دانلود پایان نامه درباره سیستم مدیریت، زیست محیطی، مدیریت زیست محیطی، بهبود مستمر

دانلود پایان نامه ارشد

لینا نیک با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته دنیا در خطوط تولید اسنک ذرت مانند:
نسل جدید خشک کن ها
سیستمهای جدید جهت نگهداری و انتقال مواد اولیه از قبیل روغن و ذرت
خودکفایی در ساخت ماشین آلات مشمول تحریم
نرم افزارهای اختصاصی
و نظارت کامل در واحد کنترل کیفیت تاکنون موفق به ارائه فرآورده های ذرت حجیم شده جدید، سالم و خوشمزه گردیده است. شرکت لینا نیک اسنک ذرت را به کشورهای مختلف جهان منجمله کانادا، بحرین، آذربایجان، پاکستان، ارمنستان، عراق، افغانستان، قطر و امارات صادر می کند و تا کنون موفق به دریافت گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیتISO9001-2008، سیستم مدیریت زیست محیطیISO14001:2004، سیستم مدیریت مبتنی بر قواعدHACCP، سیستم مدیریت ایمنی غذا ISO22000-2005 از TUVNORD و گواهینامه R&D از سازمان صنایع و معادن و همچنین گواهینامه نشان حلال از اتاق بازرگانی به خاطر تولید اسنک ذرت با رنگ طبیعی و روغن بدون ترانس شده است.

2-13-1-2- خط و مشی کیفیت
شركت لينانيك تصميم دارد با پياده سازي ISO9001:2008، ISO14001:2004 ، OHSAS18001:2007 ،ISO22000:2005 و HACCP با همکاری پرسنل خود به اهداف زیر نایل آید :
افزايش رضايت مشتريان
بدست آوردن، حفظ و توسعه بازارهاي داخلي و خارجي
بهبود كيفيت و ايمني محصول
جلب اعتماد و رضايت كارفرما از طريق درك نيازها و پاسخگوئي به آن‌ها
تعهد به بهبود مستمر اثربخشی سیستم مدیریت یکپارچه با استفاده از نظرات و خواسته‌های مشتری، طرفهای ذینفع و پایش مستمر عملکرد سازمان
تعهد به مطابقت با قوانین و مقررات قابل اعمال بر ، فعالیت‌ها و خدمات سازمان و سایر الزامات مرتبط در مقوله‌های کیفیت، محیط‌زیست و ایمنی و بهداشت شغلی
ایجاد زمینه‌های مناسب جهت مشارکت و توانمندسازی سرمایه انسانی از طریق آموزش، افزایش مهارت
تعهد به پیشگیری از آلودگی زیست ‌محیطی در کلیه جهات (از جمله: آب، هوا، خاک و صوت)
برنامه‌ریزی و اقدام مناسب در جهت بهینه سازی مصرف منابع انرژی
برنامه‌ریزی و اقدام مناسب در جهت پیشگیری از وقوع حوادث ایمنی و کنترل عوامل زیان‌آور محیط کار و کاهش صدمات و ضایعات انسانی و بروز بیماری‌های شغلی در سازمان
2-13-1-3- سیستم مدیریت زیست محیطی
شرح حاضر تصويري از سيستم مديريت زيست‌محيطي برمبناي استاندارد ايزو 14001 (ويرايش 2004) در سطح شرکت لینا نیک مي‌باشد. هدف اصلي از تهيه و تدوين اين نظام‌نامه تشريح نيازمندي‌هاي اين استانداردها، در سطح شرکت لینا نیک به‌منظور رسيدن به مقاصد زير است:
الف- ايجاد، استقرار، نگهداري و بهبود يک سيستم مديريت زيست محيطي
ب- حصول اطمينان سازمان از انطباق با خط‌ مشي زيست محيطي، که سازمان تعريف نموده است.
ج- اثبات انطباق با اين استاندارد بين‌المللي از طريق:
تعيين وضعيت سيستم مديريت زيست محيطي سازمان و خوداظهاري
درخواست تاييد انطباق از طريق طرف‌هاي ذينفعان سازمان، نظير مشتريان
درخواست تاييد خوداظهاري براي سازمان توسط يک طرف برون سازماني
درخواست صدور گواهي‌نامه و ثبت سيستم مديريت زيست محيطي، خود از طريق يک سازمان بيروني.
2-13-1-4- جوایز و تندیس ها
جایزه صنعت سبز در سال 1387 از سازمان محیط زیست
تندیس صادر کننده برتر کشور از سازمان توسعه و تجارت ایران در سال 1390
تندیس واحد نمونه هفته سلامت سال 1386 از وزات بهداشت
تندیس واحد نمونه غذای سالم در سالهای 1389، 1390، 1391 و 1392 از سازمان غذا و دارو در جشنواره و نمایشگاه غذای سالم
تندیس جایزه شهاب از جشنواره واحدهای برتر تحقیق و توسعه کشور در سالهای 1390 و 1391
تندیس طلایی کیفیت برترینهای صنایع غذایی سال 1389 اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران
تندیس واحد نمونه در همایش و نمایشگاه تخصصی بین الملی برند برتر و کیفیت برتر در سالهای 1390، 1391 و 1392
2-13-2- معرفی شرکت کاله
شركت فرآورده‌هاي لبني كاله، از شركت‌هاي زيرمجموعه گروه معظم سوليكو مي‌باشد كه در سال 1370 تاسيس گرديد. در طي ساليان گذشته اين شركت از ابعاد گوناگون ظرفيت توليد، كيفيت و تنوع محصولات، شبكه توزيع سراسري و صادرات گسترش بسيار زيادي پيدا كرده است. به گونه‌اي كه در حال حاضر به عنوان يكي از دو شركت رهبر بازار فراورده‌هاي لبني در كل كشور محسوب مي‌گردد.
2-13-2-1- نوآوري و تنوع
در شركت كاله هم‌اكنون سه واحد كسب و كار پنير، محصولات پاستوريزه و فرادما (UHT) وجود دارد كه هريك از اين واحدها با نوآوري خود، با كيفيت‌ترين و متنوع‌ترين محصولات را در حجم توليد بالا به بازار عرضه مي‌نمايند. تمامي خطوط توليدكارخانه به نحوي انعطاف‌پذير طراحي شده‌اند كه مواد اوليه ورودي‌هاي مختلف وارد خط توليد شده و محصولات متنوع خارج گردند. به طوري كه تنها از طريق يك خط توليد گاه بيش از 20 محصول توليد مي‌شود. محصولات لبني شركت كاله در حال حاضر بيش از 160 عدد مي‌باشد كه در برنامه‌هاي توسعه در آينده نزديك تا دوبرابر افزايش خواهد يافت. اين تعداد محصول در صنعت لبني كشور يك رقم بي‌نظير به حساب مي‌آيد. همچنين بسياري از محصولات در صنعت لبني كشور مانند پنير آمل، ماست ميوه‌اي و ماست هم‌زده (سون) توسط كاله براي اولين بار ارائه شده است.
2-13-2-2- كيفيت و سلامت
تمامي فرآورده‌هاي لبني كاله در رديف با كيفيت‌ترين و سالم‌ترين محصولت لبني كشور به شمار مي‌آيند. زيرا شير لازم جهت توليد محصولات از دامداران معتبر كشور و با كنترل كيفيت بالا خريداري مي‌شود. هم‌چنين به منظور توليد محصولات متنوع و مطابق با ذائقه هموطنان، واحد تحقيق و توسعه كاله متشكل از خبره‌ترين متخصصين حوزه صنايع غذايي در كشور ايجاد شده است. اين واحد در تعامل با شركت‌هاي معتبر آلماني و هلندي تمامي تلاش خود را جهت ارائه محصولات درجه يك و مطابق با استانداردهاي جهاني به كار بسته است. كيفيت بي‌مانند محصولات كاله سبب شده است كه بخش عمده‌اي از توليدات اين شركت به خارج از ايران صادر شده و اين شركت در طي ساليان گذشته به صورت مستمر به عنوان صادر كننده نمونه صنايع غذايي انتخاب شده است.
2-13-2-3-گستردگي
وسعت كارخانه لبني كاله 14 هكتار است كه از بزرگترين كارخانه‌ها در صنايع كل كشور محسوب مي‌گردد. از طرفي، كاله توانسته است با جذب شير روزانه بيش از 1000 تن به عنوان يكي از قطب‌هاي اصلي جذب شير در كشور مطرح شود. به علاوه شركت كاله به عنوان اولين كارخانه لبني كه توزيع سراسري فرآورده‌هاي لبني را در دستور كار خود قرار داده است. هم ‌اكنون با استفاده از پخش مويرگي و با بيش از 24 شعبه محصولات خود را از آذربايجان تا هرمزگان توزيع مي‌نمايد. روزانه بيش از 4000 نفر در بخش‌هاي گوناگون شركت در فعاليت هستند تا بيش از 650 تن انواع فرآورده‌هاي لبني را به دست مصرف‌كننده نهايي برسانند.
2-13-2-4- خط و مشی کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی
شركت کاله بعنوان يكي از بزرگترين بنيانگذاران صنعت نوين غذايي كشور ضمن حضور در بازارهاي جهاني با ارج نهادن به نظرات مشتريان و طرف هاي ذينفع ، بر اساس الزامات ISO10002 حفظ و صيانت از محيط زيست و نيروي انساني بعنوان بهترين سرمايه سازمان در راستاي بهبود مستمر و توسعه پايدار علاوه براستقرار سيستمهاي مديريتي ISO9001-2008،ISO22000، ISO14001-2004، OHSAS18001-2007 و اخذ گواهينامه ISO17025 بعنوان آزمايشگاه آكروديته حركت به طرف مديريت جامع كيفيت و خود ارزيابي بر مبناي EFQMرا در برنامه كار خود قرار داده است و مديريت ارشد ضمن تعهد ، اهداف محوري زير را سرلوحه حركت خود در مسير بهبود مداوم سازمان قرار داده است:
استفاده و بكارگيري نيروهاي شايسته و متخصص .
حفظ و صیانت از نیروی انسانی و توسعه كيفي این منبع به عنوان چشمه هاي جوشان خلاقيت و نوآوري و ارتقاي مستمر سطح دانش و مهارت از طریق نظام آموزشی پویا و مشاركت آنان در بهبود كيفيت و تلاش در راستای حفظ سلامت جسمی و روحی آنان ، پيشگيري و كاهش خطرات شغلي و ارتقاء سطح ايمني محيط كار .
بهبود مستمر اعم از كيفيت محصولات و فرآيندها ، بهداشت و ایمنی محصول ، نیروی انسانی و محیط زیست در جهت رضایتمندی مشتری و طرف های ذینفع.
انجام پژوهش و دستيابي به تجهيزات و فن آوري پيشرفته در جهت برخورداري ازدانش فني ، تكنولوژي و‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ارتقاء سطح فرهنگی و علمی نيروهاي متخصص از طریق اجرای مستمر فرایندهای ارزیابی و بازنگری.
تلاش در جهت حفظ منابع و محیط زیست اثربخش با پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و گسترش فضای سبز و سبز اندیشی.
ايجاد، استقرار، نگهداري و بهبود يک سيستم مديريت زيست محيطي
رعايت كليه الزامات و مقررات قانوني مرتبط با كيفيت ، محيط زيست ، ايمني و بهداشت شغلي و محصولات غذايي.
شناسایی مستمر خطرات و كاهش ريسك برای ایجاد محیط كاري ایمن
افزایش بهره وری از طریق حفظ منابع و اعمال مديريت ضایعات
لذا به منظور حركت در چارچوب سياستهاي كيفي تعيين شده فوق ، تمامي فعاليتهاي مؤثر بركيفيت طبق استانداردهای مذکور طرحريزي و به اجرا در آمده است.
2-13-2-5- افتخارات
 صادر کننده نمونه
 سال 86-89
 دولت
 گواهينامه رعايت حقوق مصرف کننده
 سال 84-89
 سازمان توسعه تجارت
 پيشکسوت نمونه
 سال 1386
 وزارت صنايع و معادن
گواهي بين المللي مواد غذايي حلال
 سال 1386
 
واحد نمونه دوستدار کارگر
 سال 1385
 سازمان تامين اجتماعي
واحد نمونه سبز صنعتي
 سال 1385
  سازمان محيط زيست
واحد صنعتي نمونه
 سال 1385
  وزارت صنايع و معادن
جايزه صنعت سبز
 سال 1382
 سازمان محيط زيست

2-13-3- معرفی شرکت پاک
لبنیات پاستوریزه پاک یکی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده انواع محصولات لبنی شامل انواع شیر سفید و طعم دار ، انواع خامه صبحانه و قنادی ، انواع ماست ، کره بسته بندی ، شیرخشک ، دوغ، انواع بستنی شیری و یخی و… می باشد.
لبنیات پاستوریزه پاک در سال 1338 شمسی تحت نام شرکت لبنیات پاک تاسیس گردید . در ابتدا خط تولید و محصولات تولیدی شرکت تحت لیسانس فورمست آمریکا که یکی از بزرگترین کارخانجات تولید محصولات پاستوریزه در دنیا بوده با مدیریت کاملا خارجی راه اندازی گردید که این ارتباط در سال 1358 این ارتباط قطع شد .
در سال 1349 کارخانه تولید بستنی کانادافراست را خریداری نموده و شروع به تولید بستنی با نام پاک نمود . این شرکت در سال 1354 تبدیل به شرکت سهامی عام شده و در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد . همچنین در سال 1376 در شهرکرد یک شرکت تولید لبنیات را خریداری نمود و با نام پاک پی شروع به تولید نمود و در سال 1376 کارخانه شیر و لبنیات پاستوریزه را در شهر سنندج را خریداری نمود و با نام پاک آرا شروع به تولید نمود و در سال 1377 مجتمع شیر و گوشت مازندران را در شهر ساری خریداری نمود و با نام پاکسار شروع به تولید نمود .
این شرکت در راستای توسعه سهم بازارهای داخلی و صادرات ، ارتقا سطح کیفیت و ایمنی محصولات تولیدی و افزایش رضایت مندی مشتریان گام برداشته و به منظور تداوم این امر در سال 1378 اقدام به استقرار سیستم های مدیریت کیفیت ISO9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001-2004، در سال 1389 گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه ISO/IEC 17025 و در سال 1390 ایمنی و سلامت مواد غذایی ISO22000 و HACCP نمود .
در راستای افزایش صادارت محصولات به کشورهای اسلامی و همچنین اطمینان مصرف کنندگان از تولید محصولی حلال ، این شرکت در سال 1389 اقدام به اخذ گواهینامه حلال از موسسه جهانی حلال ( ایکریک ) نمود و در روی بسته بندی محصولات نیز از آرم آن موسسه استفاده نمود .
در حال حاضر کلیه خطوط تولیدکارخانه بصورت تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک درحال تولید و فعال می باشند.
2-14- تصمیم گیری های چند معیاره (MCDM)118
انسان در زندگی روزمره خود تصميمات بسياری می گيرد. اين تصميمات از مسائل شخصی و فردی تا مسائل بزرگ و كلان را شامل می شود. در اكثر مسائل تصميم سازی، عموما اهداف و عوامل متعددی مطرح است و فرد تصميم ساز سعی می كند كه

پایان نامه
Previous Entries دانلود پایان نامه درباره صنایع غذایی، زنجیره تامین، مواد غذایی، زنجیره تامین سبز Next Entries دانلود پایان نامه درباره زیست محیطی، مجموعه های فازی، چند شاخصه، مدیریت زیست محیطی