنین ایران را تهدید امنیتی برای آمریکا می داند! از این گفته به خوبی نمایان است که منظور اصلی آمریکا از تهدید امنیتی در واقع تهدیدی است که متوجه اسرائیل است و تمام نگرانی آمریکا نیز مربوط به همین فرزند نامشروعش یعنی رژیم صهیونیستی می شود.فرزندی که حتی دیگر کنترلش از دست آمریکا نیز خارج شده و آمریکا نگران این مساله است که اسرائیل با یک اقدام نسنجیده صدمات جبران ناپذیری برپیکره خود و در نتیجه آمریکا وارد آورد
اما جالب ترین نکته در رابطه با این خبرکه در خبر شبکه یک به آن اشاره گردید ، جواب اوباما به رقبای جمهوری خواهش در کنگره آمریکا بود که درآن اوباما به طور علنی به قدرت ایران اعتراف و ناتوانی خود و غرب را در مقابله با ایران آشکارا ابراز کرد.
6- چهارشنبه 9 / 9 / 90 ؛ بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران و اتاق خبر شبکه من وتو ( 1 )
5-9- شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران : بازتاب تعطیلی سفارت انگلیس و اخراج سفیر این کشور از ایران بر اساس مصوبه هفته پیش نمایندگان مجلس در راستای کاهش سطح روابط با انگلستان.
– علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس ، بیانیه ای را در محکومیت سازمان ملل برای محکوم کردن ایران در رابطه با بستن سفارت و قطع روابط با انگلستان و حمله به سفارت انگلستان ، اعلام کرد. وی ،بیانیه سازمان ملل را یک اقدام عجولانه دانسته و آن را سرپوش گذاشتن بر تمام جنایات انگلیس و آمریکا از گذشته تا کنون دانسته است . لاریجانی در قسمت دیگری از صحبتهایش گفت : خشم ملت ایران از انگلیس، خشم انباشته از چند دهه دشمنی لندن است.رئیس مجلس همچنین بر اجرای قانون روابط با انگلیس و اخراج سفیر انگلستان از کشور ، تاکیدکرد.
– قوه قضائیه و در راس آنها رئیس قوه قضائیه ، از مصوبه مجلس درباره کاهش روابط با انگلیس حمایت کرد.
– علاء الدین بروجردی نیز از حمله به سفارت انگلستان حمایت کرد و گفت : کارنامه انگلستان در قبال ایران پر از بدی است و این باعث نفرت مردم ایران شده است.
– از مهمترین علل انزجار مردم از انگلیس در مصاحبه های خیابانی با مردم می توان به نقش انگلیس در برنامه هسته ای ایران ، ظلم تاریخی روباه به ملت ایران ، نقش انگلیس در سقوط دکتر مصدق و… اشاره نمود. به گفته مردم ، انگلیس باید سه قرن پیش محروم و محکوم می شد ولی حالا هم که اینکار شده است خیلی خوب است.

پایان نامه
Previous Entries مقاله رایگان درباره افغانستان، رژیم صهیونیستی، صهیونیستی، خلیج فارس Next Entries مقاله رایگان درباره سازمان ملل، سفارت انگلیس، اتحادیه اروپا، نورپردازی