دانلود پایان نامه درمورد عشق و محبت

دانلود پایان نامه ارشد

مبتلا به سرطان و خانواده‏هاي آنان را عهده‏دار مي‏باشد. در سال 1374 با پيشنهاد بخش سرطان بيمارستان شهداء تجريش، دفتر مؤسسه در قسمت آموزشي بخش سرطان بيمارستان جهت ياري رساني هرچه بيشتر به بيماران مستقر گرديد. از آن زمان تا کنون اين موسسه با گسترش و ارتقاي فعاليت‏هاي خود با هدف حمايت از بيماران مبتلا به سرطان و خانواده‏هاي آنان مجموعه‏اي گسترده از آخرين امکانات و دستاوردهاي پيشرفته پزشکي، بهداشتي و فرهنگي را براي بيماران فراهم نموده است و مي‏کوشد تا از طرق مختلف در زمينه پيشگيري از ابتلا به بيماري سرطان و ارائه خدمات درماني به اين بيماران نقش بسزايي را ايفا نمايد. خيريه بهنام با برخورداري از يکي از بزرگترين گروه‏هاي داوطلبين علاقمند، همواره از پيشتازان امر حمايت از بيماران مبتلا به سرطان در کشور بوده است http://behnamcharity.org.ir/index.php) )
امروز مؤسسه خيريه بهنام دهش‏پور جايگاه خود را در جمع نام‏آوران سازمان‏هاي غيردولتي در سطح بين‏المللي قرار داده است، اعتبار خيريه بهنام که جز در سايه يکرنگي و تلاش بي‏وقفه خيرين و داوطلبين آن به دست نيامده است، امروز رنگ و بويي جهاني به خود گرفته است. مؤ‌سسه خيريه بهنام دهش‏پور موفق به دريافت گواهينامه بين‌المللي NGO FBO BENCHMARKING به‏عنوان معتبر‌ترين نشان کيفيت سازمان‌هاي غير دولتي در جهان گرديد. اين نشان از سوي SGS معتبر‌ترين شرکت بازرسي و صدور گواهينامه در جهان با بيش از صد و چهل سال سابقه، به سازمان‌هاي غير دولتي داده مي‌شود. سرانجام در اسفندماه سال 1376 از محل كمك‏هاي مردمي، ساير بخش‏ها آماده پذيرائي از بيماران گرديد. مؤسسه خيريه بهنام دهش پور علاوه بر حمايت وکمک هاي دارويي و درماني، اقدامات مؤثر ديگري را هم به انجام مي رساند . ازجمله : حمايت از فرزنداني که به لحاظ بروز بيماري توان فرساي سرطان در خانواده شان امکان ادامه تحصيل را از دست مي دهند.
اين فرزندان بر اساس بررسي و شناخت دقيق واحد مددکاري معرفي مي شوند و فرآيند حمايت از ادامه تحصيل فرزندان به ترتيب زير صورت مي پذيرد:
شناسايي فرزنداني که والدين آنها، دچار بيماري سرطان شده اند وتحت پوشش حمايت هاي درماني خيريه بهنام دهش پور قرار گرفته اند.
جذب پشتيباني هاي انسان هاي عاشق، خير انديش و نيکوکار براي حمايت از امکان تحصيل فرزندان شناخته شده.
انجام رسيدگي هاي موثر براي حصول اطمينان از موفقيت تحصيل فرزندان تحت پوشش.
اعلام وضعيت پيشرفت تحصيلي فرزندان به پشتيبان هاي نيکوکار.
تدارک اقدامات و امکانات لازم براي توسعه و ادامه ي تحصيل فرزندان.
از نيمه دوم سال 1382 تاکنون با ياري خداوند عشق ونور و نيکي و با همت انسان هاي عاشق و نيکوکار، فرزندان بيماران تحت پوشش خيريه بهنام دهش پور، از امکان ادامه تحصيل برخوردار شدند . اين فرزندان در مقاطع ابتدايي تا دانشگاه مشغول به تحصيل هستند . در حال حاضر تعداد فرزندان تحت پوشش به شرح زير عبارتند از :
جدول 14-4 تعداد فرزندان تحت پوشش خيريه بهنام دهش پور
35 نفر
دانش آموز دبستان
26 نفر
دانش آموز راهنمائي
29 نفر
دانش آموز دبيرستان
29 نفر
دانشجو
( منبع : يافته هاي نگارنده ، مصاحبه با يکي از اعضاي مؤسسه خيريه بهنام دهش پور ،بهمن و اسفند 1392 ) .
اين خانه با حضور مستمر 14 بانوي نيکوکار اداره مي شود و شعار اين بانوان پيوسته اين است :
“قلب هايمان لبريز از عشق و محبت است و هر چه ايثار کنيم بيشتر مي شود.”
نقاهتگاه لطيفه امير قاسمي طي يک صلحنامه رسمي مستند به شماره 91578 مندرج در صفحه 124 دفتر 208 دفترخانه اسناد رسمي به شماره 25 تهران به ثبت رسيده است. هدف مرحومه لطيفه امير قاسمي از اهدا اين ملک به بيمارستان شهداي تجريش استفاده دائمي تحت عنوان نقاهتگاه بيمارستان شهداي تجريش براي پذيرايي و نگهداري موقت از بيماران که نياز به درمان هاي سرپايي و طولاني دارند مي باشد. در تاريخ 30 مهرماه 1356با نصب لوحي بر سر درب ورودي نقاهتگاه که نشانگر نيت خيرخواهانه ( بانو لطيفه امير قاسمي) مي باشد اين مرکز به بيمارستان شهداي تجريش واگذار شد و در تاريخ 16 مهرماه 1381 رسماً مديريت و نگهداري نقاهتگاه به خيريه بهنام دهش پور واگذار شد . واحد مددکاري خيريه بهنام دهش‏ پور از سال 1379 فعاليت خود را بصورت مستمر آغازنموده و تا کنون بيش از 5000 بيمار و خانواده را تحت حمايت قرار داده ‏است . وظايف واحد مددکاري در مؤسسه خيريه بهنام دهش‏پور:
بررسي و تشخيص و ارزيابي ميزان پرداخت کمک به بيماران بر‏اساس بررسي مشکلات آنان از طريق مصاحبه با بيمار و خانواده، چگونگي روند و نياز درماني از طريق پزشک معالج و درصورت لزوم بازديد از منزل.
پرداخت سهم هزينه‏هاي داروئي بيمار براساس تعرفه‏هاي دفترچه‏هاي بيمه شامل خريد دارو، پرداخت هزينه‏هاي بيمارستان، آزمايشگاه، راديولوژي و ساير امور مربوط به درمان.
پرداخت هزينه‏هاي داروئي که بر اساس تعرفه‏هاي بيمه نمي‏باشند و در رده داروهاي گران‏قيمت قرار دارند. براي مثال داروي هرسپتين که هر 21 روز يکبار به مدت 17 دوره در سرطان سينه مورد استفاده قرار مي‏گيرد و هزينه خريد هر دوره 3?450?000 تومان مي‏باشد.
پرداخت کمک هزينه‏هاي جانبي درمان شامل اياب و ذهاب، اجاره خانه و…
پرداخت اقلام غيرنقدي شامل مواد غذائي، عيدي و وسايل مورد نياز از قبيل پوشاک و…
ارزيابي مشکلات بيماران و ارائه مشاوره و راهنمائي جهت دريافت کمک از ساير مراکز خيريه براي پيشبرد بهتر روند درمان
http://behnamcharity.org.ir/index.php ) )
نشاني : ميدان تجريش ، بيمارستان شهدا ، بخش راديوتراپي و آنکولوژي ، طبقه دوم ، دفتر مؤسسه خيريه بهنام دهش پور ، تلفن : 22718083
4-4-3 مؤسسه خيريه امام علي ( ع ) به نام هماي رحمت :
مؤسسه خيريه امام علي (ع) هماي رحمت (شماره ثبت 22651) در سال 1372 توسط جمعي از خيرين و نيکوکاران شکل گرفت و تا کنون توانسته است خدمات زيادي را در زمينه هاي مختلف کمک رساني انجام دهد . جمعي از فرزندان ايران اسلامي ، با اعتقاد به اينكه بني آدم مي تواند با انجام عبادت عملي كه همانا خدمت به بندگان خدا مي باشد ذكات خلقت خود را بپردازد، اقدام به تأسيس مؤسسه خيريه بهشت هماي رحمت نموده‌اند، تا اهداف اين مؤسسه كه در پنج حوزه(بهزيستي ـ بهداشت و درمان ـ فرهنگي وآموزش ـ اقتصادي و مالي و اعتباري)تبيين گرديده است را با استعانت از خداي هماي رحمت و با همياري همه عزيزاني كه در سطوح مختلف به اين مؤسسه مي پيوندند تحقق ببخشند.
خادمان مؤسسه تلاش مي‌كنند تا زمينه همراهي و همياري شما نيكوكار عزيزرا در راه خدمت به بندگان خدا فراهم نمايند و تنها به همين منظور در اين مؤسسه گرد هم آمده‌اند و چشم به همراهي و همياري شما عزيز نيكوكار را دارند ، ما مي‌خواهيم دست به دست هم دهيم به مهر و با استعانت از خداي هماي رحمت ، در گستراندن چتر هماي رحمت در جاي جاي ميهن عزيزمان مشاركت داشته باشيم
( منبع : http://www.homayerahmat.com )
برخي از عملکر ها و اهداف خاص اين مؤسسه عبارت اند از :
سرپرستي ونگهداري از معلولين ذهني،جسمي و روحي رواني بطور نيمه وقت و شبانه روزي
ايجاد خانه‌هاي كودكان و نوجوانان به منظور مراقبت،آموزش‌وپرورش،حمايت‌هاي ‌مادي‌و معنوي، فرهنگي ‌و اجتماعي به صورت شبانه روزي ‌از كودكان ‌و نوجوانان ‌تحت پوشش. حمايت از ايتام ‌و اقشار آسيب ‌پذير جامعه ‌به منظور بهبود وضعيت ‌معيشتي ‌و رفاهي ‌آنان.
تأسيس ‌مراكز خدمات بهزيستي ،خانه ‌سلامت‌‌ و مراكز توانبخشي ‌و درماني ‌بيماران ‌رواني‌ مزمن، معلولين ‌وبازپروري ‌معتادين.
ايجاد و يا مشاركت ‌در ايجاد مهدكودك ،مراكز بهداشتي ،درماني ،توانبخشي‌ و ساير مراكز مرتبط‌ با امور بهداشت‌ و درمان‌ و مراكز اقامتي‌ جهت‌‌ ارائه‌ خدمات ‌مربوطه ‌به ‌عموم ،علي‌ الخصوص‌ به ‌خانوادهاي ‌تحت ‌‌پوشش.
ايجاد مراكز آموزشي‌‌ جهت ‌برگزاري ‌كلاسهاي ‌خطاطي ، خياطي ،كامپيوتر ،صنايع ‌دستي، فني‌وحرفه‌اي ‌و آموزشهاي‌ تربيت‌بدني.
ايجاد يا مشاركت ‌در ايجاد كارخانجات‌ و كارگاه‌هاي ‌توليدي ‌و خدماتي ‌از جمله‌ توليد و توزيع‌ پوشاك، مواد غذائي ‌و….به منظور اشتغال زائي
انجام‌ فعاليت هاي ‌اقتصادي ‌با مشاركت ‌اشخاص ‌حقيقي و حقوقي در جهت توسعه ‌كارآفريني‌ و اشتغال زائي ‌با بهره‌مندي ‌از امكانات ‌‌بومي‌ در سراسر كشور و با هماهنگي ‌و همكاري ‌با سازمان‌ها ،شركتها و مؤسسات ،ارگان‌ها و نهادهاي ‌دولتي ‌و غير دولتي ، به منظور تأمين ‌هزينه‌هاي‌ مورد نياز در راستاي ‌اهداف ‌مؤسسه.
جذب‌ كمكهاي ‌مالي ‌و قبول ‌هدايا، نذورات ‌و وقف ‌از اشخاص‌ حقيقي‌ و حقوقي ‌داخلي ‌و خارجي ‌به منظور تأمين‌ هزينه‌هاي ‌مؤسسه.
همكاري ‌و انعقاد قرارداد با وزارتخانه‌هاي‌ كار و امو راجتماعي ، فرهنگ‌ و ارشاد اسلامي ،آموزش ‌و پرورش، علوم، تحقيقات ‌وفناوري، مسكن ‌و شهرسازي ‌بمنظور اجراي ‌برنامه‌هاي ‌اشتغال زائي ،تبليغاتي ،آموزشي‌ و پژوهشي‌ و ساخت‌ مسكن‌ در راستاي ‌اهداف ‌مؤسسه.
برگزاري‌‌ اردوهاي ‌آموزشي ،علمي ،ورزشي ،گردشگري‌ بمنظور ارتقاء‌ سطح ‌‌علمي ‌و روحي ‌افراد و خانوادهاي ‌تحت ‌‌‌پوشش.
ايجاد مدرسه ‌و گروههاي‌ درسي‌ عرفان‌ و فلسفه و فعاليت هاي‌ گروهي ‌شامل ‌مراسم‌ و مناسبت ها در راستاي اهداف ‌و منافع مؤسسه.
تأسيس تعاوني اعتبار به‌ منظور ارائه خدمات مربوطه به عموم ،علي‌الخصوص به جامعه هدف و ارتقاء سطح آن با اخذ مجوز از مراجع ذيربط.

جدول 15-4 گزارش واحد تحقيق و بررسي صورت گرفته در مؤسسه هماي رحمت ” طي سال1389 “
رديف
عنوان اقدام صورت گرفته
تعداد در سال
89
تعداد در سال
88
درصد در سال
89
درصد
رشد
1
معرفي نيازمند
65
73
28%
12-%
2
تحقيقات اوليه
47
42
21%
12%
3
تحقيق مجدد
9
10
4%
10-%
4
مصاحبه حضوري با مددجويان
14
5
6%
180%
5
گزارش بازديد توسط عوامل مؤسسه
17
9
7%
89%
6
جلسات برگزار شده کارگروه تشخيص
8
8
3%
0%
7
تعيين امتياز پرونده مددجويان در

کارگروه
72
46
31%
56%
جمع کل سال 1389
232
193
100%
20%
( منبع : http://www.homayerahmat.com )
نشاني : بزرگراه شهيد محلاتي ، جنوب غربي ميدان شهيد محلاتي ، نبش خيابان اکبرآبادي جنوبي ، پلاک 104 ، تلفن : 33720222
4-4-4 مجموعه مهرآفرين يا شهربانو :
مؤسسه مهرآفرين پس از دو سال فعاليت پراکنده در سال 1384 به شکل رسمي توسط خانم فاطمه دانشور فعاليت هاي نيکوکارانه خود را آغاز کرد. از آن تاريخ تا به امروز ، خانم فاطمه دانشور به همراه همسرش آقاي مهرداد اکبريان قسمتي از سرمايه خود از شرکت سياحان سپهر آسيا در مهرآفرين به جريان انداختند و به اين واسطه بدون کمک هيچ نهاد ديگري تا 3 سال به فعاليت هاي نيکوکارانه خود ادامه دادند. ايشان خانه پدري را نيز وقف امور خيريه نموده و دفتر عملياتي مهرآفرين در ميدان شهدا ، در حقيقت همين خانه و ارثي است که از پدر به ايشان رسيده است. ايشان همچنين زمين هاي پدر را در شهرستان تبديل به شعبات مؤسسه مهرآفرين پناه عصر نموده است . فاطمه دانشور در عهدي که با خداي خود در زمان تشرف به مکه مکرمه مي بندد تصميم مي گيرد چنان چه مشکلات شديد او در کسب و کارش برطرف شود ، بخشي از درآمد خود را به امور خيريه اختصاص دهد. پس از بازگشت از مکه اميدهايش زنده شده و کسب و کار او در تجارت و صادرات مواد معدني رونق مي گيرد که حاصل آن شرکت سياحان سپهر آسيا است که فاطمه دانشور مدير عامل و سهام دار اين شرکت مي باشد. پس از حل مشکلات مالي خانم دانشور تصميم مي گيرد به عهد خود وفا کند و اقدام به تاًسيس مؤسسه نيکو کاري مي نمايد تا تحت لواي آن بتواند به صورت سازمان دهي شده و پيوسته بخشي از فعاليت هاي خود را در آن انجام دهد.
با توجه به دانش آکادميک ايشان در علم مديريت از ابتداي تاسيس مؤسسه به شروع پژوهش و تحقيق درباره افراد نيازمند و آسيب پذير جامعه نمود و با رويکردي نوين به مساله نيکوکاري پرداخت . پس از تحقيقات تصميم بر آن گرفت که

پایان نامه
Previous Entries دانلود پایان نامه درمورد آذربايجان، كل، اردبيل، ايلام Next Entries دانلود پایان نامه درمورد کودکان کار، بندر عباس، سازمان ملل، عزت نفس