مقاله رایگان با موضوع توسعه ورزش، استراتژی ها، لیگ برتر فوتبال، روش تحقیق

دانلود پایان نامه ارشد

لیگ برتر فوتبال نمی تواند تنها بازیکنان با مهارت فوتبال آفریقای جنوبی را حفظ کند، اما مسیری جذاب برای فوتبالیست ها از هر کجای قاره نشان می دهد.
این تحقیق بروی اهمیت تأسیس فوتبال داخلی در شکل دادن و طراحی کردن الگوهای تحرک نیروی کار در فوتبال آفریقا را تأکید می کند و در این تحقیق روشهایی را به روشنی مشخص می کند که توسط این راهکارها تأثیر مخرب جریان استعداد و استعدادیابی فوتبال در کشورهای آفریقایی از میان برداشته می شود.
همانند دربی، آکیندز94 و کِروین95(2006 میلادی) پیش از این تحقیق ادعا کردند که بهترین روش برای محدود کردن فشار قدرت فوتبال آفریقا کار در جهت به وجود آوردن انگیزه های مالی و توسعه است که ممکن است نخبگان با استعداد آفریقا را متقاعد کند که آینده آنها یا حداقل سالهای سازنده شان به عنوان بازیکن در آفریقا نهفته است، این روش به خوبی در آفریقا قابل اجراست.
در این تحقیق نشان داده شده که فوتبال داخلی توسط بازیکنان مهاجر دور افتاده که باعث عقب ماندگی پویایی فوتبال در همه جای این قاره شده.
اِروین خوزه96 مدیر لیگ برتر فوتبال (2008 میلادی) بیان کرد که بازی آفریقای جنوبی الگویی را برای توسعه فوتبال در این منطقه پیشنهاد می کند، الگویی که او بر این باور است به عنوان انگیزه ای عمل می کند تا سایر کشورهای آفریقا را تشویق کنند تا به لیگ خود نشان رسمیت دهند و انجمن فوتبال غنا برای به وجود آوردن مسیر توسعه نیاز به ساختن لیگ حرفه ای دارد که حتی شروع به برابری کردن با لیگ برتر فوتبال آفریقا کند که این امر منوط به توسعة اقتصادی در سالهای آینده است.
2-3-2-11 ) توسعه استراتژی های جدید در ورزش ها
در سال 2012 میلادی دوکیگلو97 و همکارانش مقاله ای تحت عنوان « توسعه استراتژی های جدید در ورزش ها » ارائه دادند.
آنها پیشرفت و آینده ورزش را معطوف به سلامتی و تندرستی جوانان می دانند، به خصوص نقش مهم آنان در زمان های حال و آینده با فعالیت های فیزیکی و ورزش می دانند و ورزش و سلامت در اولویت هستند و امنیت دانش آموزان نیز یکی از همین اولویت ها است. معلم در کلاس حداکثر امنیت را به وجود می آورد. مثلاً با لباس مخصوص ورزش، کفش ورزشی فاقد لوازم جانبی برای جلوگیری از آسیب دیدن، برای برقراری این امنیت یک سری مقرراتی وضع می شود و آموزش یعنی حرکت در سایه این مقررات. دوم : برای افزایش راندمان فعالیت های گرم کننده قبل از ورزش اصلی می توان با پیشرفت تکنولوژی از ضبط صوت ها، بلندگوهای کامپیوتری، میکروفون های بی سیم، و … استفاده کرد و نتایج تمرین کلاس را بهبود بخشید.
در پایان این محققان به جنبه های اجتماعی ورزش پرداختند، ورزش را عامل مهمی در گردآوری افراد جامعه برجسته سازی افراد عادی، پل فرهنگی بین افراد مختلف با نژادهای متفاوت فرصتی برای کسب مهارت های اجتماعی از قبیل: نظم و قانون مندی، اعتماد به نفس، رهبری، عدالت، همکاری، احترام متقابل، مدیریت پیروزی و شکست در زندگی دانسته اند و از آنجایی که کلاس ورزش در زمان های سخت اقتصادی مطالعاتی، اولین کلاسی است لغو شده و یا زمان آن کاهش می یابد، برای رشد و توسعه ورزش یک جامعه خواهان توجه بیشتر به امر آموزش و ورزش هستند.
2-3-2-12 ) توسعه مهارت تصمیم گیری در فوتبال استرالیا
بری98 و همکارانش در سال 2012 میلادی درباره « توسعه مهارت تصمیم گیری در فوتبال استرالیا » تحقیق کرده اند، هدف اصلی بررسی تصمیم گیری تخصصی و کارشناسی شده و چگونگی آزمایش آن است. نیز تفاوت های ادراکی بین تصمیم گیری های تخصصی و غیر تخصصی در لیگ فوتبال استرالیا تحت عنوان خواندن فوتبال ( فراخوان الگو ) و تصمیم گیری ( پیش بینی الگو ) در یک فیلم ویدیوئی از آن لیگ مورد ارزیابی قرار گرفت. از لحاظ نوع و مقدار ورزش سازمان یافته و فعالیت های تجربی متفاوت، زمان توسعه تصمیم گیری تخصصی و غیر تخصصی نیز بررسی شد و دریافتند همکاری و مشارکت دیگر بازی های تهاجمی باعث پیشرفت مهارت خاص تصمیم گیری لیگ فوتبال استرالیا می شود.
32 بازیکن نخبه لیگ فوتبال استرالیا به 2 گروه تصمیم گیرنده های متخصص و غیر متخصص تقسیم شدند، این بازیکنان به صورت داوطلب در این تحقیق شرکت کردند و با بررسی فیلم تمرین های آنان نتیجه گرفتند که تمرین های ادراکی « فراخوان الگو » و « پیش بینی الگو » متخصصان دقیقتر از غیر متخصصان است.
در ادامه بررسی و تحلیل ها مشخص شد که پیش بینی توانایی اعضای گروه بر اساس مجموع ساعات تمرین و رقابت در بازی های تهاجمی و بازی های محتاطانه تهاجمی صورت می گیرد، بنابراین نتیجه گرفتند که سرمایه گذاری بیشتر در بازی های تهاجمی و بازی های محتاطانه در توسعه توانایی تصمیم گیری تخصصی در فوتبال مؤثر باشد.
2-3-2-13 ) عوامل کاربردی و استراتژیک فوتبال در ایتالیا
در سال 2013 میلادی آقای متو روسی99 مقاله ای تحت عنوان « عوامل کاربردی و استراتژیک فوتبال در ایتالیا ارائه دادند. وی شرکت در رقابت های اروپایی را نه تنها از لحاظ کسب دو جایگاه برتر مهم دانسته، بلکه حفظ این جایگاه ها و حرکت صعودی در این زمینه را نیز مهم شمرده. شرکت در این رقابت ها و نیز پخش مرکزی UEFA100 جزء بالاترین بخش درآمدی باشگاه است و این مسئله درباره فوتبال ایتالیا بررسی می شود :
برخی الگوهای مدیریتی خاص که تأثیر منفی بروی عملکرد مالی باشگاه دارد و فقدان استادیوم در اغلب باشگاههای این کشور تأثیر چشمگیری بر توزیع درآمد دارد و این موضوع هنگام مقایسه تیم های دسته پایین ایتالیا آشکار می شود و در ایتالیا درآمدها به عوامل زیر بستگی ندارد :
قهرمانی- دومین بخش فوتبال ایتالیا- جایگاه سوم در اروپا
این موضوع از نقش و ماهیت خود فوتبال حکایت می کند.
وی در پایان نتیجه گرفت :
نمی توان به تنهایی به موضوعات خاص فوتبال و انتخاب های استراتژیک از طریق فعالیت های انفرادی، باشگاهها یا فدراسیون ها پرداخت و با تغییر فراگیر در سطوح زیر می توان در زمینه راه حل هایی به دست آورد:
ساختار سازمان یافته، مکانیسم های کنترل مالی، ماهیت خود فوتبال
در این رابطه ماهیت خود فوتبال از سایر موارد مهمتر است. فوتبال و تجارت امروزه کاملاً به هم گره خورده اند و دیگر نمی توان به طور رمانتیک اعتقاد داشت که « فوتبال آزاد از تجارت » است. باید در این راستا بتوان یک رابطه درست و سودآور در هر دو بخش ارائه کرد که نیاز به تحقیق بیشتر با ابعاد گسترده تر است. اصول فوتبال نیازمند تعریف است و درک و ارتباط آنها کلیدی برای آزادسازی پتانسیل حقیقی فوتبال در قرن 21 می- باشد.
2-3-2-14) استراتژي توسعه ورزش سوئد در سال (2020)
استراتژي توسعه ورزش در كشور سوئد در سال2020 میلادی داراي يك فرهنگ ورزشي استثنايي خواهد بود، كه به شرح زير مي باشد:
• اكثريت مردم با نظر خودشان، با حق انتخاب داشتن در ورزش مشاركت مي كنند و آنها خود مزاياي سلامتي فيزيكي، روحي و ذهني را خواهند فهميد
• كلوپ هاي ورزشي بازسازي مي شوند و براحتي براي همه مردم قابل دسترسي خواهند بود
• بسياري از مردم از هر سن، جنس و نژاد بصورت گروهي از امكانات آموزشي برخوردار خواهند بود و از اين فعاليت ها لذت مي برند
• مردم تشويق مي شوند تا فعاليت هاي فيزيكي جديد را شناسايي كنند.
اهداف استراتژي سوئد :
1. عرضه كنندگان فعاليت هاي فيزيكي و ورزشي سوئد با يگديگر بطور هماهنگ كاركنند
2. توسعه تسهيلات و فرصت هاي تامين منابع مالي هماهنگ منسجم با استراتژي ورزش سوئد
3. محيط فيزيكي مناسب براي تشويق مردم براي مشاركت در ورزش و فعاليت هاي فيزيكي
4. آموزش خوب معلمان، مربيان و رهبران
5. ايجاد فرصت هاي پيشرفت براي همه ساكنين سوئد
6. آگاهي جامعه از ورزش و فعاليت هاي ورزشي و فرصت هايي كه در دسترس آنهاست
7. ايجاد شرايطي براي اينكه فرصتي براي حداكثر كردن توان بالقوه افراد وجود داشته باشند.
اهداف فرعي :
1. ايجاد يك گروه مشاوره براي هماهنگي بين عرضه كنندگان ورزش محلي
2. ايجاد مشاركت گروهي بين عرضه كنندگان
3. تهيه استاندارد كاري براي عرضه كنندگان
4. ايجاد ارتباط مؤثر بين مدارس و كلوپ ها
5. اطمينان براي فوايد بلند مدت مشاركت در بين عرضه كنندگان
6. اطمينان از اينكه عدم فرصتها در هنگام برنامه ريزي و تامين تسهيلات مدنظر است
7. اطمينان از اينكه پيش نيازهاي الزامات آتي شناسايي شده اند
8. ايجاد فرصت هایي براي تامين منابع مالي
9. تهيه يك اطلاعات تامين منابع مالي مركزي و خدمات حمايتي براي همه برنامه ها
10. بهبود تسهيلات موجود
11. اطمينان از اينكه تمامي رهبران، مربيان و معلمان قادر خواهند بود تا فعاليت هاي فيزيكي با كيفيت بالا را تهيه كنند و تجارب ورزشي را در جاي ديگر بكار برند
12. همبستگي بين تمامي سازمانهاي مشاركت كننده
13. بهبود دسترسي به گروه هاي هدف
14. مشاركت فعال گروه هاي مرتبط و آژانس ها در اجراي برنامه ها و شاخص هاي ملي
15. كاركردن با همه شركاء براي حفظ و توسعه بهبود وضعيت زندگي در كشور سوئد
16. اطمينان از دسترسي راحت همه به فرصت هاي براي فعاليت فيزيكي
17. تخصيص و آموزش همه مردم به ورزش
18. تشويق به مشاركت بيشتر افراد جوان
19. حداكثر ساختن توان بالقوه افراد جوان(74و75).
2-4 ) جمع بندی
محقق اعتقاد به رابطه مستقیم بین برنامه ریزی استراتژیک با عملکرد مطلوب سازمانها دارد، که این فرایند پویا می باشد.
باتوجه به مطالعات انجام شده در داخل کشور، طرح های راهبردی در ارتباط با ورزش نسبت به گذشته بیشتر و در ارتباط با ورزش فوتبال، کمتر انجام شده. در طرح جامعی که برای توسعه ورزش کشور انجام شده، پیرامون مولفه های مختلفی بحث و بررسی به عمل آمده است که شامل پشتیبانی نرم (توسعه منابع انسانی ، مالی ،حقوقی،ICT، استاندارد وارزیابی، فرهنگ و ورزش، نهادها و تشکیلات، علمی پژوهشی، مدیریت و برنامه ریزی) و پشتیبانی سخت (توسعه امکانات و زیرساخت وتجهیزات ورزشی) می باشد.
در مطالعه سند توسعه استانهای ایلام، بوشهر، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، سمنان، قم، کهکیلویه و بویر احمد و یزد بررسی ها نشان می دهد که در تدوین به این چارچوب ها کم توجهی شده، درتدوین استراتژی تحقیقات خارجی به عمل آمده، مشخص شد که در هر کشور و منطقه ای از زوایای خاصی چارچوبی را برای توسعه مشخص و تدوین نموده اند، در تمام این اسناد، رضایت و مشارکت کلیه اقشار جامعه درجهت زندگی سالم، همبستگی اجتماعی و توسعه اقتصادی مورد نظر بوده(21).
در سایر کشور ها از جمله استرالیا استراتژی های بسیاری، تدوین و طرح های راهبردی زیادی در زمین توسعه ورزش فوتبال انجام شده، از جمله اهداف عمده آنها استفاده از فناوری اطلاعات و تکنولوژی، رهبری و مدیریت، برقراری ارتباط باحمایت کننده ها و بنگاههای دولتی، بازاریابی، توسعه باشگاهها و سایر نهاد ها میباشد و در کشور هند نیز در ارتباط با توسعه ورزش فوتبال طرح های راهبردی زیادی به اجرا درآمده است از جمله اهداف آنها توسعه علمی پژوهشی، کنار گذاشتن استعمار از صحنه فوتبال، آسان سازی دستیابی به امکانات و تجهیزات ورزشی، مشارکت واحدهای تجاری در بخش ورزشی، همکاری با دانشگاه ها، ارتباطات و تبلیغات، فراهم کردن بودجه و ایجاد شرایط مناسب برای رقابتهای ورزشی است. درسایر کشورها مثل آفریقا و انگلستان و غنا نیز طرح های راهبردی برای توسعه ورزش فوتبال اجرا شده که اهدافی نظیر موارد ذکر شده راداشته.

فصل سوم

روش اجرای تحقیق

3- 1 ) مقدمه
در فصل گذشته مبانی نظری و پیشینه تحقیق را بررسی نمودیم و در این فصل نیز روش شناسی انجام تحقیق را بررسی می کنیم، بدین منظور ابتدا روش تحقیق و جامعه و نمونه آماری را توضیح می دهیم و سپس در مورد روش نمونه گیری، روش های گردآوری اطلاعات، روش تجزیه و تحلیل اطلاعات و آزمون های مورد استفاده در این تحقیق بحث و بررسی می شود.
3-2 ) روش تحقیق
روش این پژوهش از نظر هدف کاربردی، از نظر استراتژی توصیفی و از نظر گردآوری اطلاعات میدانی و از نظر شیوه اجراء مطالعه موردي مي باشد.
پس از بدست آوردن حجم نمونه

پایان نامه
Previous Entries مقاله رایگان با موضوع توسعه ورزش، استعدادیابی، فوتبالیست، بازار کار Next Entries مقاله رایگان با موضوع ورزش قهرمانی، سیستان و بلوچستان، آزمون فریدمن، استعدادیابی