تحقیق رایگان درباره رسانه های اجتماعی، بازاریابی، کسب و کار، شبکه های اجتماعی

دانلود پایان نامه ارشد

صحبت نبود ارتباط برقرار کنند. افراد خوشبین امیدوارند که رسانه های اجتماعی به کارمندان در بهبود فرایند کسب و کار شرکت خود کمک خواهد کرد و در نتیجه باعث کاهش هزینه ها خواهد شد.

4. جمعیت شناختی: بسیاری از شرکت ها از رسانه های اجتماعی برای بهره بردن از تخصصها و مهارتها، خرد و دانش و ایده های عموم در مورد چگونگی بهبود فرایند کسب و کار خود استفاده میکنند.
5. مشارکت(همکاری) : شرکت ها همچنین از رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با همکاران کسب و کار استفاده می کنند و همچنین به شرکاء اجازه دسترسی به کانالهای ارتباطی داخلی داده میشود در حالی که قبلا برای تمام افراد و شرکا چنین اجازه دسترسی وجود نداشت.
6. استخدام: بسیاری از شرکت ها از رسانه های اجتماعی کارمندان خود برای شناسایی متقاضیان جدید بهره میبرند. به واقع، بسیاری از مردم اطلاعات زیادی در مورد حرفه و سوابق کاری خود در پروفایل رسانه های اجتماعی خود قرار می دهند. بنابراین فرصت مناسبی برای شرکت ها است تا کارمندان بالقوه را در طول سایتهای شبکه های اجتماعی جستجو کنند.
7. تبلیغات: قرار دادن تبلیغات روی فیس بوک یا توییتر هنوز یک نوع جدیدی از ترویج کسب و کار است اما بسیاری از شرکت ها رسانه های اجتماعی ، راهی موثر برای توسعه اهداف اصلی خود بخصوص در فیس بوک پیدا کرده اند (Walker, 2013).
مطالعه روی استفاده از شبکه های اجتماعی در شرکت ها این مقوله را به دو بخش اصلی تقسیم میکند: انگیزه ها و منافع و اطلاعات ارائه شده توسط شرکت ها در پروفایل رسانه های اجتماعی.
اولین مقوله پژوهش در استفاده شرکت ها از رسانه های اجتماعی انگیزه شرکتها برای بکارگیری پلت فرم های رسانه های اجتماعی است. تحقیقات نشان میدهد که شرکت ها رسانه های اجتماعی را برای تعامل با مشتریان، توسعه روابط، انجام تحقیقات بازار ارزان و همچنین دریافت بازخورد مورد استفاده قرار میدهند, (Kaplan, 2010), (Li, 2008) (Culnan, 2010 ). هافمن55 و فودور56 مثالی را ارائه دادند که نتایج آن حاکی از دو برابر شدن حجم تبلیغات تلویزیونی شده است بنابراین نتایج تلاشهای رسانه های اجتماعی که به خوبی مدیریت شده می تواند مزایای ملموسی برای شرکت ها فراهم آورد (Hoffman, 2010).
به منظور درک حضور شرکت ها در رسانه Culnan, McHugh, and Zubillaga پیشنهاد می کنند تا به صفحه شرکت روی رسانه های اجتماعی (مانند فیس بوک) به عنوان جامعه تجاری نگاهی انداخته شود که از حضور و مشارکت طرفداران و پیروان استقبال میکند. (Culnan, 2010)
مک الکساندر57 جامعه را اشخاص جامعه و روابط آن اشخاص با یکدیگر تعریف میکند که منظور، شرکت کنندگان و فرآیندهای در حال وقوع در جامعه است و این جوامع پیرامون ایجاد فضای گفتگو و به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر، که یکی از ویژگی های اصلی رسانه های اجتماعی در تعریف ماست میباشند (McAlexander, 2002).
در این مدل جوامع تجاری(رسانه های اجتماعی)، مشارکت کنندگان دائما محتوا را ایجاد می کنند، به اشتراک می گذارند، ارزیابی می کنند و همچنین در میان یکدیگر به تعامل می پردازند. در نتیجه تراکنش های مکرر منجر به توسعه اعتماد می شود که به عنوان یکی از جنبه های مهم در حفظ روابط و وفاداری به نام تجاری تلقی میشود. (Holmes, 1991)
شبکه های اجتماعی، در ابتدا برای افراد و معمولا برای گروه های کوچک ایجاد شد که یکی از مهمترین مزیت های آن نسبت به دیگر انواع حضور آنلاین شرکت ها (سایت شرکت) را فراهم می آورد.
دوست داشتن و دوست یابی شرکت ها یا برند ها روی رسانه های اجتماعی تماس شخصی را فراهم می کند که منجر به سطح بالاتری از اعتماد و وفاداری می شود. وقتی به انگیزه سازمان ها در استفاده از رسانه های اجتماعی پرداخته می شود، توجه به تفاوت در درک شرکت ها و مشتریان آنان در دلایل اینکه از رسانه های اجتماعی در برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند ضروری است. در تحقیقی که بر روی مشتریان IBM انجام شد شرکت ها اعتقاد دارند که افراد و مردم صفحات شرکت ها را اغلب برای اینکه بفهمند اشخاص از شرکت ها در رسانه های اجتماعی چه انتظاری دارند بازدید می کنند، 61 درصد مردم تخفیفات را ذکر کرده اند، 55 درصد گزیده خرید، 53 درصد بررسی و رتبه بندی محصول توسط دیگر افرادی که شبیه آن ها هستند را ذکر کرده اند (Baird, 2011). اکثر افراد با برند یا شرکت ها، مخصوصاً آن مشتریانی که قبلاً تجربه خرید مثبت یا منفی در آن شرکت یا برند را داشته اند، تعامل می کنند. بیش از 60 درصد اشخاص معتقدند که تجربیات گذشته چیزی است که مردم را به جستجوی شرکت هایی که در رسانه های اجتماعی حضور دارند می کشد. حدود 50 درصد از اشخاص نیز معتقدند که تعاملات آن ها با شرکت ها در رسانه های اجتماعی بر آینده تصمیمات خرید آن ها تأثیر خواهد گذاشت (Baird C. H., 2011).
اطلاعات در مورد پلت فرم هایی که شرکت ها برای تعامل با مشتریان استفاده می کنند، دومین حوزهی تحقیق پیرامون وظایف و کارکردهای رسانه های اجتماعی مورد استفاده توسط شرکت ها می باشد. (Baird C. H., 2011).
2-5-2 منافع رسانه های اجتماعی در کسب و کار
با این که برای تبلیغات تلویزیونی میلیون ها دلار صرف می شود اما تأثیر بسزایی ندارند. بر طبق گفته کوالمن58 در حالی که مردم 78 درصد به توصیه های دوستان و آشنایان خود اعتماد می کنند تنها 14 درصد مردم به تبلیغات اعتماد دارند. محتوای تولید شده توسط کاربران در رسانه های اجتماعی، بازاریابی سنتی و روابط بالا به پایین عمومی را دگرگون کرده است، بنابراین چیزی که بیشتر اهمیت دارد این است که مردم چه می گویند نه اینکه شرکت ها چه می گویند، انقلابی که رسانه های اجتماعی ایجاد کرده به مشتریان اجازه میدهد مطالب مرتبط، جستجو های مورد نظر، دیدگاههای گذاشته شده و حتی خریدهای دوستان خود را ببینند، هر چند که تبلیغات دهان به دهان با ارزش است اما رسانه های اجتماعی با اجازه دادن به مردم برای جستجوی چیزی که دنبال آن هستند آن را بیشتر به سمت جلو هل میدهد، کوالمن می گوید: «مصرف کنندگان مالکان برندها هستند و قدرت مراجعه آن ها بسیار با ارزش است، ارتقا دادن مشتریان کنونی شرکت سریعتر، ارزانتر و بهتر از اشاعه تجارت و یا انتشار آگهی خواهد بود». بنابراین شرکت های باهوش بیشترین تغییر را در ارتباطات خود ایجاد خواهند کرد، وقتی که محصولات و خدمات خود را از طریق رسانه های اجتماعی با دیگران به اشتراک می گذارند، بخاطر اینکه این نوع بازاریابی نه تنها قابل اطمینان تر است بلکه از لحاظ هزینه نیز اثر بخش تر می باشد.( Qualman,2009)
رسانه های اجتماعی برای کسب و کارها زمانی که چیزی منفی در مورد آن ها گفته می شود می توانند زیان آور باشد و هر کس می تواند هر چیزی را روی اینترنت قرار دهد. کوالمن می گوید:« شرکت ها بازخورد های منفی را به عنوان فرصتی می بینند که آن ها می توانند درست عمل کنند و محصولات و خدمات خود را وفق دهند. اما شرکت های بد آن را به عنوان مزاحم یا چیزی که باید تلاش در جهت مخفی کردن آن انجام دهند میبینند». اما با رسانه های اجتماعی شرکت ها نمیتوانند مخفی کاری کنند، بجای ایستادن پشت یک بودجه بازاریابی عظیم با یک پیامی که سعی در تحت فشار قرار دادن دارد، هم اکنون شرکت ها مجبورند تا یاد بگیرند به نیازهای مشتریان خود گوش دهند و برای قوی تر کردن کسب و کار خود واکنش نشان دهند. شرکت ها می توانند تمام آن چیزی را که می خواهند گسترش دهد اما این کار زمانی که مردم در رسانه های اجتماعی از آن انتقاد کنند بی معنی خواهد بود. سولیس59 می گوید: « آینده سهام تجاری چیزی که تو در مورد خودت می گویی نیست بلکه چیزی است که دیگران در مورد تو می گویند». از طرف دیگر، اگر مشتریان از شرکت شما راضی باشند و این را با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، یک سود بسیار بزرگ برای شرکت شما خواهد شد و حتی منابع با ارزشتری از یک تقدیر و سپاسگذاری را حتی برای شما فراهم خواهد کرد. به همین دلیل است که ایجاد تعامل با مشتریان و مصرف کنندگان در رسانه های اجتماعی مهم است..( Qualman,2009)
شکایاتی که در رسانه های اجتماعی هدایت می شوند به شرکت ها اجازه می دهد تا بیشتر زمان خود را صرف پیدا کردن راه حل مشکل کنند تا پیدا کردن خود مشکل..( Qualman,2009)
گوش دادن به مشتریان قبل از بازاریابی مفهوم جدیدی نیست و بخشی از زمینه ارتباطات برای بیش از یک قرن بوده است. یک شرکت به منظور برقراری ارتباط با مشتریان ابتدا باید مشتریان اصلی و چیزهایی که می خواهند و نیاز دارند را بشناسد، برایان سولیس و برکینریج60 در کتاب خود می نویسند: « کسب و کار ها باید یاد بگیرند چگونه اطلاعات را از طریق انجام کارهای خود و ارزیابی فرم های تماس های ارتباطات خود پسندیدن ها و نپسندیدن ها و مهمترین موضوعاتی که معمولا پوشش می دهند جمع آوری کنند. به همین خاطر بهترین استراتژی ارتباطات، بازاریابی و روابط عمومی در عصر رسانه های اجتماعی ابزارها نیستند بلکه مردم می باشند، از آنجایی که رسانه های اجتماعی، اجتماعی است، تحقیقات خاصی باید انجام شود.( Solis, Brian, and Deirdre Breakenridge,2009)
شرکت هایی که شروع به گوش دادن و جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان کردهاند خواهند دانست چگونه به پرورش مکالمات به جای بازاریابی مستقیم بپردازید. اما تنها از طریق یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی و کانالهای با نفوذ کسب و کار قادر خواهند بود تا به طور مؤثر مخاطب مورد نظر خود را بدست آورند. ارتباطات و گفتگوی دو طرفه و باز نسبت به ارتباطات یک جانبه برای مخاطبان مؤثرتر خواهد بود، بنابراین رسانه های اجتماعی این اجازه را می دهد تا این گفتگو های دوطرفه انجام شود.
در هر محیط اجتماعی باید به جامعه ای که می خواهید به آن بپیوندید و مشارکت داشته باشید احترام بگذارید، بنابراین شما نه تنها می توانید مشاهده کنید، قدر دانی کنید و درک کنید که چگونه خودتان را در یک جامعه غوطه ور کنید و در حقیقت وارد آن شوید بلکه می توانید به طور هوشمندانه در گفتگو های جاری که جذاب است و در شناخته شدن شما تأثیر زیادی دارد شرکت کنید. این یک تغییر از تبادل به مشارکت، از فروش داستان به گفتن داستان است، این روشی است که باید روابط خود را ساخت. (Raush, 2011)
پرورش مکالمات شامل اهداف ارتباطی استراتژیک می باشد. بنابراین شرکت ها میتوانند با پیگیری اهداف خود مطمئن شوند که مأموریت سازمانی آن ها به طور واقعی اثربخش هستند. شرکت ها نیاز دارند تا قبل از اینکه آن ها حتی شروع به استفاده از رسانه های اجتماعی کنند برنامه ریزی کنند. یک سوال بسیار مهم این است که ” بعد از اینکه شرکت دنبال کننده ها را جذب نمود چه کاری باید با آن ها بکند؟ بهترین روش برای نفوذ در رفتار مشتریان به منظور تحت تأثیر قرار دادن نتیجه مورد نظر چیست؟ نام های تجاری همچنین نیاز دارند روشی را مورد توجه قرار دهند که آن ها را به منطقه اعتماد مشتریان وارد کند. (Raush, 2011)
سولیس می گوید: ” یکی از بهترین روش ها برای پیگیری اینکه در یک صنعت خاص بزرگترین تأثیر گذاران چه کسانی هستند نگاه کردن به امتیاز klout آن ها است، بر طبق گفته لی اودن، klout یک نرم افزار رسانه های اجتماعی است که مقدار نفوذ و اعتبار کاربران رسانه های اجتماعی را ردیابی می کند و نشان می دهد آن ها بر چند نفر نفوذ داشته اند”. (solis,2011)
ایجاد روابط هدفمند با آن هایی که در چشم عموم معتبر هستند نه تنها در معرض دید قرار گرفتن شرکت را افزایش می دهد، بلکه یک تصویر مثبت و شهرتی برای آن شرکت خواهد ساخت، این هنر بازاریابی بدون بازاریابی است.
اینکه گفته شود زمان بازاریابی و تبلیغات سنتی به پایان رسیده اشتباه است و باید هر دو بازاریابی در کنار هم انجام شود، مثلاً شرکت ها می توانند در تبلیغات سنتی خود مردم را متقاعد کنند تا سری به وب سایت آنها در شبکه های اجتماعی آنها بزنند و در مورد شرکت چیزهای بیشتری یاد بگیرند و نظرات خود را از تجربیات خریدی که از این شرکت دارند را بیان

پایان نامه
Previous Entries تحقیق رایگان درباره شبکه های اجتماعی، کسب و کار، رسانه های اجتماعی، واژه نامه Next Entries تحقیق رایگان درباره رسانه های اجتماعی، کسب و کار، تحلیل عاملی، تحلیل عامل