مقاله رایگان با موضوع ارتکاب جرم، بزهکاری اطفال، کودک و نوجوان، اسناد بین الملل

دانلود پایان نامه ارشد

تلاش لازم به منظور آماده کردن فرزندان برای تشکیل خانواده و مسئولیت پذیری.
 متمرکز نمودن روشهای پیشگیری از ارتکاب جرم در اماکن …. برای ارتکاب جرم و نیز اصلاح ساختار و پاکسازی بافتهای اجتماعی آلوده با ایجاد امکانات آموزشی ، رفاهی ، تفریحی ، تسهیلات پزشکی و روانپزشکی و نیز ایجاد امکانات لازم برای کسب مهارتهای شغلی .
 فراهم نمودن تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از جرایم سازمان یافته نسبت به کودکان از جمله قاچاق کودکان ، سوء استفاده جنسی و خشونت نسبت به کودکان ، سوء استفاده از نیروی کار آنها ، کنترل فیلمها ، کتب و مجلات کودکان ، تلاش برای کاهش نرخ طلاق ، رفع مشکلات اقتصادی خانواده و کنترل ونظارت بر مهاجرت خانواده به شهرهای بزرگ از طریق ایجاد تسهیلات لازم برای استقرار در مکان مناسب.
4-1-2)راهکارهای اصلاحی پس از ارتکاب جرم توسط اطفال
واکنش مقتضی نسبت به بزهکاری اطفال و نوجوانان ازدغدغه های اساسی و مهم هر نظام کیفری می باشد ورود طفل به فرایند قضایی می تواند ، موجد معایبی هم چون بر چسب خوردن رفتار طفل ، ورود استرس ها و فشارهای روانی و قرار گرفتن در محیط های مجرمانه می باشد که در نهایت علاوه بر طفل و خانواده وی ، گریبانگیر جامعه خواهد شد و اطفال را به سوی ارتکاب مجدد بزه های شدیدتر سوق می دهد.
با توجه به ملاحظات فوق و دیگر مقوله های اساسی پیرامون عدالت کیفری اطفال ، حقوق اطفال و نوجوانان از دهه ی 1980 میلادی شاهد تحول عظیمی در سطح بین المللی شد و چندین سند الزام آور و ارشادی بین المللی در خصوص ضرورت رعایت حقوق کودک و نوجوان و نحوه ی تعامل با این قشر از جامعه به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید. در زمره مهمترین موضوعاتی که در اسناد بین المللی مورد توجه قرار گرفته است ، مقوله ی بزهکاری اطفال و نوجوانان می باشد به نحوی که تامل در مفاد این اسناد ، موید الویت بخشی سیاست جنایی بین الم

پایان نامه
Previous Entries مقاله رایگان با موضوع بی عدالتی، کودکان و نوجوانان، کودکان و نوجوان، گیاه و درخت Next Entries منابع پایان نامه ارشد با موضوع حقوق بشر، آیین دادرسی، جرایم سازمان یافته، حقوق دفاعی